Jump to content
Sign in to follow this  
dany913

Trvala zavada -el.mag.ventilu EGR

Recommended Posts

Zdravim na diag. mi vypisuje 3 chyby ktore nemozem zmazat.P0409-El.mag.ventil EGR pri nacitani ventil zablokovan v zavren. polohe.

P0490- Obvod ventilu EGR,ventil EGR prilis zavren oproti pozad.

P1162 -EL.mag.ventil EGR zablokovani ventil v zavrene poloze za jizdy.

Chcem sa opytat moze byt zaslepeny?je to ten ktory ovlada reciklaciu vyfukovych plynov?Auto ide normalne nic nevypisuje ani nesvietia kontrolky.Je to 307 1,6hdi 66kw z FAP.Kde sa nachadza ten el.mag.ventil aby som ho skontroloval.

no aj by som to odstranil len neviem ci to nieje vyradene zamerne. Nemoze byt zaslepeny ten ventil a vyradeny umyselne aby sa neotvaral.Je to ten co sluzi na cirkulaciu vyfukoch plynov spat do sania? Neviem ako to vyzera v diag.ty co ho maju vyradeny tak peto sa pytam. Ja som auto kupil pred 3mes. na palubovke mi nic nesvieti ani pocitac nevypisuje ziadne chyby len preto sa cudujem ze zmazat sa nedaju a auto nevykazuje ziadne kontrolky ani chyby na palubovke.

zrejme ho mas zaslepeny a osetreni aby ho palubak nepisal

ja ho mam na 307 tiez, ale taketo veci mi diag veru nepise :myslim

za to aj ked to mam osetrene mi palubak hlasi chybu :D

Možno ho máš zaslepený,ale aj zaseknutý.Keby si ho vyčistil,rozhodil a potom zaslepil tak by ti asi tú chybu nevyhadzovalo,ani by ho už nezanášalo.To je manuálna práca.Alebo ho vyradiť softvérovo - akože neexituje.Prejdi fórum je tu toho veľa.

Možno ho máš zaslepený,ale aj zaseknutý.Keby si ho vyčistil,rozhodil a potom zaslepil tak by ti asi tú chybu nevyhadzovalo,ani by ho už nezanášalo.To je manuálna práca.Alebo ho vyradiť softvérovo - akože neexituje.Prejdi fórum je tu toho veľa.

teoreticky keby som ho vybral von a zistim ze je zaseknuty vycistim ho a zistim ze je nefunkcny tak to zaslepim a necham to asi tak ked mi nevyhadzuje na palubovke ziadnu chybu. A este mam otazku ohladom FAP filtru ked sa regeneruje zasievieti nejaka kontrolka alebo kedy zo zistim ze dochadza k regeneracii. Na dia mi pise regeneraciu cca 250km to je dost malo ale neviem ci je to pravda.

Nezasvieti ti nič,možno akurát trošku dvihne teplotu motora.Keď často regeneruje,bude dosť zanesený,skúsiť vynútiť regeneráciu cez diag,keď nepomôže,vymeniť FAP,alebo odstrániť(téma na fapoff):roker

Tak dnes som ten EGR vyčistil,nebol vobec zaneseny ani zaseknuty tak neviem preco nefunguje. Na dia.PP2000 ked dam test clenov tak reaguje iba ako chce raz ide raz nie ako sa mu chce.Je potrebne po vyčisteni nacitat nejake zakladne data alebo netreba.Je to elek.egr tak zaslepit sa asi neda len to urobit soft. Moze byt vadna jednotka alebo prehrat len softver.Kably su v poriadku nie su vobec prelamane tak uz neviem kde moze byt chyba. Chyby sa vymazat nedaju a ventil funguje tak si myslim ze asi blbne len jednotka.

Posted (edited)

mne ukazuje tuto chybu. Može to mať suvis z nefunkcnostou regeneracie ? nutenu som spustil v pohode filter je  v pohode .treba menit EGR ventil ? mam peugeot 407 sw 

444.png

Edited by alexapeter