Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak často měníte ložiska?


Pepito

Recommended Posts

Dnes jsem si musel nechat vyměnit ložisko (SKF) v p.předním kole,které vydrželo pouhopouhý rok a půl (odhadem 15.000km) :grr

Jezdím téměř denně,ale teď jsem musel po operaci kolene tři týdny nechat auto ladem parkovat venku (do této zimy rozmazlené a garážované,teď je v garáži cécéčko :cool: ) a do ložiska se nějakým způsobem dostala voda a vytlačila veškeré mazivo a na sucho se začínalo přidírat :bacha:roll

Ještě jsem s tím ložiskem odjel pražské klouzání a teď už s ním raději pryč :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si musel nechat vyměnit ložisko (SKF) v p.předním kole,které vydrželo pouhopouhý rok a půl (odhadem 15.000km)...

To sa stáva veľmi výnimočne a temer vždy sa jedná o chybu pri montáži. Životnosť ložiska je minimálne 100 000 km.

Pri výmene sa im do neho dostali nečistoty alebo poškodili krycie víčko, prípadne nenamazali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se osvědčil tento citát:

Ložisko má životnost 20 velkých děr. Když je schytáš za týden, je po něm. Když se vyhneš, vydrží.

Na firemních autech měníme málokdy, odhaduji životnost přes 300 t. km (a to na jednom autě odejde první ložisko, nikoli všechny).

[upravil dne 21.2.2013 14:22 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P607Olda:

Do Šumperka jezdím docela často a až teď si uvědomuji,že máš pravdu.Musím uznat,že máte silnice v nesrovnatelně lepším stavu,než tady na Rýmařovsku :myslim

Tady je to \"samajama\" :grr Pak mi nemají odcházet ložiska,kuláky,ramena,tlumiče,....... :bacha

Kam Ti pohlavní orgány v Bruntálingradu dávají peníze které platíme v zákonné pojistce a silniční dani!? :bacha:grr:papa

[upravil dne 21/2/13 13:33 od Pepito]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Kam Ti pohlavní orgány v Bruntálingradu dávají peníze které platíme v zákonné pojistce a silniční dani!? ...

Zákonnou pojistku platíš pojišťovně a ta silnice opravdu neopravuje. ;)

ale z dane z motorovych vozidiel by sa cesty opravovat mali :) a to sa nerobi ani u vas ani u nas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si musel nechat vyměnit ložisko (SKF) v p.předním kole,které vydrželo pouhopouhý rok a půl (odhadem 15.000km) :grr

Jezdím téměř denně,ale teď jsem musel po operaci kolene tři týdny nechat auto ladem parkovat venku (do této zimy rozmazlené a garážované,teď je v garáži cécéčko :cool: ) a do ložiska se nějakým způsobem dostala voda a vytlačila veškeré mazivo a na sucho se začínalo přidírat :bacha:roll

Ještě jsem s tím ložiskem odjel pražské klouzání a teď už s ním raději pryč :papa

SKF mělo poměrně nepříjemnou aféru s čínskými napodobeninami. Přesto ze zkušenosti mimo automotive volím prakticky vždycky SKF nebo FAG. Pokud chce někdo ušetřit tak SNR nebo Timken. Myele jistě ložiska nevyrábí stejně jako FEBI ale obojí jsou dost renomované firmy na to aby nakupovali kvalitní, takže bych se toho asi nebál. Jinak životnost opravdu nemá smysl řešit. Stačí si všimnout toho, že častěji odcházejí P.P. ... proč asi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měním obden... Jen tak.. se mi chce... :-DDD Neee... vážně... 180t. a zatím nic. Kdysi jsem měnil na WTBrg. Tam bylla kuželíková a někdo to nenamazal a navíc blbě dotáhl. Tak jsem se do toho pustil. Dal jsem ZKL. Ale navíc nějaká přesnější. Jinak SKF by jen tak problémová být neměla. Takže to vidím tak, že montáž někdo asi pěkně doprasil (což se nám taky na jednom stroji kdysi stalo... Ložisko asi za 30 ticek)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...