Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co vše je třeba, pokud byste chtěli jezdit v Praze smluvku


Medvěd

Recommended Posts

Po téměř tříměsíčním hledání \"normální\" práce jsem byl včera na pohovoru o činnosti řidiče smluvní přepravy u jednoho většího dispečinku. No a \"podmínky\" mi lehce vyrazily dech - rád se tu s Vámi podělím.

1) auto do 8 let stáří. Mám 406ku starou 13 let, ale když zajedu do servisu a zaplatím 300,- Kč za prohlídku a pan servismen mně zařadí do někjteré ze tří tříd, můžu jezdit i s ní. \"Ale to Vám říkám, to auto budete muset rychle omladit. Jednak nebudete dostávat firemní a VIP zákazníky a druhak, Peugeoty nejsou auta na práci a HDIčko Vás sežere - to uvidíte sám\"

2) nutný tydlifoun s Androidem 2,3, GPS dotekový (nemám - investice 5000,- ???)

3) polepy auta 600,- (mohou být i magnety, ale za 850,- + 3000,- kauce)

4) tripmetr cca 5000,- Kč + montáž 2000,- Kč

5) Vratná kauce 5000,- Kč (pokud bych skončil dřív než po 3 měsících nebo udělal průser, kauce propadá !!!, jinak výpověď měsíc předem)

6) Pronájem terminálu 500,- Kč měsíčně

7) měsíční odvod 8000,- Kč

8) koncese buď vlastní nebo spolupráce na cizí koncesi cca 1000,- Kč/měsíc

9) školení 600,- Kč

Do toho mi naštěstí zavolal můj SNAD budoucí zaměstnavatel (visí to jen na zdravotní prohlídce, jinak 4.3. můžu nastoupit) a já s díky odešel. Ani dročka v Praze není med - a bez \"drátu\" se to dělat nedá.

[upravil dne 21/2/2013 23:22 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jináč nevím jestli Ti to dával Karel v patrnost,byl jsem na natáčení 25teho ,tak tam by jsi si nějakou pětku přivydělal,auta stála na fleku od cca 11té,jsem si zařídil co jsem potřeboval a večer razil dom. Bylo to v Jindřišské.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké... ale na druhou stranu já se tomu nedivím.

Bratránek se taky tlačil za volant, jezdil soukromě s liazkou a vozil stavební materiál,suť apod.. ve výsledku zjistil, že za cestu 100km vydělal pár stovek... takže s tím sekl a teď mu auto stojí pod barákem.

Volant ho ale táhl furt, tak našel fleka u českých lesů. Rozpustili dopravu a hledali soukromníky. Počáteční investice 1 100 000 Kč auto + 50 tisíc GPS tracker apod..., palba hezká, ale jezdí pro dvě firmy a za rok bude mít auto splacený ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě na tom překvapuje věc jediná - že v těch podmínkách není uvedena znalost angličtiny. Na které bych u pražského tága trval naprosto striktně.

Že to ekonomicky \"nemůže\" fungovat? Ale nepovídejte. Taxíků a podobných přeprav je v Praze solidní přetlak, takže je to zjevně ekonomicky zajímavé víc než dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěd: to už jsou těžké podmínky, které bys musel přijmout. Zřejmě je mnoho lidí, kteří umí točit volantem.

Nevím, přesně, zda máš technické vzdělání, (například míst IT je snad víc), ale viděl bych to na asistenta prodeje nových vozidel, anebo se potom rozhlídnout po práci v okresních městech - například tady Metra hledá programátory i obchodníky, v Epcosu taky občas berou... Takže nějaký podnik okresního formátu.

PS: oba zmíněné podniky se už jmenují jinak, mají jiné majitele, ale to co jsem napsal, platí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná trošku :xvul , ale já osobně se radši povezu 13 let starou, pohodlnou a tichou 406, než tři roky starým Passatem, kterej vrčí jak traktor a sedačky má tvrdý a úzký, že se na nich nesveze pohodlně ani testovací figurína při NCAP testu-a to tam jede jen chvilku:myslim Ještě by mě zajímalo, kterej chytrák vymyslel, že Peugeoty nejsou auta na práci??? Myslím, že ve srovnatelné cenové a věkové relaci, není žádný konkurenční evropský auto, který by na tom bylo co se týká životnosti nějak výrazně líp... Ale jako jinak podmínky si myslím docela pecka jako...zaplatit to všechno a po půl roce třeba zjistit, že jaksi nevyjdu, to bych se asi pokusil porušit pravidlo, že \"hlavou zeď neprorazíš\"... Netuším, jak moc nebo málo si taxikáři vydělají, páč jich moc neznám, jedinýho co znám, tak ten jezdí se ženou (každej jedním autem), relativně na venkově, a dle jeho slov si slušně vyžijí tím, že jezdí jen pátek a sobota večer a mají reklamu na jedné poměrně dost navštěvované venkovské diskotéce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná trošku :xvul , ale já osobně se radši povezu 13 let starou, pohodlnou a tichou 406, než tři roky starým Passatem, kterej vrčí jak traktor a sedačky má tvrdý a úzký, že se na nich nesveze pohodlně ani testovací figurína při NCAP testu-a to tam jede jen chvilku:myslim

Och ďalší oduševnení názor ... Jasné, v Passate sa nedá sedieť, po 50 km jazde treba ísť rovno ortopédovi, čo už máš neskonale zničenú chrbticu, a si odsúdený k doživotným problémom z chrbticou ... :bojim:bojim:bojim

Preto ich po cestách jazdia milióny, lebo každý chce sedieť v strašne nepohodlnom a škaredom aute, lebo na 406 tku mu neostávajú peniaze :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K téme ...

Náklady, sú vyššie, to očividné. Ale aj tu u Nás v Trnave, bol velký boom, že taxi služby začali nakupovať vlastné nové Octavie s 1.6 TDI motormi, a nukali pracu pre taxikarov ... Kopa taxikarov bola nadšených, nemuseli mať svoje auto, svoj taxameter, nič, proste len sadnuť, točiť volantom ...

Dnes kdo z nich môže, investuje do svojich áut. Radšej si tam kupia ten svoj taxameter, sami si to hodia do folii, ale zarobia vo finale viac ...

Ak by to bolo take nevyhodne, tak by to snad nikto nerobil ...

PS: Nie som rozmaznaný, ale pokial si mám za taxík platit svoje peniaze (čo často robím) tak uprednostním, keď ma odvezie novšie a pohodlnejšie auto, ako 13 ročné ... Nehovorím, že by ma to 13 ročné neodviezlo z bodu A do bodu B, ale je iné, keď pre Vás príde novšie auto vyššej triedy, a je iné keď pre vás príde 13 ročná 406 tka ... Napríklad v BA, nás vozí Trend taxi na nových E classe mercedesoch ... Pritom u inej taxislužby, za rovnaké peniaze, pre vás príde Fabia :/ Keď už si teda mozem vybrat, za rovnake peniaze, radšej si prdel zveziem v tej E classe ... Je to teda logické ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...