Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

coupe 2.0 / 3.0, potrebujem poradiť


Turtles

Recommended Posts

můžeš sem jen napsat, kolik máš na případnou koupi 3,0 V6 peněz, respektive jaký máš rozpočet?

Trošku nechápu tvou větu:\"Kupuji auto, které se mi páčí\" To si kupuje totiž většina z nás :) Ale trochu to na mě budí dojem, že opravdu nevíš do čeho jdeš, láká tě koupit olítané mrchy v ceně 60, 70 tis. Kč, které budí dojem supr pěkného auta. V případě tohoto motoru je to past nad jiné pasti a počítej, že do něho to samý néli více zahučíš ještě jednou.

Kladívko a šroubovák jde použít tak možná někde u žigulíka, tady ti šroubovák ani nepropadne skrz motorový prostor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

punkac: s tím,že ten motor je past nad pasti nemůžu vůbec souhlasit...jsou hodně citlivý na zacházení ale to skoro každý motor...osobně s tím mám už najeto docela dost a neřešil jsem nic krom běžnýho servisu..a takových je tu mnohem víc...Samozřejmě když někdo koupí vylítanou popelnici za pár desítek tisíc tak se pak nemůže divit,že do toho sype xtisíc a pořád se to sere...Takže asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Džůny

Takové téma se tady objevuje skoro pravidelně. Je to na tobě co chceš. ;) Past můžou být oba motory, záleží jak se o to kdo staral. Musíš si ale porovnat nákladnost servisu (například co čtu tady na foru, tak třeba rozvody 3000 u dvoulitru vs. 12000 u šestiválce). Určitě nedej na takové řeči jako \"do coupé jedině V6\" a na hanění plynu. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D sak toto, a to som dal presne na tu radu ze treba vyberat jasnu historiu a dobry stav a radsej si priplatit :D

no nie vzdy to plati ze ano :P

tymto nechcem buduceho majitela coupe odradzat, len si treba dat pozor pri kupe a to dvojnasobny ako obvykle, ak teda nechce dopadnut ako ja :P

[upravil dne 24.2.2013 13:21 od Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

punkac: s tím,že ten motor je past nad pasti nemůžu vůbec souhlasit...jsou hodně citlivý na zacházení ale to skoro každý motor...osobně s tím mám už najeto docela dost a neřešil jsem nic krom běžnýho servisu..a takových je tu mnohem víc...Samozřejmě když někdo koupí vylítanou popelnici za pár desítek tisíc tak se pak nemůže divit,že do toho sype xtisíc a pořád se to sere...Takže asi tak.

Johne, přesně takto jsem to myslel, ne jinak.... :)

Samozřejmě když někdo koupí opečovávané auto, nic se nesere a citlivý V6 bude sloužit, tam past není, protože když začne zlobit, hned to dá majitel do cajku, ale to není pravděpodobně tazatelův případ, spíš bych to viděl na vylítanou popelnici, která dostávala za uši a výměnu oleje moc nezažila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takové téma se tady objevuje skoro pravidelně. Je to na tobě co chceš. ;) Past můžou být oba motory, záleží jak se o to kdo staral. Musíš si ale porovnat nákladnost servisu (například co čtu tady na foru, tak třeba rozvody 3000 u dvoulitru vs. 12000 u šestiválce). Určitě nedej na takové řeči jako \"do coupé jedině V6\" a na hanění plynu. :roll
Naprosto souhlasím. Ale zrovna cenou rozvodů bych nedělal to hlavní měřítko, kterej motor vzít, přece jen rozvody člověk nedělá každou sezonu a jestli se nepletu, dělají se jednou za 120 tis km. Spíš to ostatní, přeci jen víc válců = víc věcí, který časem odejdou. Co jsem vyčetl, tak lambdy, katy, cívky a hlavně ta spotřeba. Myslím si, že ideální kompromis pokud mu jde o ekonomiku provozu je 2,2 benzín - je to 4 válec a ne Véčko, ale s solidním výkonem mezi 2,0 a 3,0.

A hlavně, jak jsem psal už mockrát, vůbec bych nezatracoval HDI, pokud je FAP off a chipnuté, možná byste se divili jak to jede, ovšem jak píše John, přece jen to chrochtání někomu u Coupe sedět nemusí :D Jde o to k čemu to auto budoucí majitel chce a podle toho vybrat motorizaci. Mě osobně vyhovoval o chlup víc charakter HDI motoru, ten zátah vespod byl famózní, ale na V6 a nutnost většího točení motoru jsem si už taky zvykl.

[upravil dne 24/2/13 15:26 od Ducatista]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

punkac - 5000 euro som ochotný maximálne dať za toto auto. Nerozumieš ma vôbec ako to myslím. Väčšina ľudí si kupuje auto aké sa im páči to máš síce pravdu ale 60% môjho výberu tohto auta je vzhľad,ostatných 40% je to čo mám pod kapotou. Veľa mojich známych by na mojom mieste kúpilo auto napr. Audi (a4,a6) alebo BMW(rad 3 , max rada 5) ale aj tak stále veľa ľudí s môjho okolia pozerá stále na spotrebu auta. Ja viem že toto auto nebude papať 6l ale ja potrebujem auto od ktorého môžem očakávať že ma aj trocha pobavý tak preto som sa rozhodol pre tento typ aute. Nekúpim si toto auto za 2000eur pretože nemienim to potom iba servisovať. Radšej počkám na prachy ked budem mať a kúpim za tých 5000eur napr ale viem že to auto bude poslúchať a nebudem musieť toľko penazí do toho pchať inak by som to auto zapálil určite. Stým \"kladivom a śrobovákom\" ma nechápete. Myslel som to tak že nie je tam toľko zbytočností a že to neni zložitejšie robené ako u iných značiek nemeckého pôvodu že to len komplikujú

Džůny - máš pravdu ale chcem sa poradiť,určite ked pôjdem autá pozerať zoberem nejakého človeka ktorý sa tomu rozumie a pozrem aj 2.0. S toho som ešte neodpustil a ten plyn som tiež nevylúčil ale po kúpe auta by som to tam hneď nenapchal. Chcem vidieť ako sa auto bude správať. Keby bola vážne vysoká ta spotreba určite tam buchnem to LPG

Y2K - troška od veci ale ja viem rozpoznať človeka a to aký je človek bude aj jeho auto takže dávam dosť aj na majiteľovi :)

Ducatista - si krok predo mnou :) Chcel som sa spýtať akurát na to 2.2 HDI že ako to je stýmto motorom. Myslím si že to \"chrchotanie\" sa dá spraviť lambda sondou + remusovi výfuk no nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Turtles : to \"chrchotanie\" je vlastnost naftovýho motoru, to těžko odstraníš. A sportovní výfuk na HDI, to nevím jestli vůbec nějakej výrobce dělá, příp. jestli by to vůbec mělo nějakej přínos.

Jinak o vlastnostech HDi jsem tu toho psal už mraky - v jednoduchosti - od 1800-3000 ot. to jede víc jak V6, ale zase nad 3000 ot. to už nic víc nepředvede. Kdežto V6 se ve 3000 teprve probere a řekne Ti: tak co, máš na to koule? :D Záleží, na jakej jízdní styl to auto chceš, jak dlouhý trasy budeš jezdit a podle toho se rozhodni. Jo a spotřeba, u HDI jsem po FAP off a chipu jezdil za 5,5 L normální jízdou, jezdil jsem jen delší trasy, do práce to mám 30 km, na nákupy mám 106ku. A kamarád, kterej HDi ode mě koupil, to má jako jediný auto, jezdí i krátký trasy a víc než já ho prohání a jezdí za 6,5 L.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pochopil som to teda správne?

diesel je síce paráda na spotrebu ale zase väčšia sranda je určite ten benzín. No dobre,veď ja pôjdem teda aj tie pozrieť a potom sem napíšem že s čoho vyberám. Zatiaľ díki moc ľudia,pomohli ste mi :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Turtles: určitě pokud budeš chtít i coupé pro zábavu tak jednoznačně V6... pokud to chceš,že se ti to auto líbí vzhledově a je ti jedno jak to pojede tak si klidně pořiď s 2.0 benz. Osobně bych se ale svezl s 2.0 a 3.0 ať pak víš do čeho jdeš..

Ducatista : V6 se probírá pozvolna a už od cca 2500 má příjemný zátah.A hlavně je krásně plynulý a pozvolný až do 6tis. A ty koule zas tolik na to nepotřebuješ :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ked neriesis spotrebu, tak si kup nove so zarukou a mas po starosti,

len natankujes, vymenis olej, 4 x pravidelny servis a auto ide prec.

Myslim, ze ani v jednom kuse Peugeota sa kladivo a srobovak nikdy nepouzil na opravu.

Ak si neni fakt prachaty a kupis stary kram, tak potom budes len nadavat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se teda taky chytnu no :D je to debata o jabku a hrušce.... :D jel jsem ve všech motorizacích 406 coupé, 2.0 16V 99kw poměrně jede, nejní tak těžká, když se pošteluje trochu výkon, pomění pár dílu, dá se sní dobře pracovat, nicméně v základu je to lenoch a nemotora... 2.2 HDI jede poměrně pěkně v rozsahu 1000otáček takže žádná sláva, ale zespod má poměrně pěknej zátah, ale najednou je mrtvá, nafta pro mě nejní, takže z mé strany mě coupé v naftě vůbec, ale vůůbec nenadchlo... s 2.2 16V 116kw jsem bohužel neměl možnost v coupé jet, ale svezl jsem se sním v obyč sedanu a v tom sedanu je to asi nejlepší volba, opravdu jela pěkně, potom 3.0 V6 152kw - ten to u mě vyhral na plné čáře, ten zátah, ta sílá atd je famozní, je to dědek a pořádně těžkej, žádnej závodák to nejní, ale jako dalniční GT uplně pecka, dlouhé trasy jezdím do 8l na 100km...ze všech motorizací zní motor nejlépe to bez pochyb (kultivovanost), ceny dílu jsou o něco dražší (rozvody, spojka atd...) ale za to ta V6 stojí... svezl jsem se ve 407 coupé 3.0 V6 155kw a musím říct, že 406 mi přijde svižnější... už jen protože má líp spřevodovanou 5° převodovku než ten 6q a je lehčí... ale to je jedno, za mě určitě vol V6 né z toho, že jí mám a měl bych být zaujatý, ale povozil jsem se ve všech a žádnej motor nebyl takovej jako V6, pokud neřešíš spotřebu atd, tak jsi neměl ani zakládat tohle vlákno a rovnou koupit V6 protože tohle je jak ty jabka a hrušky, každej má jiný vitamíny ;), pečlivě vybírej, v německu je poměrně dost zajímavejch V6 kokni po nich a čekej... občas něco pěknýho vyskočí, tak nemá cenu váhat, ale jednat... hlavně s rozvahou ;) přeji příjemnej kup ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...