Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Divný bouchání co to asi je???


Guest Tomáš1

Recommended Posts

Tak sem se tu holedbal, že po výměně silentbloků stabilizátoru je klid, ale je tomu jinak. Pokud je teplo, tak pohoda, ale ve mraze sou to rány jak z praku. Sou s tim měněný i kuláky buší to furt, tak kde sakra může bejt problém!!! :mad: Help me please

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Tomáš1

Pánové tak jak na to koukám tak se tento problém přenesl v docela zajímavou debatu ze? Já jsem to ještě na svém Míčku neřešil ale chystám se na to. Mám služební Fabii a můžu vám říct, že po nějakejch 60 000 km jsou tam slyšet takové zvuky no to je nářez a tak proto jsem si řekl, že můj Peugeot je na tom velice dobře a to má 140 000 za sebou. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Tomáš1

Jestli to vyjde tak se konečně o výkend dostanu do garáže a omrknu to mé divné bouchání. Mají být ale kruté mrazy tak se mi do toho nechce. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Na mojej 405 SRDT 1,9 TD 12/94, naj. 178 000 km sa mi tiež ozývalo klepanie od prednej náprave pri prejazdoch priečnych nerovností. Väčšie rázy som odstránil vymedzením vôle na riadení - ide to spravi? zo spodu auta bez demontáže pridaním alebo odobratím vymedzovacích podložiek. Menšie rázy idem odstráni? tento týždeň výmenou silentblokov na oboch predných ramenách - zistili mi to v servise v Hodoníne. Všetko ( čapy, stabilizátor a pod. ) sú OK len keď dal chlapík auto dolu z hevera na všetky štyri chytením kolesa ako volantu ( za 10 min. 2 hod. ) a zakývaním zistil vôľu, ?ukanie a bolo to jasné! Dúfam, že to bude už v poriadku. Inak predný silentblok som kúpil v HO za 150 Kč a zadný za cca 380 Kč. Snáď Ti to pomôže!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pošlem Ti zoskenovanú čas? manuálu, kde sa píše a sú obrázky k vymedzeniu vôle na riadení a taktiež výmena silentblokov na predných ramenách. Inak práve včera mi to chlapi v práci vymenili a mašina šlape ako nová - super feeling. Na vymedzenie vôle na riadení nepotrebuješ žiadne špeciálne náradie - tuším len obyčajné kľúče a imbusáky, no a na silentbloky len nejaký šikovný s?ahováčik na demontáž spodného čapu. Tiež sa chlapi trochu potrápili so starými silentblokmi - da? ich dolu. Boli riadne zažraté - museli ich nakoniec vyseka?, nahria? a pod. Nakoniec to všetko zvládli ani nie za 4 hod. Dúfam, že Ti to pomôže! Držím Ti palce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chalani, tiez mam problem s buchanim.... v kazdom servise mi povedia nieco ine: v jednom ze silentbloky, v inom ze ramena, v dalsom ze zvisle capy (homokineticke klby?) a sam ked som skusal, na kolesach sa mi ani nezda nejaka vola, len ked som chytil spojovacku, tak sa mi dost hybalo v riadeni-asi 1-1,5cm pohyb (v takom tom liatinovom tunely, do ktoreho idu obidve spojovacky a je to zhruba pred volantom v motorovom priestore-predpokladam ze to je to udelatko, co sa vola hreben :D) ked prebehnem cez nejake kolaje alebo jamy, strasny hrmot to je. mam 106, 1.0i, naj. 82tkm. a este jeden dotaz, v servise mi tvrdili, ze zvislaky sa nedaju menit, ze su napevno nalisovane na ramenach, takze jedine aj s ramenami, a pritom sa predavaju v kazdej predajni aj samotne capy? chcu zarobit alebo ako to mam chapat?

diq

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čap by mal byt dobry, pokial myslis gulovy. tyc rizeni–to je spojovacka? pokial sa snazim pohnut tou dlhsou tycou riadenia, tak sa mi to cele hybe v skrinke riadenia a prenasa sa to aj na tu kratsiu. nemoze byt nieco uvolnene

v skrinke riadenia? neda sa ta vola nejako vymedzit? co vsetko treba vymenit a kolko ma to bude asi stat?

a este pokial niekto viete, ako je to s tymi zvyslimi capmi a ramenami?

velke DIQ :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pajo@ tomas1:a o jaky vuz jde??

tak ta moje kara ma snad vsechny tyhle neduhy. Jeden zeleznicni prejezd u nas prejiezdim max 20km/h zato němci s bavama i 50. A co rikate na rep. kulovy cep a kloubek na rizeni a nove ulozeni tlumicu za 3000-4000CZK ? Mám pri tom nechat udelat i silentbloky pokud budou do petistovky nebo je to drazsi oprava ? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...