Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Na čo si dať pozor pri kupe P307SW diesel


mato00

Recommended Posts

1.6HDi by som bral, ale jedine v novom aute, respektive tak maximalne 3 roky starom....ten motor znese, len urcite nie 750tkm a kupovat 10 rocne auto a naivne si myslet, ze nema ani 200tkm(realne tak 500tkm)...ked chces starsie auto ber radsej 2.0HDi. 307 maju problemy s packami smeroviek (to bude uz urcite pri tom veku vylietane), zadna naprava bucha pri prejazde nerovnostami, problemy s vibraciami volantu pri 130km/h(riesil som to na oboch 307 co mam)..a ostatne je na nich dokonale :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To su drobnosti pačka smeroviek mi pustila na oboch P 405. Čo sa týka nápravy u 405 je problem v ihličkových ložiskách a púzdrach . To nevydrží veľa. Kolega tu písal že náprava u 307 je lepšia. ˇ4o sa tam tak meni len silentbloky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.6HDi by som bral, ale jedine v novom aute, respektive tak maximalne 3 roky starom....ten motor znese, len urcite nie 750tkm a kupovat 10 rocne auto a naivne si myslet, ze nema ani 200tkm(realne tak 500tkm)...ked chces starsie auto ber radsej 2.0HDi. 307 maju problemy s packami smeroviek (to bude uz urcite pri tom veku vylietane), zadna naprava bucha pri prejazde nerovnostami, problemy s vibraciami volantu pri 130km/h(riesil som to na oboch 307 co mam)..a ostatne je na nich dokonale :aut

to všechno jsou jen nesmysly a předsudky a žádné reálné zkušenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vies ono 90% ludi ani nevie, ze im trasie volantom (ja som na to haklivy, vsetko musi byt tip-top) a nie kazdy sa chova k autu ako ty...keby to auto kupis uz s najazdenymi 400tkm tak by vyzeralo inak....ruku na srdce, kolko ludi asi meni olej po 10tkm?

[upravil dne 19/1/13 12:37 od shark734]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vies ono 90% ludi ani nevie, ze im trasie volantom (ja som na to haklivy, vsetko musi byt tip-top) a nie kazdy sa chova k autu ako ty...keby to auto kupis uz s najazdenymi 400tkm tak by vyzeralo inak....ruku na srdce, kolko ludi asi meni olej po 10tkm?

[upravil dne 19/1/13 12:37 od shark734]

to je přece každého věc, kdy a jak mění olej ... umím si i představit, že auto koupím, rajtuju jej pár týdnů a pak zase prodám ... takových aut je na trhu asi dost ...

[upravil dne 19.1.2013 13:03 od Jup48]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to trasenie to hej to je choroba. Ja som to prestal riesit po vymene capov a tyciek riadenia to nepomohlo. Kaslem na to aby som vrazal do auta peniaze a menil diely ked nemam 100% istotu ze to pomoze. Stale plati ta zaujimavost plechy ok alu trasie tie mozem vyvazovat kolko chcem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se svým vozem jsem max. spokojený, dobrý kup. Dej pozor na historii vozu, km a jeho stav. Já ho nechal před koupí prohlédnout v autorizáku, prověřil VIN. Ale měl jsem asi kliku, dá se obejít vše.:papa:papa

úplný souhlas .. já auto koupil rok staré z francie, bylo firemní a najeto 70 kkm. dneska už můžu říct, že to byla velmi dobrá koupě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To su drobnosti pačka smeroviek mi pustila na oboch P 405. Čo sa týka nápravy u 405 je problem v ihličkových ložiskách a púzdrach . To nevydrží veľa. Kolega tu písal že náprava u 307 je lepšia. ˇ4o sa tam tak meni len silentbloky?

páčky na 307čke nie sú maličkosť, najlacnejšie tuším cca 150eur, ak má auto ESP a ďalšie fajnovosti tak to môže byť aj dvojnásobok, najhoršie to je na najstarších modeloch, porovnávať 405 a 307 sa veľmi nedá

zadná náprava je tiež úplne iná, tam by som si dal pozor na geometriu, niektoré kusy mali problém s ohnutými nápravami (podľa mňa od preťažovania) kedy je odklon vidieť aj voľným okom, ani uloženie zadných tlmičov nie je ideálne, rozhodne je treba mať otvorené okná aby si si všimol každý podozrivý zvuk, odhlučnenie v kabíne je výborne takže ľahko by sa mohlo stať, že si niečo nevšimneš

v 307čke sa cítim veľmi dobre a aj napriek jej chorobám som s týmto autom veľmi spokojný, pripomeniem jeho hlavné klady ako je konfort, priestor, bezpečnosť a pre mňa aj dizajn, aj po 10tich rokoch vyzerá to auto takmer ako nové:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já k téhle diskuzi asi takhle. Proč pane chcete jen diesel. Já mám 307SW 2005, 1,6 benzín a najeto téměř 200 000 km. Tyhle motory jsou držáky se spotřebou kolem 7 litrů a nepotřebují žádné investice. Za téměř 8let provozu jsem měnil jen výfuk, zámek pátých dveří a jedna svolávací akce. Olej měním po 30 000km, castrol a ani jednou jsem nedolival. 307 doporučuji pokud není bouráná. Proti Octavii 2 má horší zadní nápravu, ale vnitřní prostor, vyšší posez, sedadla a prosklená střecha, nízká nákladová hrana jsou u mne za 1.:):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá otázka! Hľadáš 8-10 ročnú 307čku a to už je vek aj kilometre, ktoré si vyžiadajú dosť veľké investície v prípade, že je to diesel. Oproti tomu je 1.6 benzínový motor absolútne bezproblémový, tichý, olej vôbec nemusím dolievať, len bežná údržba. Keby vadila spotreba tak s LPG na tom bude ešte lepšie ako diesel !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...