Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co to je (Power steering faulty)


Macin7777

Recommended Posts

Dnes dorazilo repasovaný čerpadlo ( to vpravo na foto )

Takže nějaký zkušenosti se sháněním novýho čerpadla , tedy repasovanýho .

Může se stát že si objednáte někde čerpadlo a přesto že to má být do Vašeho auta , je na něm jinej konektor , jak se stalo mě . Jak jsem později zjistil , tak v mojí osmsetsedmě je servo s novějším typem konektorů ( je to rok 2011 ) . Hledal jsem tedy eshopy kde mají servo se stejným konektorem a hledal i firmy kde dělají repas . Napsal v úterý večer pár mailů s přiloženou foto konektoru jakej potřebuju a ještě v úterý v noci mi odpověděla paní ( podle příjemného mladého hlasu z pozdějšího telefonátu spíš slečna ) z firmy DUPONAS z Frýdlantuhttp://www.duponas.cz/ ) :

Dobrý den pane xxxx, 
repase tohoto typu servočerpadla na Peugeot 807, r.v. 2011 s novým typem konektorů, Vám mohu výměnným způsobem nabídnout 
za 6.900 Kč + 1000 Kč vratná záloha.
Servočerpadlo Vám můžeme zaslat na dobírku za 7.900 Kč včetně pošty.
Po přemontování potřebujeme staré servo zpět, což je podmínka prodeje. Z áloha 1.000 Kč Vám bude vrácena na Vámi uvedený bank. účet.
Záruka na servo je 2 roky.
Skladem máme také kompletně nové servočerpadlo tohoto typu. Cena: 11.500Kč +1.000 Kč vratná záloha. Cena je včetně DPH a dopravy.

Co na to napsat než ať ho zabalí a pošle . Pak jsem si ještě v noci vzpoměl že by to mělo mít stejný kódování jako moje starý servo . Více o kódování zde v tomto odkaze : https://repcentral.sk/produkt/a5095965-j5095965-scudo-jumpy-expert/

Prostě aby to mělo stejný značení HPI A5095965 +J ( bejvá za číslem ještě + a písmeno A , B , C , E , G , H , J , M ). No ve středu mi hned dopoledne volala že ano , že mají to s +J , že ho chlapy složí a že ho hned ve čtvrtek pošle expresně poštou . Že tam ta nálepka se značením tedy nebude , protože ten hliníkovej obal na kterým je nalepená se čistí od oxidace a nálepka se poškodí , ale že je ta elektronika vevnitř z toho +J . A dnes došlo . Zejtra namontuju a uvidím ... pak napíšu .

Ještě bych případně doporučil firmu PM-Autodily , kde tomu asi taky rozumí , protože jsem napsal dotaz s přiloženou fotkou a odpověděli mi že mám napsat jakej potřebuju konektor a jaký kódování . http://www.pm-autodily.cz

Ostatní nabídky byli cenově zcela mimo , a taky některé repasy by byli na dlouho ( odeslání mnou k firmě , u nich 5-7 dní , odeslání zpět ... ) , nebo záruka 12 měsíců místo 24 měsíců .

 

IMG_0128.JPG

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý vědět kde jsou firmy který rozumí tomu co dělají.  Ono třeba i v jiných firmách jsou lidi který to znají ale je dobré aby o té problematice trochu víc věděla i odpovědná osoba se kterou člověk řeší objednávku.   Ale určitě to jelo jinou dopravou než ČP že to bys mohl stát taky do jara:D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj , některý firmy prostě nabízí repasovaný servo , ale nemaj tušení že se používalo v takovým nebo takovým autě , z určitýho roku výroby ... Jen napíšou ten a ten typ ... ale jak jsem psal , může to mít různý konektory , různý kódování ... No a evidentně ta slečna z DUPONASu měla přehled , protože během pár minut i v noci dokázala odpovědět že ano , máme přesně co potřebujete .

Posílala to ČP , odesláno ve čtvrtek a v pátek kolem 10:30 to dovezli . A poštovný jsem ani neplatil .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám namontováno . Ten filc co je v obalu serva jsem dal jen na tu část čerpadla , ta je v plastu . Na tu elektrickou část , co má hliníkovej obal jsem to nedával , zase by se to nacucalo vodou , v zimě se solí , a ten hliník by to sežralo . Aby ten futrál neměl vůli vlepil jsem do něj tavnou pistolí 4 ks gumové hadičky , která měla + - podobnej průměr jako tloušťka toho filcu . Čerpadlo teda zatím nejede , což mě trochu znepokojuje , ale když jsem byl na diagnostice u mechanika , tak jsem se ptal jestli to stačí přehodit , a jestli to bude cajk .Povídal že se to bude muset nakonfigurovat , že mám přijet , že to je pak otázka pár minut . Tak doufám že to tak bude . Že pak hláška zmizí a čerpadlo se rozběhne .

IMG_0130.JPG

IMG_0131.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerozumím tomu , ale je to tak ... když jsem třeba měnil monochromatickej displej na C5 / 2004 tak taky nestačilo ho jen odpojit a připojit . Kupoval jsem ho v Polsku a polák to připojil na diag. , odklikal tam pár řádků a funguje . Když jsem byl s tím servem , tak jsem se ptal jestli to bude stačit namontovat , připojit , a že to bude fungovat , tak říkal že asi ne , že to bude chtít přes Lexii "pár řádků  nakonfigurovat" nebo tak nějak .

Ráno jsem mu to tam odvezl , zatím nevím , říkal že bude mít chvilku odpoledne . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, ferinko2 napsal:

Čo na tom chce mechanik konfigurovať??

Nevím ... Třeba ? :

Citace : "Servo čerapadlo jsme schopni vyměnit za 1 den, tedy ráno nám přistavíte vůz a odpoledne je řízení zpravidla vyměněno, pokud nenastanou komplikace. U elektrických čerpadel bývá zpravidla nutná i konfigurace v řídící jednotce vozidla"

 

Bez názvu.png

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim. Až budu vědět víc , dám vědět.

citace: Servo čerapadlo jsme schopni vyměnit za 1 den, tedy ráno nám přistavíte vůz a odpoledne je řízení zpravidla vyměněno, pokud nenastanou komplikace. U elektrických čerpadel bývá zpravidla nutná i konfigurace v řídící jednotce vozidla

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatim nic. Včera jsem se byl na to podivat , šel o kabelech od serva dál a hledal kde by mohl byt problem , povidal že asi bude problem od te jednotky ESP ... Zejtra se za ním zase stavím .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V súkr.správe máš schému,ak sa mechanik v tom trošku vyzná tak mu to pomôže.

F6 poistka napájania RJ posilnovača,zelené sú vodiče siete CAN.

Motor napájaný maxipoistkou MF1 v bloku pod BSM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky . 

Přesně to jsem měl taky . On to má taky , má vstup do jejich databáze .

Ráno jsem tam byl se kouknout , všechno rozebral , konektory proměřoval ... zjistil že byla zaoxidovaná kostra MC25 ( kabel M712C ) , a doufal že to bude tam . Očistil , připojil a zase nic . Ještě je nějakej uzel mezi servem a jednotkou ESP , protože ze serva je značení vodičů 9000Z a 9001Z , a na jednotce ESP je to 9000S a 9001S , tak to říkal že najde podle dalších schémat . Než jsem odcházel ještě zkoušel připojit k velkýmu konektoru žárovku H7 a hle ... nesvítila . Přičemž já jsem na konektorech naměřil při montáži 12V , a když jsem u něj byl v úterý tak to měřil a taky naměřil 12V . Tak vzal multimetr a najednou jen 7,3 V ... a v síti normálně 12V . Takže asi záser někde na B712C nebo BB01 ( červenej od baterky ) - žárovka nesvítila ani proti jiné kostře , než té MC25 .

Tak uvidíme . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vyřešeno . Už vše funguje .

Záser byl v kabelu mezi maxi pojistkou a velkým konektorem . To je ten tlustej napájecí kabel . Vede někde vepředu za nárazníkem , kolem té příčky . V jednom místě byla prasklá izolace , vlhkost , měděnka  (Měděnka je modrozelená patina, která se vytváří korodováním povrchu měděných a předmětů vystavených vlivu počasí ) udělala za nějakou dobu svý . I když jsme tam v úterý naměřili 12V , tak to nestačilo na to aby to rozjelo čerpadlo , který má pojistku 70 A . Naštěstí to díky té měděnce nezkratovalo na kostru . Takže kus kabelu vystřihnout , udělat novej pořádnej spoj a funguje to .

Takže mám na káře repasovaný čerpadlo a to původní je funkční :-)

Chtěl bych ocenit snahu ferinka2 , který se snažil pomoci a poslal i nějaká schémata elektriky .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže se potvrdil můj názor--čím víc elektriky, tím hůř pro nás :roker, asi by mě jeblo, mít díl za 7 litrů v šuplíku, když si uvědomím, jak lehce jde zjistit závada u mechanického (hydraulika) serva

někde jsem četl, že až nastoupí elektromobily ve velkém, začne ta pravá komedie, protože se mechoši zatím nijak neškolí na tato auta a odborníků na elektroniku v servisech je velice málo..., tak uvidíme, jak to dopadne, když ta ofenzíva má začít už za pár let :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...
V 17. 2. 2013 at 16:47, Macin7777 napsal:

Při stání se zapnutým motorem myě to vypsalo (Powe steering faulty) a rožla se kontrolka STOP.

[upravil dne 17/2/13 15:56 od Macin7777]

mam ten samý problém. taky po nastartovani mi to ukaze chybu rozsviti se stop. kapalinu v nadobce mam a bylo to napojene na diagnostice a nic to nenaslo. tak jsem vycistit kontakty k cerpadlu ale bohužel to nepomohlo. do 120 km/h jede bez problému ale 120 km/h a vys uz to nezrychli ma snížený výkon a pipa to na me. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...