Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.6vti problémový?


jaykay

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...

zdravim, mna by tiez zaujimali realne skusenosti s tymto motorom a ci sa to od urciteho roku zlepsilo. Niekde som nasiel ze od jari 2010. Ale potom som nasiel (aj na nemeckych forach) ze aj s rocnikom 2011 mali problemy a toto auto malo najazdene len do 50 tis. km. Pricom aj po oprave znovu bol problem. Islo o rozvod.retaz. Co mozem teda ocakavat ak by som mal rocnik 2012. Su aj nadalej problemy? (rozvod.retaz, problematicke starty, chrastenie, cukanie,..zvysena spotreba oleja, ... a neviem este co). Nerad by som zostal niekde visiet s malymi detmi v aute alebo nerad bol stale v servise a platil dookola opravy (casto tie iste). Auto je inak super, prakticke, vhodne pre rodinu, primerane priestranne, len neviem ako je na tom realne so spolahlivostou a ci sa to zlepsilo.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme zatím 7 měsíců doma, servisovano od prodeje pravidelně a kdy se má a zatím nebyl problém. Zda to je "líné" neposoudim, má to 100kw min než to moje 😃 Ale uvažuju o preventivní kontrole řetězu a napinaku plus (nesouvisí s motorem) výměně oleje v převodovce... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám od novoty koupeno 1/2012 a motor jako takový je asi bez problémů. Po těch letech a 107 tis. km mě subjektivně přijde hlučnější, ale to může být i rezonance z jiné části vozu nebo něco u výfuku. Oleje si to žádá cca 1 l na 4-5 tisk. km. Spotřeba u SW cca 7,6. Je to auto na klidnější jízdu. V téhle konfiguraci to není žádný závodník. Ale dá se s tím jet v pohodě stanovat ve 4 lidech i s rakví na střeše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Mám najeto 85 000 km 120 koní 88 kw a zatím bez problémů, poprvé jsem nalil do motoru aditivum Xeramic Ceramic Engine Protector 500 ml a motoru to pomohlo je míň hlučnější a lépe táhne, ty motory vti vydží 200 000 km, zase mám kolegu z práce ten má Oktávku a najeto 250 000 km nafta a motor potřebuje generálku cca za 100 000 kč tak se toho chce zbavit stačí kupovat  VIF Super Benzin Aditiv a občas nalít do nádrže stačí asi 6x do roka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...