Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

tlak v chlazení


george

Recommended Posts

Zdravím,

chtěl bych poprosit o Váš názor.

Dvakrát v posledním roce (naposled před měsícem) jsem nechal měnit radiátor, občas jsem našel pod koberečkem louži.Dneska se mi to stalo poprvé od minulé výměny.Je mi divný že by ty radiátory takhle tekly.

Když jsem na to koukal tak se mi zdálo že chladicí soustava je víc natlakovaná, né nějak tvrdá hadice ale určitý tlak tam je.Někde jsem četl že tam snad má být 1,4 bar, což je celkem dost.

Auto se chladí normálně teploty jsou 85-99° podle situace.

Dá se nějak poznat jestli nemůžou písty tlakovat do chlazení, voda v oleji není, auto nijak nekouří.

Mohlo by to způsobovat špatný víčko?

dík za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mě tlakoval celej okruh a víčko to nestačilo pobírat a odnesl to chladíč a potom spoj u radiátoru topení, voda se než něco povolilo neztrácela a nakonec to bylo těsnění pod hlavou. Zkus otevřít přepadku u studenýho motoru, nastartuj a sleduj co dělá voda, jestli ti pujdou bubliny, nebo se začne voda při dalším zahřívání prudce zvedat je to buď těsnění nebo hlava, pokud ne bylo to pouze víčko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám někde netěsnost okolo radiátoru (asi ten spoj) a mě ta voda kupodivu absolutně neteče za jízdy (tlak, 95°, vedro), ale naopak když auto stojí přes noc, je tam loužička. Ztrácím tak 2dcl chlad. kap. na 1000km. Asi zvolím razantnější opatření a koupím Stalinovo hovno (nějaká epoxidová hmota, která ztvrdne a je pak jako železo) a normálně to tam nastrkám zhruba kde to teče a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...