Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prevodovka


JAKO

Recommended Posts

Zdravím všetkých, ktorí mi vedia niečo povedať o hlásení: \"automatic gear fault\". Objavilo sa mi to na mojom Peugeot 1007 s prevodovkou 2-Tronic a už som nenaštartovala. Len mi niečo klepalo v motore a nesvietila mi kontrolka motora. Vzápätí už aj kontrolka baterky blikala, a mala napätie slabých 12 V. Môže to byť tým, alebo to bude niečo vážnejšie. Vďaka, len ma veľmi nestrašte:(

JAKO

Dám vedieť ako to dopadlo...:papa

[upravil dne 18/2/13 11:01 od JAKO]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ide hlavne o to, že staré tesnenia môžu prepúšťať vlhkosť a lúbia skorodovať PINy na konektoroch k ECU.

ECU nájdeš tu:

psa2tronicecuactuators.jpg

Treba odpojiť baterku, počkať aspoň 5min a odpojiť konektory na ECU. Následne urezať 4ks držiakov, na ktorých ECU drží a vybrať ju von.

Treba pozrieť, či je vo vnútri konektorov len vlhkosť alebo sú už PINy skorodované. Ak je len vlhkosť alebo špina tak vysušiť (napr. fén z min 15cm vzdialenosti...pomaly) a vyčistiť sprejom na kontakty... ak je hrdza tak asi to čo ti povedali servisáci... výmena ECU... :nevim

Tesnenia:

psa2tronicecuseals.jpg

Zoznam toho čo budeš potrebovať na výmenu tesnení:

- Seal for 48-pin connector: part number: 2530 64 (red)

- Seal for 32-pin connector: part number: 2530 63 (blue)

- 4 x ECU mounts part number: 2210 84

- Contact spray part number: 9731 2C

Pozor, sú to čísla z Citroenu... Peugeot ich zvlášť neeviduje... ;)

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neskutočná vďaka, keby nebolo Peugeotclubu, tak ma opinkajú ako malého psa. Robil mi to síce servisák z Peugeotu, ale súkromne a chcel na mne zarobiť. Nakoniec to stačilo asi fakt iba vyčistiť a za dve hodiny bol môj pežotík zasa pojazdný. A stálo ma to 100 € s garanciou ochoty do budúcnosti.

Ešte raz ďakujem za promtnosť odpovedí a už si nikdy nekúpim iné auto len Peugeot, aby som nemusela meniť klub.

JAKO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 1 rok později...

Zdarec! :)

Mam takový podobný problém u Peugeotu 1007 1.6i Sport s automatickou převodovkou 2-Tronic: při jízdě mi přestala radit a zobrazilo se mi na palubnim počítači "Automatic gear fault". Zkusil jsem nejdřív resetovat elektroniku tím, ze jsem na nějakou dobu odpojil baterku, chvíli to fungovalo zas a pak to samé. Kdyz dam do manualniho režimu, taky nechce radit. V servisu mi vyndali ridici jednotku převodovky a ta nechce vůbec komunikovat s diagnostikou a prý by mohl byt problém s hydraulickym moturkem v převodovce.

Tak se chci zeptat, zda někdo z vás neřešil podobný problém, nebo jestli nevíte náhodou v čem by mohla byt chyba? Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Som tu zasa po troch rokoch s prosbou o radu. Mám problém, že mi z neutrálu alebo zo spiatočky nejde zaradiť jednotka na automatickej prevodovke 2-Tronic. Je to náhodné, niekedy zaradí, niekedy po pár sekundách, niekedy na piatykrát. Na displey mi svieti 1 ale aj keď stlačím plyn, tak sa neozvú žiadne otáčky. Pri jazde radí v poriadku, len ten rozbeh. Neviem, čo sa mohlo stať a ako to napraviť. Neviete mi niekto poradiť, prosím?

Ďakujem za akýkoľvek poznatok.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Dobry den viete mi poradit?mame peugeot 1007 1.4 benzin...skusim opisat problem:minule sa nam stalo ze ssme na krizovatke dali neutral....zasvietila zelena a chcel som zaradit...nestalo sa nic iba na pristrojovke sa rozsvietila ,,-,,vodorovna palicka...auto som vypol znovu nastartoval a vsetko islo....o 2 dni sa to stalo znovu...poradte co s tym moze byt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...