Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupe auta


mirek03

Recommended Posts

2.0 16V sedan - da se jet i 225, vic to proste nejelo, kolik to zralo to nevim, nemelo to palubni pocitac, ale pocitam ze kolem 15 - 17 litru by to mohlo byt.

jinak 406 je relativne tezke auto, takze silnejsi motor neni naskodu, kdyz se auto dostane do pohybu, tak uz to staci pouze \"prikrmovat\"

na d1 se kolega dostal na 6.5 - 6.8 l/100km pri jizde kolem 120km/h, coz mu sice moc neverim, aleje to mozne, vzhledem k tomu ze u me spotreba na dalnici je 7l/100km s naftou (hold ale rychlost je 160km/h :))

406 2.0 16V podle typu motoru:

8BRFV, 8ERFV, 8FRFV: 97.4kW (12.9/6.9/9.1)

8BRFR, 8ERFR, 8FRFR: 99kW (11.5/6.5/8.3)

406 1.8 16V podle typu motoru:

8BLFY, 8ELFY, 8FLFY: 81kW (11.9/6.5/8.4)

406 1.8 podle typu motoru:

8BLFX, 8ELFX, 8FLFX: 66kW (11.8/6.4/8.4)

8BL6A, 8EL6A 8FL6A: 81kW

je to paradoxni, ale silnejsi motory maji mensi spotrebu (pokud jsem to dobre opsal) :D

(myslim samozrejme v ramci obsahu motoru)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to logicky, ze silnejsi motor bude mit mensi spotrebu. Nemusis na to tolik slapat a jede to. Kolikrat ma mensi spotrebu i vetsi obsah.

By me zajimalo, jak jede ve 406tce ta 1.6ka. To musi chlastat jeste vic, si myslim, kdyz je to tak tezky auto.

Ten vykon u dvoulitru je lakavej oproti 1.8, rozdil tam urcite musi byt znat.

Pokud clovek neresi pojisteni - nesnazi se vejit do obsahu 1.8, rozhodne bych sel do obsahu vyssiho. Pokud jde o motor 2.0 Turbo, nevim o nikom, kdo by to mel, takze bych z toho mozna mel tak trosku strach. Ale jinak bych bral asi ten 2.0 16V.

Hlavne nevim, jestli davali holandani plyn i do jinych obsahu, ja myslim, ze jen do 1.8 a 2.0, takze bych si vybiral opet podle toho plynu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

mam tu benzinovou 97kW verzi a pokukuju po dyslu... duvod je prosty - jezdim vcelku dost a porad se snazit drzet ty kone aby se nesplasily je neunosny... to auto chce jet jak dabel a ja ho jenom lechtam, abych nesel pres 8 litru... posledni mesic jsem vytahnul uctenky za benzin za 8 tisic a to jsem nikterak neletel jak blazen - s dyzlem clovek slape co to da ( no ono to moc neda ) a jede furt za stejno, mam ted pred barakem 2.1TD a odspodu to tahne krasne, vic nez 160 to nak moc nejede a prvnich par set kilometru mam za 6 litru na 100... kdybych s tim co jsem si mohl vyzkouset si mel vybrat mezi 2.0 16V a 2.1TD, tak beru dyzl... nejezdim jak blazen a penez neni nikdy dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JunEAu

mam tu benzinovou 97kW verzi a pokukuju po dyslu... duvod je prosty - jezdim vcelku dost a porad se snazit drzet ty kone aby se nesplasily je neunosny... to auto chce jet jak dabel a ja ho jenom lechtam, abych nesel pres 8 litru... posledni mesic jsem vytahnul uctenky za benzin za 8 tisic a to jsem nikterak neletel jak blazen - s dyzlem clovek slape co to da ( no ono to moc neda ) a jede furt za stejno, mam ted pred barakem 2.1TD a odspodu to tahne krasne, vic nez 160 to nak moc nejede a prvnich par set kilometru mam za 6 litru na 100... kdybych s tim co jsem si mohl vyzkouset si mel vybrat mezi 2.0 16V a 2.1TD, tak beru dyzl... nejezdim jak blazen a penez neni nikdy dost...

Jojo, presne tak. Proto jsem ale zase ja volil LPG ... ale pravda, kazdej nechce mit plyn v aute. A 1.8 obsah jsem volil kvuli pojisteni. Tech 81KW jede taky celkem svizne a kdyz to clovek trosku toci, tak jsem s vykonem naprosto spokojenej. A 200Km/hod tam je skoro hned. Ale taky to spis lechtam, aby mi vychazela spotreba kolem 8.5l/100Km s LPG.

Treba za poslednich 20 dni jsem najel 3tis. Km, a to jsem nebyl nikde na dovoleny. Kupovat benzin za 30Kc ... to by bylo pro me naprosto neunosny s timhle poctem Km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já taky nebyl zvyklej na tenhle motor (1,8 16V)...

Ale pochopil jsem, že to fakt musí člověk víc točit...

Od spodu to moc záběr nemá, ale neni to krize...

Holt je to trochu jiny, je to na zvyku....

Já jsem spokojenej, ale spotřeba nejni optimální, ale mám, co

sem chtěl...

Čus bus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JunEAu

mam tu benzinovou 97kW verzi a pokukuju po dyslu... duvod je prosty - jezdim vcelku dost a porad se snazit drzet ty kone aby se nesplasily je neunosny... to auto chce jet jak dabel a ja ho jenom lechtam, abych nesel pres 8 litru... posledni mesic jsem vytahnul uctenky za benzin za 8 tisic a to jsem nikterak neletel jak blazen - s dyzlem clovek slape co to da ( no ono to moc neda ) a jede furt za stejno, mam ted pred barakem 2.1TD a odspodu to tahne krasne, vic nez 160 to nak moc nejede a prvnich par set kilometru mam za 6 litru na 100... kdybych s tim co jsem si mohl vyzkouset si mel vybrat mezi 2.0 16V a 2.1TD, tak beru dyzl... nejezdim jak

blazen a penez neni nikdy dost...

Jo mam taky 2.1 TD do 160km/h to jede dobře, nad 160 je to línější, otáčky při té rychlosti jsou lehce za točivým momentem...ale není to nic příšerného...i těch 210 je tam za chvíli:):roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Pročítal jsem příspěvky a můžu odpovědět na dotazy ohledně 406 2,0 Turbo benzín.(NAJETO UŽ ASI 10.000Km)

Přešel jsem tenkrát z 405 1,8 benzín 74Kw rok95. To byl důvod proč jsem nechtěl 1.8.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...