Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ucpané ostřikovače


mapitek

Recommended Posts

Guest Chozeluizskuner

nee :D hele použil sem koncetrát kterej se používá například na vody do ostřikovačů... zkusil bych třeba jar s troškou vody a podobně.. než to vytlačit směrem z ostřikovačů tak spíš se to snažit natáhnout do stříkačky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Trochu ozivim stare tema:) uz aj u mna to ledva fungovalo, a striekalo 10cm spodok skla. Bol som "lakomy" tak som to rozobral... ostrekovace z kapoty som supol do vody s kyselinou citronovou (horuca) , postalo hodku. Prefuknute vzduchom, a cistic brzd. Nakoniec som ale zistil ze problem je v spatnych ventiloch, ktore su predpojene pred kazdym ostrekom.

nakoniec to vyriesil jeden spatny ventil na feliciu a 2x 7cm novej hadicky ktora vymenila kusky so spatnym ventilom pred ostrekmi... investicia :4,50€?;) Plus neaky ten cas samozrejme, na vytiahnutie ostrrkov (strasna robota)

a teraz bez srandy, nebolo to o peniazoch ale chcel som vediet co natom nefunguje:) strieka to az na kapotu bez vymeny ostrekov. Aby som sa priznal, co vymyslel Přema s nahradou z 607 ci 605 by bola "opravna sada", nie rozprasovacie znova...toto co vymyslel peugeot bol blby napad.

Upraveno uživatelem merlin99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, ale na 607 su sa mi zda ostrekovace na kapote, na 605 ich mam pod kapotou.

Za dalsie, ako to byva, v novsich autach uz nie je sitko na hrdle nadrzky ostrekovacov, na 605 ho mali od 90 roku, kedy sa vyrabali.

Doteraz som nemal problem, aby sa tam dostala spina ( sitko ma svoj vyznam).

Ostrekovace su klasicke, nie rozprasovacie. Ked ich nastavim vyssie, mozem ostrekovat aj kamion, co pojde za mnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Cau borci, na vycisteni trysek bych doporucil vyvarit v hydroxidu, pote vyplachnout a podotknout tlakem. Ja to resil zrovna dnes, ale mel jsem hadicku ktera vede kolem leveho pantu kapoty. Byla jako cednik, takze jsem napojil jinou hadicku a natahl rovnou cely rozvod....pecka tedkom. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A me to potkalo dnes po doliti nove nemrznouci kapaliny. Pred prijezdem na pumpu jsem jeste ocakal vsechny skla aby se toho do banky veslo co nejvice a po par kilacich chci znova ocakat skla a sotva to kapalo. Me se hned nejak nezdala hustota toho elixiru. Vycakal jsem tedy asi litr a dolil vodou. Zase slapou jak zamlada. Tak ze panove, ne vzdy to musi byt zrovna mechanicka zalezitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymontujes trysky, das do nejake plastove nadoby, zalijes vrouci vodou a opatrne zacnes prisypavat hydroxid, koupis v barvy laky pomocnik na ucpane odpady....parkrat prisypes a probublas, vyplachnes studenou vodou, hlavne v tom necachat ruce. Dulezite vyplachnout, a profouknout. Plastu se nic nestane, v praci to pouzivame na dost veci co se tyce usazenin v nedostupnych mistech. Hlavne opatrnost pri manipulaci s hydrakem...je to řadne svinsvo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, StibTo napsal:

@Kubisss já to nedávno zflikoval smrštovací hadičkou .. tys to teda měnil od toho bodu před začátkem pantu kapoty až nakonec ?

Jsem to urizl a nasadil na to silikonovou velmi poddajnou hadicku...dobre to licovalo...tesnost a pevnost super, pri sichr jsem to zajistil bindr paskou....no a od prechodu originál hadicky na mou jsem to rovnou natahl v silikonu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Kubisss napsal:

Vymontujes trysky, das do nejake plastove nadoby, zalijes vrouci vodou a opatrne zacnes prisypavat hydroxid, koupis v barvy laky pomocnik na ucpane odpady....parkrat prisypes a probublas, vyplachnes studenou vodou, hlavne v tom necachat ruce. Dulezite vyplachnout, a profouknout. Plastu se nic nestane, v praci to pouzivame na dost veci co se tyce usazenin v nedostupnych mistech. Hlavne opatrnost pri manipulaci s hydrakem...je to řadne svinsvo....

No zajímalo mě to z důvodu, že hydroxid je spíš na organiku.... A o tom, že to je svinstvo bych měl něco vědět.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, StibTo napsal:

@Kubisss já to nedávno zflikoval smrštovací hadičkou .. tys to teda měnil od toho bodu před začátkem pantu kapoty až nakonec ?

Jsem to urizl a nasadil na to silikonovou velmi poddajnou hadicku...dobre to licovalo...tesnost a pevnost super, pri sichr jsem to zajistil bindr paskou....no a od prechodu originál hadicky na mou jsem to rovnou natahl v silikonu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Hafity napsal:

No zajímalo mě to z důvodu, že hydroxid je spíš na organiku.... A o tom, že to je svinstvo bych měl něco vědět.... :roker

Pokavad tam neni naky kousek marasu tak to bude asi jen zarostle hnojem....me to pomohlo....nejlepsi pripad je dat stejnak nove a je to bez srani....a ja sijsem rikal ze sla nadrzka kapaliny rychle do pryc kdyz to kropilo nad podbeh:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Hafity napsal:

Od té doby, co používám do ostřiku demivodu, nemám ani u jednoho auta problém.... Akorát nemám ještě 407....

No ja ji mam necely pulrok a setkal jsem se snad se vsemi nerestmi ktere jsou zminovane v sekci 407....krom baterky zatim zadna vetsi investice, vse tak nejak vyreseno doma. akorat jsem dnes lepil upaleny konektor od ohrevu zadniho okna a ta ludra nelepi pod 4 stupne....takze pesek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...