Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Jaký olej?


Guest Hašan

Recommended Posts

Castrol je srac a platis jen za tu znacku, ktera je uz dlouho znama a diky tomu se to jeste drzi a lidi to kupuji a naivne si mysli, ze je to skvelej olej. Ale jinak kvalita stoji za velky h.... :)

Do 406ky je predepsanej uz od vyrobce ESSO Uniflo 10W40, porad ho tam liju a naprosto v poho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Většina olejů ve třídě je stejná(rozdíl je v drobných přísadách).

Důležité jsou další specifikace. :myslim

Já tam leji : MOGUL FORTE RACING PRO - 5W40 (měním po 15.000 km __ cca 220 Kč za litr - přes známého) :roker

viz. Základní kvalitativní parametry

Viskozita při 100 °C (mm2/s)__ Bod vzplanutí (°C)__ Bod tuhnutí __Třída SAE__ Výkonnostní třída ACEA __Výkonnostní třída API__ Další klasifikace

14,8__ 220__ -42__ 5W-40__ A3/B3, B4__ SL/CF__ VW 502.00/505.00, MB 229.3

http://www.mogul.cz

[upravil dne 28/7/05 Pinďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pinďa

Většina olejů ve třídě je stejná(rozdíl je v drobných přísadách).

Důležité jsou další specifikace. :myslim

Já tam leji : MOGUL FORTE RACING PRO - 5W40 (měním po 15.000 km) :roker

viz. Základní kvalitativní parametryViskozita při 100 °C (mm2/s) Bod vzplanutí (°C) Bod tuhnutí Třída SAE Výkonnostní třída ACEA Výkonnostní třída API Další klasifikace

14,8 220 -42 5W-40 A3/B3, B4 SL/CF VW 502.00/505.00, MB 229.3

http://www.mogul.cz

[upravil dne 25/7/05 Pinďa]

Pěkně jsi to rozepsal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jirkap

Původně zaslal: Pinďa

Většina olejů ve třídě je stejná(rozdíl je v drobných přísadách).

Důležité jsou další specifikace. :myslim

Já tam leji : MOGUL FORTE RACING PRO - 5W40 (měním po 15.000 km) :roker

viz. Základní kvalitativní parametryViskozita při 100 °C (mm2/s) Bod vzplanutí (°C) Bod tuhnutí Třída SAE Výkonnostní třída ACEA Výkonnostní třída API Další klasifikace

14,8 220 -42 5W-40 A3/B3, B4 SL/CF VW 502.00/505.00, MB 229.3

http://www.mogul.cz

[upravil dne 25/7/05 Pinďa]

Pěkně jsi to rozepsal ;)

Nerozepsal okopčil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam teď leju Esso 10W40 (asi tak 3÷5krát ročně - najedu asi 60-70 tis.Km/rok) ale to tam dávám jenom proto, že mi stojí litr asi tak 80Kč (průměr i s filtrem). Jinak tam naleju klidně cokoliv, ono to ve značce totiž vůbec není, mám vyzkoušené, že po polosyntetice 5W40 Castrol to jede na Shell 10W40 a zase na Esso, motoru je to jedno, hlavně když je ho tam akorát a nemícháš třeba minerál s plnou syntetikou. :mrk:mrk:mrk

Když koupíš dražší olej, tak podporuješ naše super podnikatele :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MilaS

Já tam teď leju Esso 10W40 (asi tak 3÷5krát ročně - najedu asi 60-70 tis.Km/rok) ale to tam dávám jenom proto, že mi stojí litr asi tak 80Kč (průměr i s filtrem). Jinak tam naleju klidně cokoliv, ono to ve značce totiž vůbec není, mám vyzkoušené, že po polosyntetice 5W40 Castrol to jede na Shell 10W40 a zase na Esso, motoru je to jedno, hlavně když je ho tam akorát a nemícháš třeba minerál s plnou syntetikou. :mrk:mrk:mrk

Když koupíš dražší olej, tak podporuješ naše super podnikatele :aut

Kde kupuješ prosím tě tak levný ojel od Essa? :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jirkap

Původně zaslal: MilaS

Já tam teď leju Esso 10W40 (asi tak 3÷5krát ročně - najedu asi 60-70 tis.Km/rok) ale to tam dávám jenom proto, že mi stojí litr asi tak 80Kč (průměr i s filtrem). Jinak tam naleju klidně cokoliv, ono to ve značce totiž vůbec není, mám vyzkoušené, že po polosyntetice 5W40 Castrol to jede na Shell 10W40 a zase na Esso, motoru je to jedno, hlavně když je ho tam akorát a nemícháš třeba minerál s plnou syntetikou. :mrk:mrk:mrk

Kde kupuješ prosím tě tak levný ojel od Essa? :o

To bys rád věděl :mrk:mrk:mrk

Ne vážně, mám kamaráda, kterej to kupuje ve velkým protože závodí na něčem (asi na motorce) a známým to dává za pořizovací hodnotu + náklady na dopravu. Bydlí ve vesničce, odkud pocházím - 12 km od Jihlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MilaS

Původně zaslal: Jirkap

Původně zaslal: MilaS

Já tam teď leju Esso 10W40 (asi tak 3÷5krát ročně - najedu asi 60-70 tis.Km/rok) ale to tam dávám jenom proto, že mi stojí litr asi tak 80Kč (průměr i s filtrem). Jinak tam naleju klidně cokoliv, ono to ve značce totiž vůbec není, mám vyzkoušené, že po polosyntetice 5W40 Castrol to jede na Shell 10W40 a zase na Esso, motoru je to jedno, hlavně když je ho tam akorát a nemícháš třeba minerál s plnou syntetikou. :mrk:mrk:mrk

Kde kupuješ prosím tě tak levný ojel od Essa? :o

To bys rád věděl :mrk:mrk:mrk

Ne vážně, mám kamaráda, kterej to kupuje ve velkým protože závodí na něčem (asi na motorce) a známým to dává za pořizovací hodnotu + náklady na dopravu. Bydlí ve vesničce, odkud pocházím - 12 km od Jihlavy.

Tak to mohu jen tiše závidět ;) já když mám koupit na dolévání plnou syntetiku tak krvácím :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Jirkap: tak nekupuj plnou syntetiku - motoru je to stejně fuk, standard je polosyntetika 10W40. Plnou syntetiku bych (možnááááááááááá) dal do úplně novýho motoru a ještě bych se rozmýšlel. Nikdo mě zatím totiž nepřesvědčil, že to není za ty prachy zbytečný.:mrk;):papa

[upravil dne 26.7.05 MilaS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MilaS

2Jirkap: tak nekupuj plnou syntetiku - motoru je to stejně fuk, standard je polosyntetika 10W40. Plnou syntetiku bych (možnááááááááááá) dal do úplně novýho motoru a ještě bych se rozmýšlel. Nikdo mě zatím totiž nepřesvědčil, že to není za ty prachy zbytečný.:mrk;):papa

[upravil dne 26.7.05 MilaS]

Já bych to tam taky nedával, ale to víš autorizovaný servis ten se neptá, hlavně nalívá ;) když jsem zjistil, že litr toho oleje stojí 396kč, tak mi krapek zamrznul úsměv ;) ale zase servisní interval je 30 tis km ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...