Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Denne svietenie


LG 5008

Recommended Posts

jj hlavní je být dobře vidět, proto nechápu ....... co mají denní mžourátka místo, aby svítili potkávacíma + koncové
denní světla jsou vidět bez problémů dost daleko a za normálního světla auto zezadu vidíte výrazně dřív než se rozpoznají rozsvícená zadní světla. Koncová světla jsou ve dne úplně zbytečný z pohledu lepší viditelnosti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samo že je potřeba být také viděn, ale musím říct, že mi to přepíná velice citlivě už při zamračené obloze nebo na nějakém zastíněném místě.

Také mě štve, že si tu žárovku nedokážu vyměnit sám. Bohužel trend je takový, že pod malou kapotu se toho musí nacpat co nejvíc a v tomhle, odhaduji, jsou na tom všechna součásná auta vybavená množstvím elektroniky stejně.

Stejné je to i s vytáhnutím baterky.Žádné povolení dvou křídlových matek a šup s ní ven. Také to chce mnohem více času dostat ji ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj hlavní je být dobře vidět, proto nechápu ....... co mají denní mžourátka místo, aby svítili potkávacíma + koncové
denní světla jsou vidět bez problémů dost daleko a za normálního světla auto zezadu vidíte výrazně dřív než se rozpoznají rozsvícená zadní světla. Koncová světla jsou ve dne úplně zbytečný z pohledu lepší viditelnosti

nesouhlasím, např. když jedu po dálnici v tomto počasí se zvýřenou solankou aspol. tak zaregistruju auto se zadními světly dříve než obrys auta bez světel, ale možná je to věkem, mladí mají lepší oči :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to na \"auto\" rozpoznávání také reaguje velmi citlivě, spíš dřív. Jak píšou v návodu, že v některých situacích automat nepřepne správně, tak to se mi stalo snad jen jednou, když začla letní bouřka. Teď, pokud zapnu senzor deště a ten sem tam detekuje něco na skle, skoro automatcky přepne z denního svícení na potkávací. Jsem s tím celkem spokojen a při běžné viditelnosti nevidím důvod měnit to, co funguje.

Jinak denní svícení je podle české (EU) zákonné úpravy, nezahrnuje zadní světla. Každopádně si myslím, že by to klidně šlo \"doprogramovat\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

tak žárovka je na hvězdičku ne imbus. Nevím jak velkou ale bylo to větší. Po povolení vyndat nejde, protože to drží těsnění, takže na pomoc ještě kleštičky do ruky a páčit ven. Bez demontáže nárazníku je to nemožné, teda alespoň u mého auta. Když jsem se snažil žárovku vyndat z patice, tak jsem ji urval. Koupit se dá zatím jen u Peugeotu. výrobce je Philips, ale tento typ ještě nepustil do volného prodeje (podle prodejce žárovek). Nahradit za G4 to teoreticky jde, ale podle prodejce je životnost zoufalá a víckrát než 1 za rok nejsem ochoten nárazník sundavat. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...
V 11. 2. 2013 at 7:55, Leftfield napsal:

Podľa jedného anglického peugeoťáckého fóra potrebujú LED žiarovky veľmi dobré chladenie, takže pre generované teplo z motora a teplo priamo zo svetlometu, by tam nevydržali dlho. A ich výmena je hotová odysea - ide dole aj nárazník.:roll

Zatiaľ, čo som zistil, tak tento typ žiaroviek používa P3008, P5008 a BMW X5...:cool:

stačí šikovná ruka a šroubovák s bitem 40 torx pokud máš tlustší ruku tak někoho kdo má tenčí dá se to i bez sundání motorku pro výšku světla 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...