Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Z krtkovej 406 do RS-ovce


krtek 2

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...

z nudy som si vyrobil pridavne cerpado na cistic palivovej sustavy  je to univerzalne takze to ide pouzit na hocijake auto s cerpadom v nadrzi ,ma to vlastny regulator tlaku takze sa to da napojit priamo  na VT cerpadlo u naftaku  a nastavit si lubovolny tlak ,alebo sa to da napojit aj klasicky na naftovy filter v aute  

odskusane vsetko funguje ako ma 

cerpado som kupil nove z 406 1.8 16v,je mozne pouzit hocijake,len aby nebolo moc velke hlavne to sitko na spode aby sa to pomestilo na sirku   na dne nadoby 

regulator je univerzalny  z tuningeshopu ,urceny do aut na sportove upravy tlaku paliva 

nadoba je sejker na napoje 

potom nejake plastove t-spojky  a hadice   vnutorne priemery  6  a 8

 

tec (4).jpg

tec (5).jpg

tec (6).jpg

tec (7).jpg

tec 2000.jpg

tec 2000 (2).jpg

stipce.jpg

gafa.jpg

tec (3).jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu je video ,napojene to je priamo na fiter v aute koli tomu ze som nemal tie bajonety z filtra aby som sa napojil priamo na cerpadlo  

pri tomto napojeni vo videu regulator neni potrebny lebo sa vyuzije ten co je vo filtri  takze by stacilo samotne cerpadlo 

tak aspon to ukazuje tlak na bbudiku ked budu bajonety pojde to priamo na VT cerpadlo  kde bude treba dodat externe filtre  respektive aspon jeden na spiatocku 

a hlavne treba vytiahnut poistku od cerpadla  inak vam to narobi bordel  lebo hadice od nadrzi su rozpojene 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

riesim uz nejaku dobu spatne studene starty  skusalo sa vsetko mozne 

tak dnes sa vymenily vstreky snad uz to bude tym vstreky som zohnal od ruky na riziko ale su ok  su z 307 2.0 hdi  79kw 

jeden vstrek netesnil na stvrtom valci bol cely mokry 

 

 

 

vstreky.jpg

vstreky (2).jpg

vstreky (3).jpg

vstreky (4).jpg

vstreky (5).jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

pustil som sa do opravy tapecov dveri  stara siva latka uz bola v hroznom stave odlepena 

dal som to komplet do ciernej  aj ten plast  ,v celku sa to podarilo som spokojny  ak sa to neodlepi tak super este spravit dva zadne 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

inter (4).jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak spravene aj zadne tapecy tie sa robia tachsie  nejde od dosky odelit ta vrchna kozenka takze je to treba zapchavat do tej skary  tu latku co je osemetna robota  a povodna latka je navyse presita s tou kozenkou takze je to treba roztehovat opatrnepri cisteni 

madla boli olupane od priesvit laku  tak som ich presmirgloval vodnym smirglom a nastriekal ciernou matnou aj klucky  stahovania okien 

2018-04-13 21.08.13.jpg

2018-04-14 22.00.03.jpg

2018-04-14 22.00.12.jpg

2018-04-14 21.59.52.jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

robil som nejake upravy a to konkretne drziakov krrytu motora  ktore drzia kryt na takych klobucikoch  a stale sa stracali(za jazdy, proste odstreli prec ) a nebavi ma to stale kupovat ,tak som to prerobil

uprava spociva v tom ze z origo silentblokov  vytrcaju plastove koliky na ktore sa nastrkava ten klobucik ,takze som kolik urezal a do toho plastu navrtal dieru 4.5 mm  a natocil tam ocelovu skrutku (priemer 5mm) (zavit som poistil dvojzlozkovym epoxidom )   a na vrch dal podlozku a klobukovu maticku  

stifta drzi pevne takze uprava mala zmysel 

 

2018-10-21 20.08.26.jpg

2018-10-21 20.08.36.jpg

2018-10-21 20.15.15.jpg

2018-10-22 08.11.55.jpg

2018-10-22 08.22.04.jpg

2018-10-22 09.09.41.jpg

2018-10-22 09.10.58.jpg

2018-10-20 08.52.56.jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dalsia uprava- ide o dvierka hrdla tankovania nafty

po potiahnuti packy sa  uz nechceli dvierka otvorit(dost neprijemna vec pred tankovanim)  tak som tam dobastlil pruzinku zo stipca na pradlo  a teraz sa to otvara vyborne  

2018-10-21 19.45.14.jpg

2018-10-21 19.45.52.jpg

 

a este som objednal plynove vzpery meyle(20 eur) na zadny kufor  ,ten mi uz pada a trieska odkedy to auto mam ,ja som si uz na to casom zvykol  :D a pustam pomaly ten kufor 

ale kolega mi nim vcera tresol asi uz po treti krat a to bol klinec do rakvy 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

dobastlil som si dotah  okna po zamknuti auta na soferove okno (navod je v sekcii urob si sam ) vyhoda je ze netreba tahat ziadne kable do dveri a krabicka  po zamknuti a opusteni auta nema ziadny odber  vyroba krabicky a montaz je pomerne jednoducha 

 

 

 

spravim  ten dotah aj na spolujazdcove  okno  plus krajne polohy  aby sa kratkym stisknutim spinaca   okno  posuvalo  automaticky  hore alebo dole pri dlhsom stlaceni spinaca pojde okno skokovo (ako dlho sa podrzi spinac len tolko sa okno pusunie) ,to poriesi tato elektronika SE 077 ,nevyhodou je ze treba do dveri dotiahnut kabel od baterky 

a ta krabicka ma v kludovom stave  nejaky odber cca 3mA  pisu v navode  ale realne odobera 7mA (zmerane ) 

jednotka dotahu okna SE 077.jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pred zastavbou dotahu a automatiky na PP okno musim opraviit stahovacku  lebo to okno ide strasne ztuha asi polovicnou rychlostou ako soferove 

kupil som opravnu sadu, dufam ze bude pasovat,  predavajuci ma uistil  ze ano, ak je v tych dverach origo stahovacka

 

stahuovacka.jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som nasrany ta opravna sada na moju stahovacku nepasuje a uistili ma ze bude 

tak som ju aspon precistil hlavne lanka v bowdenoch  sprejom Wd -40   ,vyslo celkom dost spiny 

zaroven som strekol sprej do tesneni  kade je vedene sklo na voditkach a okno je uz rychlejsie ako soferove takze stacilo precistit a hotovo 

 

stahovacka.jpg

stahovacka (2).jpg

stahovacka (3).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

tak dotah a automatiku na spolujazdcovo okno som dorobil ,vsetko funguje na jednicku video som nerobil, nebol cas len foto umiestneni krabicky ,dal som to pod madlo dveri z dvovodu pristupu ku poistke ak by bolo treba staci vybrat spinac  okna  a dostanem sa k nej 

krabicka je len nalepena obojstrannou samolepkou na folii ,drzi to dobre  

takze sumar ,obe predne okna v automatike  plus dotahy  takze spokojnost 

 

 

dotah.jpg

 

 

 

ak by niekoho zaujimalo co je v tej krabicke, nemohol som si pomoct :D 

krabicka.jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dalsia dorabka v poradi :D zohnal som elektricky sklapatelne spetaky za super cenu tak to tam pojde 

inspiroval ma Misho 1709 respektive som tak trochu zavidel :D klasika co ma sused chcem aj ja 

este neviem ci to zapojim aby to fungovalo ako v orginale  alebo tam pojde krabicka s automatikou a bude sa to odklapat a zaklapat po otoceni a vypnuti kluca alebo odomknuti a zamknuti auta 

spetaky boli zatuhnute a naklapanie nechcelo fachat ale trochu som toomu pomohol a uz to hraje 

 

 

2018-12-11 19.04.28.jpg

2018-12-11 19.04.41.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 10. 2018 at 9:33, krtek 2 napsal:

a este som objednal plynove vzpery meyle(20 eur) na zadny kufor  ,ten mi uz pada a trieska odkedy to auto mam ,ja som si uz na to casom zvykol  :D a pustam pomaly ten kufor 

ale kolega mi nim vcera tresol asi uz po treti krat a to bol klinec do rakvy 

jeee, to je skoda, uz kdysi jsem tu v inzerci nabizel novy vzpery na novej model, ja je koupil na zkousku za 50Kc kus ve vyprodeji, ale na starej model jsou moc kratky, takze mi lezi doma na polici

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam tapecirnuk taky a jeste origo kridlo, takze oproti holymu plechu o dost tezsi, me novy vzpery pomohly, zavira se tak akorat, predtim s tim taky kazdej cizi, koho jsem vezl, mlatil, a jeste se to snazili vetsinou zachranit chycenim za to kridlo, takze dostavalo oboji 😛  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...