Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolik km se dá "bezpečně" ujet na zbytek paliva v nádrži ?


Rotorhead

Recommended Posts

Původně zaslal: Peta

Mělo by to být u všech aut 100km. Ale záleží na spostě faktorů (např. jak máš promáčklou nádrž).

Tak to nevím, kde jsi na to přišel ( u Mazdy E 2200 jsem na rezervu ujel 50 - 70 km, u VW Transporter 70 - 80 km, u P 309 ale tak 30 km s odřenýma ušima, u P 405 zatím v pohodě 50 km, ale do mrtě jsem jí ještě nevyjel). Taky jde o to, jak kontrolka rezervy funguje ( u Š 105, P 309 i P 405 kontrolka problikává dle náklonů auta - zatáčky, kopce, zatímco u VW i Mazdy se rozsvítila jednou a pak už svítila až do dotankování).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, ne. Myslel jsem vsechny seriove vyrabena auta. Ale mozna na to Medved moc slape. Uz si nepamatuju, jak u S120, ale u P309 jsem v pohode na rezervu ujel 100km a jeste tam neco zbylo, ted u 406tky to same. Dokonce i kdyz se mi rozsviti cervena u merice LPG, tak taky ujedu tech 100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Ne, ne. Myslel jsem vsechny seriove vyrabena auta. Ale mozna na to Medved moc slape. Uz si nepamatuju, jak u S120, ale u P309 jsem v pohode na rezervu ujel 100km a jeste tam neco zbylo, ted u 406tky to same. Dokonce i kdyz se mi rozsviti cervena u merice LPG, tak taky ujedu tech 100km.

to máš dost silný nervy:D

jinak díky všem za příspěvky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Ne, ne. Myslel jsem vsechny seriove vyrabena auta. Ale mozna na to Medved moc slape. Uz si nepamatuju, jak u S120, ale u P309 jsem v pohode na rezervu ujel 100km a jeste tam neco zbylo, ted u 406tky to same. Dokonce i kdyz se mi rozsviti cervena u merice LPG, tak taky ujedu tech 100km.

Nemyslím, že bych na to nějak šlapal, spíš jsem přesvědčenej, že plováky jsou výrobek, na jehož přesnost se prostě nedá spolehnout (jak bych na to asi musel šlapat, abych na 309ce, kde Ty jsi najel v pohodě na rezervu 100 km já najel těch 20 - 30 s odřenejma ušima???) Je fakt, že Tys měl 1,9D a já 1,8 TD, která má o trochu vyšší spotřebu (kolem 7,5), ale zase takovej rozdíl - to bys musel buď Ty jezdit za 3 l nafty na 100 nebo já aspoň za 15, a ani jedno určitě není pravdivé číslo.

[upravil dne 7/10/Sun, 10 Jul 2005 21:05:15 +0000Sun, 10 Jul 2005 21:05:15 +0000Sun, 10 Jul 2005 21:05:15 +0000Sun, 10 Jul 2005 21:05:15 +0000 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že jediná šance, jak to zjistit, je vyzkoušet to. Já předtím u š125L jsem to testoval a po úplným rozvícení (už to nezhaslo ani v zatáčce) jsem najel 20km ... :D

Takže pokud chce mít někdo přesnou informaci, tak holt musí jezdit až do dna ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vzpominam, kdyz jsem mival BXko s XUD7 motorem (znama 1.8td), tak pri rozsvieni se dalo ujet v pohode 200km!

ano 200! ona ta nadrz byla na 70 litru, takze jsme vzdycky natankovali a jezdili kolem 1200km na nadrz...

ale nejak jsem si na to navykl, tak vim, ze 405ka 1,8TD dojede na nadrz cca kolem 70 km.... ale co mi to samo chciplo, tak jsem to nemusel ani odvzdusnovat, proste jsem dolil naftu a jelo se dal....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice uz se to tu resilo nekolikrate, ale dobra tedy:

Nez jsem vymenil vadny palivomer /ukazoval prave uz jen tu rezervu/, jezdil jsem jen podle pocuitadla a pak uz jen na kontrolku - rezerva je na onech 10-12l - ja na ni najezdil bezpecne 100km - ale potom co jsem jednou nedojel k pumpe a v noci prosil ridice o benzin uz radeji na tu mrsku nejezdim a palivomer jsem vymenil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mě se u 306 HDi stalo to, že když se mi rozsvítila rezerva tak jsem ujel bezmála kilometr a stál jsem s prázdnou tak nevim jestli je to plovákem nebo elektrikou, ale pro jistotu když už se blížim rafičkou k červenýmu políčku tak jedu tankovat nechtěl bych nějak ublížit motoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...