Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaky olej do 406 hdi?


Davidek

Recommended Posts

Původně zaslal: Rotorhead

Zdarec,

mám stejný auto, motor a cca počet km, dneska jsem si nechal měnit olej u Peugeota a nalili mi tam tam Shell 5W40.

Kdyz jsem 406 koupil,tak jsem taky nechaval menit olej v Peugeot servisu. A taky mi tam nalili Shell.

Zajimavy - v manualech doporucuji Ecco a Total, ale lijou tam Shell.

A to jeste v tom servise meli na dverach plakat, ze pri koupi urcityho mnozstvi oleje Total, dostanu jakousi tasticku zadarmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle toho, co psali v clancich o olejich( na ktere tady Oddie uvadel odkazy) profesori z VSCHT, tak mezi oleji, ktere splnuji stejne normy, neni zadny kvalitativni rozdil, i kdyby cenovy rozdil byl jakykoliv. Takze treba Mogul Optimal, ktery splnuje API CG a stoji necelou stovku litr, je urcite kvalitnejsi nez AGIP s API CF.Rozhodne je treba dodrzet viskozni tridu danou vyrobcem auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
Původně zaslal: barenst

pokud byla jednou pouzita plna syntetika tak by nemela byt nahrazena nicim jinym a naopak

Predsudek

Samozrejme tam lze menit naplne dle libosti. Maximalne pokud se mezi vymenami nepouzije proplachovaci kapalina tak je nasledujici napln lehce znehodnocena zbytkem predchozi.

A uz se to tady probiralo tolikrat a nekde se nachazi i odkazy na fundovany popis oleju a jejich pouziti v autech.

Navrhuju aby se nejake delsi vlakno oznacilo jako dulezite nebo tak neco aby bylo porad nahore ... nebo vytvorit nejake FAQ vlakno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...