Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou mate rezervu pro pripad ztraty prijmu?


Vvitty

Jakou mate rezervu pro pripad ztraty prijmu?  

  1. 1. Jakou mate rezervu pro pripad ztraty prijmu?

    • jiz nemam na vydaje (zacina exekuce]
      1
    • 0 mesicu rezerva
      26
    • 1-3 mesice rezerva
      22
    • 4-6 mesicu rezerva
      10
    • 6-12 mesicu rezerva
      7
    • Rok a vice
      16

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

V souvislosti s debatou v jinem vlakne by me to docela zajimalo... jak dlouho jste schopni platit sve vydaje (najmy, jidlo, hypoteky, splatky uveru, telefon, benzin.......) v pripade, ze z nejakeho duvodu prijdete o vas prijem?

Doba je nejista, stat se muze cokoliv - zamestnavatel zkrachuje, dlouhodoba nemoc, uraz...

Dal jsem to jako anonymni anketu, i kdyz udaj v mesicich nerika kolik mate na uctu, protoze naklady ma kazdy jine, ale kdo chce, muze se klidne rozepsat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je asi otázka jak se to bere. Předpokládám, že většina bude mít nějaké spoření (důchodové, životní), které se v případě nenadále okolnosti nechá vybrat. Je to přesně můj případ. Mám oboje. V současné době, kdybych přišel o zaměstnání, tak jsem z těch spoření schopný 1 rok platit hypotéku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak nerikam, ze to je vyhra, ale v pripade ztraty zamestnani napriklad kvuli reorganizaci mam narok na 3-mesicni odstupne, kdyz odejdu sam a nebudu mit nove mam narok na pomerne vysokou podporu v nezamestnanosti pocitanou z prumerneho cisteho prijmu za poslednich 12 mesicu ... a nadto penzijni pripojisteni, ktere se da vybrat (teda doufam,neoveril jsem to zatim).

Ale hlasoval jsem \"0 mesicu\", jelikoz \"instantni\" pevne zasoby napr. na beznem sporozirovem uctu dlouhodobe nemam (aneb \"z ruky do huby\") :mad:

[upravil dne 16/1/13 13:00 od StibTo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rgot: zkus to, ja jsem celkem chapavej :-) A mam jiste duvody proc jsem tam dal moznost rok a vice ;-)

Kurt: mno jo, to je ale osklivy urok :( A jak dlouho jsi schopen platit uver a krmit deti?

Oddie: musi bejt zravy primerene :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi pul roku,kdyz bych prestal platit veci ,ktery nemusim stavebko a tak,pak jeste nejaky rezervy,ktery jsou vazany treba 3 mesicni vypovedi...ale v podstate to jsou uspory z doby kdy jeste byly dobry privydelky,ted v podstate jedem od vyplaty k vyplate.....ani clovek nemuze nemit rezervu kdyz zivi rodinu a 2 maly deti....to by byla nezodpovednost,ale je to asi i tim ze nejsme rozezrany a mesicni naklad na jidlo cca max. kolem 7000 2dospeli+2deti....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona ta rezerva muze vypadat ruzne... nemusi to byt jen tlusty svazek bankovek v polstari nebo kulate cislo v internetovem bankovnictvi...

V tom případě do toho můžeš započítat akciové portfolio nebo další nemovitost. A řekl bych, že bude dost lidí, kteří vlastní nějakou druhou nemovitost, které je v případě nouze největší se možnost zbavit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yvitty..myslíš..že jsem to platil jak....ted se nedívej na čárky háčky jo....v roce 2002 jsem měl od státu no dejme tomu bank tomu pučený 4.8 mil....až teprve ted 6.1.2013 je vše zaplacený....mám si vyskakovat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...