Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zvyseni vykonu u 406 1.9TD


jack

Recommended Posts

Ve 405 je tento motor opravdu super, měl jsem ho v breaku a najel jsem s nim skoro 200 000 km a když jsem ho prodával tak měl najeto necelých 300 000 km bez jakkýchkoliv zásahů do motoru pouze s pravidelným servisem.

Proto jsem taky po tomto motoru šáhl, když jsem kupoval 406, ale na tu je tento motor prostě poddimenzován.

V servisu kde jsem nechával brousit kliku mi s úsměvem oznámili, že tento motor s lizlou klikou tam mají 1-2x týdně. Celý motor je víceméně nesehnatelný a kdyžtak za nesmyslné částky.

Po GO jsem najel nějakých 20 000 km a začala se ztrácet voda a já už neměl dost psychických sil na další rozborku motoru a 406 šla okamžitě pryč.

Teď jezdím debilní (slovy opravdu debilní) Octáviíí a se slzou v oku vzpomínám na pohodlí, prostor a výbavu Peugeota. Pro mě ideální kombinaci by představoval Peugeot 406 Break s motorem TDI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak berte do starsich 406 2.1TD..vykonove je to dle meho velice solidni, hlavy tam nepraskaji, jediny problem je snad u elektronicky rizeneho cerpadla obcas... (ja mam jeste XUD11ATE starsi plne mechanicky model, a BTE je uz ten novejsi s elektronicky rizenym cerpadlem). 110 koni s kroutakem 240Nm pri 2000 otackach je solidni zatah...aspon v tezsi 605tce jsem ja s nim osobne velmi spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jack:

\"Rozuměj woe, je to f tédéíčku, f metle, f klimě a ještě k tomu f kombajnu, takže to jede dvěstě v městě, třista z místa a to vše jen za 3 l/100 km\" :D

A teď něco ze života je to 81 kW, r.v. 99, dlouhodobý průměr 5,8-6,2 l/100 km dle PP i podle tankování. Denně jezdím cca 80 km a mám v tom skoro přesně 1/3 Praha-centrum, 1/3 dálnice a 1/3 okresky.

TDičko je proti Peugeotím motorům docela traktor, v zimě to moc netopí-teda topí po dlouhé době, ale aspoň to docela to jede. Neměl jsem možnost jezdit dlouhodobě s HDI tak nevím co vychází pocitově líp.

Jinak zcela otevřeně říkám, že znovu bych si Octavii nekoupil-teda určitě ne za tu nesmyslnou cenu kterou si ty auta drží, pokud by vycházela cenově líp, tak bych byl ochoten přehlédnout i všechny její nedostatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě příjde, že koncernové TDi motory mají oproti HDi pocitově vyšší krouticí moment, ale méně vyrovnaný výkon v celém spektru otáček. TDi jsou hlučnější, HDi troch žravější - ikdyž já jzdim po Práglu za cca 6 lirů...

Uvádím pouze vlastní názor...

A už tu 1,9 TD přestaňte trápit a nechte ji v plenkách, který ji nadělila PSA. :):):)

Já jsem s ní byl taky nad míru spokojen. 405 byla na ten motor ideání auto, co se váhy týče. 406 už je moc těžká a kombík už tuplem. Kdo pak chce, aby mu to jelo, tak to mmusí honit a kdo to honí, tak pravděpodobně příjde o hlavu, nebo o kliku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,9TD je slušně řečeno tak nějak snesitelný ve starých 306 a 405, které vzhledem k tomu, jak jsou lehké, celkem bez problémů uveze, a vzledem k tomu, jak jsou staré, nikdo extra tragicky neřeší. Že Milhaus v autorizovaném servise viděl lízlou kliku pouze 2x, se vůbec nedivím, do autorizovaného servisu s tím poleze jen šílenec, když jen samotná klika stojí v Peugeotu 40tis... Ono je podstatně lepší se na tyhle případy zeptat malýc servisů či vrakáčistů - a ti vám potvrdí přesně to, co napsal Karel. Mmch., tenhle motor jsem měl rok a půl ve svém autě - pak jsem jej kvůli nějakému neš?astníkovi, co se mu v autě vysypal, vyndaval - protože byl ochoten jej královsky zaplatit (pořád ho to ale vyšlo o hodně míň než GO), a mně stačí D bez turba... kterej mám stejně zapsanej v TP.

Ještě tristnější na tom celém motoru ovšem je, že vylezl až v modelu 93 - a to už dobře 2 roky lítalo po světě ono VW TDI, oproti kterému je tenhle pažoutí TD doslova sto let za opicema - a to ve všech ohledech. Legenda o nejlepších pažoutích dieselech, tradovaná v 80 letech, začátkem 90 let s nástupem TDI naprosto padla - Peugeotu zde doslova ujel vlak (či usnul na vavřínech), kdežto TDI celým 90 létům kralovaly - a to (pro mě tehdy nepochopitelně) jak ve spolehlivosti, tak ve výdrži - bezkonkurenčně. A můžete si o tom matlat fanouškovské \"zasvěcené\" výkřiky jaké chcete... Podle mě se ten 1,9TD vůbec neměl v autech typu 406, Xantia či dokonce 806 či Boxera ani objevit - o to hůř, že to je v podstatě onen pravůvodní 1,8TD z 80 let prakticky beze změn, jen se zvětšeným objemem a pár drobnostmi, které byly většinou horší a ke škodě - jako např. to debilní umístění filtru na termostat, kvůli kterému půlka těch aut blbě startuje, páč jim padá nafta :(

Co se el. čerpadla v 2,1 TD týče, už kdy dávno mě napadla kacířská myšlenka, že koupím auto s tímhle motorem a vadným čerpadlem, a naroubuju na něj staré plně mechanické čerpadlo (vč. dodělání odpovídajícího táhla od pedálu, zas taková trivka by to asi nebyla...), ale zatím to nějak nedopadlo, tak nevím, nakolik je to průchodné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...