Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Denne svietenie


LG 5008

Recommended Posts

Caute,

5008 ma vo vybave aj predne denne svietenie. (vpredu tesne nad blinkrom).

Bohuzial ja to mam asi softwarovo vypnute - nefunguje to ani ked si to prestavim v nastaveni vozidla. To nevadi, chcem to poriesit teraz v servise spolu s prvou servisnou kontrolou.

Chcel som sa vsak opytat ci neviete kde by som mohol zohnat nejake ziarovky, ktore by som tam mohol dat miesto tych tovarenskych. Podla manualu su to HP24 24W.

Ako googlim tak googlim take najst velmi neviem. :myslim

Zaujimalo by ma najma ci existuje miesto toho nejake LED prevedenie, pripadne aspon modrasty nadych \'klasickych\' ziaroviek.

Ma s tym prosim niekto skusenost - pripadne by mi vedel dat tip? Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa jedného anglického peugeoťáckého fóra potrebujú LED žiarovky veľmi dobré chladenie, takže pre generované teplo z motora a teplo priamo zo svetlometu, by tam nevydržali dlho. A ich výmena je hotová odysea - ide dole aj nárazník.:roll

Zatiaľ, čo som zistil, tak tento typ žiaroviek používa P3008, P5008 a BMW X5...:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caute,

vdaka za tipy.

skusim teda prestavit na klasicke denne svietenie a uvidim ako dlho to vydrzi. Potom sa pripadne vratim spat k stretavackam. (pripadne skusim este ten ebay :) )

P.S. to nastavenie denného svietenia sa mi podla navodu nepodarilo spustit. ked som kupoval auto, tak som najprv urobil jazdy na troch roznych 5008. Na dvoch to neslo a na jednej denne fungovalo. Preto pocitam, to budu vediet spravit len v servise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych žárovky denního svícení také neřešil. Mám najeté bezmála 40 000km a jsou v pohodě. Na 307 jsem měnil H1 skoro dvakrát ročně a jedna stála přes 100Kč. Takže za ty víc jak dva roky na 5008 by mě ty žárovky denního svícení vyšly skoro stejně.Prostě to NEŘEŠÍM.:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A žárovky na potávačkách jako vyjdou levněji???? Já teda nevím jaké tam jsou, jelikož mám xenony. Pokud je tam nějaké to H-áčko tak asi jó, ale přeci. Když se muselo před léty začít svítit ve dne, všichni remcali na vyšší spotřebu atd. a teď když se to kompenzuje šetrnějším denním svícením, tak jsou lidi nespokojeni se žárovkama.:grr

V diskuzi o spotřebě píše většína lidí, že na spotřebu nejezdí, že je to nebaví.Nějaka koruna sem nějaka tam. U spotřeby lítají daleko větší sumy, ale to asi nikomu nevadí. Ale dát jednou za dlouhý čas tisícovku za žárovky je ejhle moc.:myslim

Tak jak to někdo napsal u spotřeby. Lidi mějte rozum. Koupili jste si pěkné pořádné auto, tak si to užívejte a neřešte prkotiny.:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o tú cenu, ale o to, že výmenu žiarovky si predstavujem - otvorím kapotu, zhodím kryt, vyberiem žiarovku, dám novú žiarovku, zatvorím kryt, zabuchnem kapotu a do 30 sekúnd mám hotovo - a nie tam stvárať kúsky ako hadí muž s rukou na trikrát zalomenou s imbusákom na račni...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vatsug máš pravdu. Já mám denní svícení, ale celou zimu jezdím s rožnutýma xenonama, cenu žárovek a výměnu neřeším, protože chci být především lépe viděn.

Navíc mi vadí, že u denního svícení mi nesvítí zadní světla, vadí mi to i u vw nebo audi, nejlépe vyřešené denní svícení mají dle mého názoru nová bmw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...