Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Z krtkovej 406 do RS-ovce


krtek 2

Recommended Posts

no pojdem do toho druheho servisu na geo  i ked mi to stejne pride drachsie ale aspon korektne jednanie 

inak musim hladat mimo mesta 

na tu ulicu som si uz privykol a robi sa mi lepsie nez v stiesnenom garazi mozem to porozhadzovat naokolo

za mlada to tu robilo par chlapcov ale dnes uz nikto ,ludia spohodlneli a auta su komplikovanejsie takze treba aj lepsiu vybaju mat na to

no musi to byt konicek inak clovek do tej vybavy peniaze neda a mat sa chut valat pod tym 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tou cenou za opravu máš pravdu--musí ji říct předem , jinak jdu jinam, spousta zákazníků ani nevyžaduje doklad, kde je uvedeno vše ohledně auta, opravy..., jinak dneska lidi vytvářejí v servisech dojem, že mají za každým uchem milion, cena jakoby je nezajímá, ale při vyzvednutí auta mají kecy, že to bylo drahé, aniž by si dali vysvětlit jednotlivé položky..., není to vždy jednoznačné, že servisy jsou vydřiduši :bojim, byl jsem v montérkách v kanále i ve fraku jako servis. technik, vím o čem píšu :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

boli doby ked ta do dielne pustili a vsetko si videl dnes ta nepustia ,chapem ze velkoservis sa nebude babrat s excentrom  poldna proste ho ureze lebo robota stoji

nevravim ze vsetci su darebaci ale pokial neodpoveda na dolezite otazky tak proste dojem na mna neurobi 

vravi mi no geo je spatna treba nastavovat a ja mu na to ok zalezi  to od ceny,  pretoze na opacnom konci mesta mi to urobia za tolko  /nepoviem mu to nahlas samozrejme nebudem ho provokovat konkurenciou/ a ty sa vyhybas debate o peniazoch ? ,je mi jasne ze ked ti to dam si vo vyhode a mozes spekulovat ,tak ja ti tu vyhodu nedam a ked nemas postranne umysly tak to uznas a nemas problem 

 

servisaci maju manipulativne reci povecsine, cest vynimkam, poznam osobne niekolkych su to manipulatory vedia narabat recami ,preto sa ten clovek neopyta na cenu opravy lebo ho zamota alebo ti co su v kancelarii ta zamotaju 

a prehadzuju  si ta ako zemiak medzi sebou ,hraju s tebou bago a ty si ta lopta 

ja sa pytam na cenu opravy a ona odpoveda otazkou aky rocnik auta? aky nahon ?  kilowaty ? atd a hned ta posle ku vedlajsiemu stolu ku technikovi a odpovedi si sa nedockal ,no proste manipulacie 

na otazku odpoveda otazkou ,to robia manipulatory  nekorektna debata 

nevravim ze je to umysel ale maju to v genoch a jednaju podvedome manipulativne lebo su nauceny ze tak to funguje /je z toho profit/

 

 

 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jako se vším, nejnižší cena není vždycky to nejlepší řešení. Taky se snažím co nejvíc si dělat sám a co nezvládnu, tak řeším buď s kamarádem, který se tím taky baví nebo s druhým kamarádem mechanikem. 

Na geometrii a plnění klimy jezdím do dvou servisů - každý jedno. Jezdil bych jenom do jednoho, ale jeden plní klimu za paušální cenu, ale na geo umí jenom předek ( se 406 jsem měl smůlu) , v druhém se zase platí za chladivo podle gramů. Ale u obou mají super přístup.

 

A "samoopravy" a " na ulici"? 

Garáž nemám ( asi dlouho mít nebudu), takže taky dělám "pod širákem", ale aspoň na vlastním, za zavřenou bránou, ale i tak pod dozorem ( některých) kolemjdoucích. Pravda je, že by to chtělo aspoň dvojgaráž a aspoň osm metrů na délku. Takže opravám venku se nebráním, ale úplně na ulici asi ne. Navíc dnešní auta mají k jednoduchosti a možnostem jednoduchých oprav "poněkud" daleko.

@ozzy56 machra jsem nikdy nedělal, ale když si vzpomenu na částky, které jsem ( před 10 - 13 lety) podepisoval v autorizovaném pro leasingovku, tak padám že židle ještě dneska. 

Upraveno uživatelem PaKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja inu moznost momentalne nemam lebo byvam v bytovke a robim to prakticky pod vchodom ,mam to par krokov do pivnice kde mam vercajch 

boli casy ked som to robil na zahradke ale prestal som s tym lebo bolo treba vlacit vercajch so sebou a stejne ma nieco prekvapilo a potrebny vercajch som pri sebe nemal tak to cloveka napali a mozes to poskladat naspet a ist domov ,akcia nepodarena 

pod vchodom mi to funguje vsetko po ruke ,ludia moc nezacumuju ani sa nepristavuju len robotnici ukrajinci co nam zatepluju bytovku pridu obcas pozriet a pokecat 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@krtek 2  neber to nějak špatně, ale taky pamatuju dobu, kdy jsme nejen víkendy trávili pod autama, nebo mytím auta před panelákem, a určitě jsem nebyl sám 😉, ale věř mi, že tě to s přibývajícím věkem přejde, jako to přešlo nás :)

dokonce pamatuju jako děcko, kdy jsem s otcem jezdil umývat auto k řece Ostravici ve Vratimově, kolem jedoucí policajti přišli pokecat, tak jeden z nich mi říkal ať přitlačím na houbu a myju to pořádně...🙈😂

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten vek beriem tiez sa mi nechce jak dakedy, priberies 10 kil a telo vravi no si sice silnejsi no ale uz niesi svihacky obratny jak ked si mal 25 a hlavne je nizsia kondicna vydrz /ale to sa da dotrenovat aj vo vyssiom veku/

v mladi som mal 75 kil pri vyske 180cm   teraz skoro 90 kil sila isla slusne hore ale na ukor obratnosti ,kondicku som dotrenoval  aby som vladal sa valat ,a aj pri tom valani sa naberas kondiciu

poldna robis na zemi a povies si dost na dnes staci som utahany pokracujem zajtra 

nechcem aby to vlakno vypadalo ako provokacia na starsich fachmanov, robim to preto ze ma to bavi ,zatial vladzem i ked na zemi je to vecsia makacka stale do lahu do podrepu na kolena a na nohy   a inu moznost momentalne nemam len ulicu 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Stale je spatne pocasie odkladam tie skrutky

prisiel kamarat na Kia ceed  ,pribrzdovalo mu lave  zadne koleso ,diagnoza spatne sa vracajuci valecek piestik ,vymenili sme strmen a odvzdusnili 

a tiez som pomenil ulozenie stabilizatora 

 

IMG_20221217_132048[1].jpg

IMG_20221217_132102[1].jpg

IMG_20221217_132645[1].jpg

IMG_20221217_133901[1].jpg

IMG_20221217_140238[1].jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vydrzi nic sa tomu nestane , neni to klapnute na smrt len priskrtene 

tlak na kliestach si nastavis koleckom, takze to neublizi hadici ,sikovne nastavovacie klieste

nastavis si minimalny tlak pricvaknes si prst a nic sa ti nestane 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...