Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Ťažké radenie rýchlostí


janci77

Recommended Posts

Čaute,

mám problém s radením rýchlostí na mojej 206.

Trochu popíšem problém: Idem sa rozbehnúť, zaradím 1 a keď chcem potom preradiť z 1 do 2 tak sa mi ťažko vyraďuje z tej 1 do N.

Pri tom vyraďovaní z 1 ešte aj vydáva taký čudný zvuk ako keby sa niečo pridieralo. Ináč robí to stále aj za jazdy aj pri vypnutom motore. Najhoršie je to po daždi alebo keď je vlhko. Niekedy ide radenie bez drhnutia.

Olej v prevodovke menený pred cca. 30000km.

Ďakujem za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som to videl na tú spojku - slabo vypína:myslim,ale ked to ide ťažko aj pri vypnutom motore,hmmmm.

Čo predchádzalo tomu ťažkému radeniu?Neutrhol sa záves skrine,keď to robí aj pri zastavenom motore?Alebo zohnuté tiahla?Robí to len pri 1?

[upravil dne 21/2/13 18:54 od ferinko2]

[upravil dne 21/2/13 18:56 od ferinko2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou spojkou mi je to tiež čudné, že to robí aj pri vypnutom motore.

Začalo sa to pár mesiacov dozadu a zhošuje sa to...

Ono problém nieje zaradiť 1, ale vyradiť z 1 pri radení do 2. Pri radení vyšších rýchlostí sa to zlepšuje. Ako keby sa pri zvýšenej vonkajšej vlhkosti nejako pridieralo nejaké tiahlo - je niečo také možné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skontroluj si tie krátke tiahla ovládania prevodovky. Treba ich dať dole, namazať a poskladať. Sú to také krátke tyčky s malými guľovými kĺbami na oboch koncoch. A za druhé si ešte raz skontroluj množstvo oleja v prevodovke. Ja som tam mal 3,5 l namiesto 1,9l a správalo sa to podobne. Najťažšie išlo z 1 do dva a dva kľby som mal zhrdzavené. Jemnučkým šmirglom som očistil kĺby od hrdzy, natlačil vazelínu a poskladal. Teraz paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím jemňoučkým smirkem opatrně. Ono tu vypadá OK, ale rychle se to vydře. Ono se s tím skoro nic dělat nedá, protože už je to prostě chycený a i druhá strana je podřená. Nějakou dobu to bude sloužit když to zaleštíš třeba zabrušovací pastou na ventily. Případně ten smirek ( zrnitost 1000) a pak ta pasta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, mal som problém, kedy som cítil pri radení najmä \"okrajových rýchlostí\", tzn 1,2 a 5,6 akési drenie/drhnutie radiacej páky pri radení. Lvalty sa ťažššie hádzali. Pripadalo mi to, ako keby tiahlo šúchalo o nejaký plech, no nebolo to proste ono. V serivise stačilo \"narovnať\" nejaký kovový kryt, ktorý bol skrivený, alebo bol v nejakej čudnej polohe, bohužiaľ neviem na ktorom mieste presne, ale asi niekde po ceste. Od tedy to ide ako nôž cez horúce maslo. Možno ťa to nasmeruje :papa

[upravil dne 23/2/13 11:13 od Ivkopivko12tka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...