Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej a HDI motor.


trah

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Přidám se s dotazem - na mém P308 2,0 HDi (110kW) 2011 mě čeká výměna oleje. Dle servisky tam patří 5W30 B71 2290. Čistě z hlediska viskozity mi je sympatičtější 5W40. Ta 30ka je méně odolná vůči vyšším teplotám, olej musí více trpět, ne? Ale pak nemá správnou normu. Proč vlastně v poslední době většina aut má oleje ?W30?

 

Protože se u nových aut bojuje o každé promile, či procento úspory paliva, tím o snížení emisí CO2. Proto se dnes doporučuje do motorů stále nižší viskozita oleje, snižuje se vnitřní tření v motoru. Na úkor horší mazací schopnosti za provozní teploty. Už jsem zaznamenal doporučení oleje s horním viskozitním indexem 20. A proto také dochází ke spalování toho oleje ve větší míře, a proto se musel vymyslet olej, který spalováním tvoří minimum popela, aby nezasíral katalyzátory a filtry.

Že provoz s takovým olejem v našem klimatickém pásmu motoru ubližuje a že po čase začne žrát i dva litry oleje na 1000 km je vedlejší, hlavně, že výrobci plní normy na tvorbu CO2 a tím pádem jsou auta schválena k prodeji.

Upraveno uživatelem Mirekdoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím mám Peugeot Boxer 2.2 HDi typ motoru 4HU rok 2008 nevíte někdo zda se podle tohodle nebo podle VIN dá poznat zda mám FAP koupil jsem auto a nevím jaký tam mám dát olej. Má to najeto cca 350tis. Tady jsem se dočetl že by tam měl přijít Quartz Ineo ECS 5W-30. A dále bych se chtěl zeptat mám vyměnit třeba rovnou i převodový? 

Upraveno uživatelem xjirka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej VIN, pak se podíváme přesně na ten olej (FAP). 

Převodový olej je dle výrobce doživotní, ale já se jej snažím měnit, když je k tomu příležitost (výměna spojky apod.). Výměnou oleje nic nezkazíš, ba naopak. Jen je potřeba tam dát ten, co doporučuje výrobce, což bude - asi stejně jako u jiných motorů - Total Transmision 75W-80. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"doživotní" náplň je hezkým trikem výrobce, jak zkrátit životnost po dosažení plánovaného nájezdu. Návrhová životnost - tedy ta, s kterou výrobce počítá, že by se mělo auto v pohodě dožít - je někde okolo 150-200tis km. Z toho, že auto najede klidně 4x tolik výrobce nic nemá, naopak. Takže konkrétně převodový je velmi vhodné měnit max po 100tis km, i když jej výrobce označuje jako "doživotní".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc děkuji za info VIN je VF3YBBMFC11357837.  Ještě bych se chtěl zeptat zdá se mě že motor většinou když dám nohu z  plynu tak změní zvuk začně to více chtastit, hučet nevím jak popsat zvuk. Dle mě to nění motor. Nejdříve jsem myslel že je to přední kolo třeba brzdy nebo kotouč ale nedělá to stále. Moc se třeba neviznám jak funguje turbo zda by ten zvuk nepochází třeba odsud. Jaká je taková standartní kontrola a výměna při koupi starého vozu? Moc díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

olej teď nezjistím, na Serboxu je nějaká chyba..., jinak kontrola při koupi je už k ničemu, když máš auto doma :myslim , ale udělal bych rozvody a obvyklý servis--výměna olejů v motoru a převodech, všech filtrů, kontrola všech náplní, kontrola vůlí řízení a před. nápravy, kontrola celého podvozku včetně výfuku, brzd atd..., pak napsal si co je na výměnu(opravu) a postupně to řešil

 

ten zvuk musí slyšet mechanik, to tady přes net nevyřešíme ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej VIN, pak se podíváme přesně na ten olej (FAP). 

Převodový olej je dle výrobce doživotní, ale já se jej snažím měnit, když je k tomu příležitost (výměna spojky apod.). Výměnou oleje nic nezkazíš, ba naopak. Jen je potřeba tam dát ten, co doporučuje výrobce, což bude - asi stejně jako u jiných motorů - Total Transmision 75W-80

 

Iba technická poznámka k prevodovému oleju. Total zmenil obal už sa to volá Transmission Gear 8 75W-80.

 

_vyr_12927Total-gear-8-75w-80.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc děkuji za rady. 

Ještě mě bliká po zapnutí klíčku kontrolka mazání a na displei je OIL. Počítám že je to info o výměně oleje. 

Olej jsem vyměnil, ale v menu jsem nenašel servisní menu pro smazání intervalu. Zkoušel jsem najít najěký návod ale zatím nic nefunguje. Dokonce jsem se dočetl že se to musí vymazat snad v palubním počítači a pak i v motoru.

 

Také jsem chtěl pro jistotu vyměnit převodový olej ale našel jsem jen vypošťák. Nevíte kde je napoštěcí místo a případně kontrolní šroub kvůli množství?

Upraveno uživatelem xjirka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

To jsou zajímavý stránky, chtěl jsem si je uložit, ale píšou tam i blbosti. Třeba u mého HDička to vůbec nevyhodilo olej 10W-40 a podle nich 1.1i nesmí čuchnout k 15W-40 ... stejně tak nafták ... z toho jsem nějaký rozčarovaný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...