Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

CV a pravdivost udaju


Scratch

CV a pravdivost udaju  

  1. 1. CV a pravdivost udaju

    • mam CV dle pravdy
      28
    • mam CV lehce vylepseno
      2
    • mam CV dost vylepseno
      1
    • upravuji si CV dle pracovni pozice
      7

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

tak jak hledam cim dal dele pracovni misto, setkavam se dost casto s tim, ze se me ptaji ruzni lide na pravdivost udaju v mem CV. Pro me je nepochopitelne, jak si nekdo do CV muze neco prilhat, kor neco, co treba vubec neumi. Tak me zajima, jak jste na tom vy? Kdo chce anonymne, kdo chce, muze se vyjadrit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak bych to... I pravda se dá říkat (napsat) různými způsoby. Tedy formulačně upravené CV danému účelu je nejspíše zcela vpořádku. Myslím, že by se našly i situace, kdy by případný nový zaměstnavatel nemusel zcela rozumět tomu, co jsem dělal před tím. Například.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naposledy jsem jej psal před 13 lety, podle pravdy. Dnes bych jej psal také podle pravdy, ale zřejmě zmrdími pojmy, a podle pozice bych tam možná nějaké věci ani neuváděl - tedy vynechával bych, nevymýšlel bych si něco, co neumím nebo jsem nedělal. Resp., uvedl bych třeba školení a certifikáty, co jsem absolvoval, ale dávno už zapomněl, nicméně to se dá pořád oživit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ano, ale treba je rozdil mezi predavanim novych bytu na nejakem z mnoha projektu a reseni reklamaci formou sberu stiznosti a preposlani to na dodavatele stavby (coz bych napsal asi ja) a situaci, kdy dotycny dela vyse popsane, ale do CV si napise, ze mel zodpovednost za cele bytove portfolio spolecnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje CV se zaklada 100% na pravde krom jednoho detailu tykajiciho se VOŠ, mam uvedene roky od-do, stejne jako u gymplu, ale u gymplu mam napsano ze studium uspesne zakonceno maturitou. U VOŠ zadny dovetek nemam, studoval jsem sice 3 roky, jeden ale bylo opakovani.

Takze kdyz se na to zeptaji, reknu samozrejme, jak to je (bylo). Ale chytremu to muze dojit uz z toho z v CV nemam pred jmenem napsany zadny titul (Dis./Bc./ ..) :)

Kdybych to CV potreboval nejak upravovat pujdu asi cestou vyse zminenou = nelhat, ale \"napsat to hezčeji\". A neodpustim si narazku na jedno zdejsi vlakno - sve \"kvíkvé\" bych si do \"sévé\" fakt nenapsal :D

[upravil dne 21/2/13 22:49 od StibTo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při vyhledávání lidí do týmu jsem se setkal často s hodně nadnesenými schopnostmi a vědomostmi v CV. Pokud se mi něco takového stalo tak pohovor v podstatě hned skončil. Údaje musí být pravdivé, jinak si to nedovedu představit. Ale když dám příklad tak jsem v jednom roce zastával post Marketingového ředitele pod což patřil obchod, marketing, ale i jedna část vlastní výroby a vývoje. Takže pokud bych se hlásil na konkrétní místo tak bych asi zdůraznil to co souvisí s místem o které se ucházím, samozřejmě pravdivě a s možností si to ověřit u původního zaměstnavatele. CV pak bude přehlednější a to je jedině výhoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledni bod ankety se trosku vymyka ostatnim... upravy CV dle konkretni pozice (nebo firmy) povazuji za zcela bezne, naopak me prekvapi kdyz to dotycny nedela. To ale porad neznamena, ze v nem nejsou vyhradne pravdive udaje... ;)

Kdyz jsme pri pohovorech zjistili nesrovnalosti mezi CV a realitou, obvykle pohovor koncil a CV slo na personalni s poznamkou kandidata dale nezvat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zivotopisu mam hlavne veci, co by mohly/mely zajimat konkretniho zamestnavatele podle pozice. Snazim se ho nemit pres 2 strany (me samotnou by nebavilo cist romany od 50 lidi, co se uchazi o misto), psat tam pravdu, vynechavat veci, co nesouvisi s pozici, a nebo je uvadet napriklad v kolonkach jako jsou zajmy a podobne. Proste neotravit uz tu personalistku, co se tim musi probirat jako prvni :-). Nikdy bych si tam nenapsala neco, co neumim, pri mym stesti by se to okamzite provalilo a hanba by me liskala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CV je v dnešnej dobe podstatná vec, preto odporúčam, mu venovať nejaký čas ... Univerzalne CV urobené podľa nejakého formulára (napr. profesia.sk) personalisti berú tak, ako ho berú ...

Kreativite, sa medze nekladú ... Osobne som používal stiahnutý CV template, ktorý bol farebný, obsahoval aj fotku, a na prvý pohľad vyzeral inak, ako bežný WORD dokument ... Je to o tom, že keď si personalista otvára už 50 ty CV, tak niečo neštandardné, ho \"minimálne\" zaujme, a rád si dané CV prečíta ...

Do CV si veci nevymýšlam, ale ako bolo spomenuté, pravda sa dá povedať \"viacerými\" spôsobmi, a preto hľadám ten, ktorý vyhovuje danej pracovnej pozícií ... Ak som napríklad v predchádzajúcom zamestnaní robil niečo, čo s pozíciou, na ktorú reagujem, nemá vôbec žiadny súvis, tak to buď neuvediem, alebo to uvediem veľmi okrajovo, a ušetrené miesto využijem na \"rozvinutejšie\" popísanie prac. skúseností, ktoré sa danej pozície, na ktorú reagujem, týkajú ...

Znova upozorňujem, že sa nejedná o vymýšlanie ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem cv dodnes nepotřebovala, když pominu dvě brigády na střední, kdy jsem si do cv neměla v podstatě co napsat. Mám cv napsané pro případ nutnosti, ale je pravda, že už nějakou dobu neaktualizované... Každopádně co jsem do něj psala, bylo vždy pravdivé. A ke své škodě se radši držim \"hesla\" radši míň než víc, takže když vim, že v něčem tápu tak tam kolikrát nenapíšu ani že v tom sem třeba začátečník :/ Kamarád co si takhle psal CV a rozesílal, tak mi za to vynadal, u všeho do čeho sem aspoň ejdnou nebo dvakrát hrábla mi doporučil tam napsat jako že znalost začátečník, asi se to hodí, ale zkušenost s tím mám nulovou. Ono asi taky záleží na oboru. Já bych se třeba hlásila na pozici programátora/kodéra a tam jsou ty znalosti a zkušenosti asi trošku jinačí než na pozicích managerů, správců apod... Nebo se to asi píše jinak... Mno,... můj příspěvek moc informací nepřinesl, ale.. :) měla sem potřebu se k tomu vyjádřit :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...