Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 XS JP4


Karkulák

Recommended Posts

Nechci ti kazit radost,ale podle me se mylis...je ve smlouvě uvedeno ze pojistka konci podpisem smlouvy?podle me škoda půjde z tvé pojistky....modli se at to tak není....podle me pojistka konci výpovědi,nebo přepisem ve Velkým technicaku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mýlíš se, pojistka je platná do doby než ji zrušíš na základě podkladu změny vlastníka(musí být uvedený ve velkém TP nový majitel) nebo potvrzením o ekologickém zlikvidovaním vozidla. Ta nehoda, půjde z tvého pojištění = příjdeš o veškeré bonusy.

 

A to, že máš na úřadě přepsáno nehraje roli pokud pořád (dle datumu ukončení tvého povinného ručení) na dannou SPZ platilo povinné ručení, kdo to řídil je jim šumafuk.

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se bude muset vyjádřit @skuci nebo @kajvet ;)

Je pravda, že auto nemusí pojistit majitel auta, ale klidně někdo jiný - "pojistník" (běžně to někteří zoufalci dělají/dělali kvůli bonusům). Ale ve smlouvě je uveden majitel vozidla a pokud ten nesouhlasí, tak je dle mého názoru pojistka neplatná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To všechno co tu píšete je sice hezké, ale neni to pravda, je to tak jak jsem psal já. Já to totiž v den nehody také hledal všude možně na netu a v zákoníku atd. a všude je to napsané tak že to končí až písemnym oznámenim pojistníka. Ale tohle už prý asi osm let neplatí. Já jsem s tím původně i počítal, že to půjde z mé pojistky, a s tím jsem také šel za pojišťovákem naší rodiny, ale ten mě z toho vyvedl, a to právě až po tom co si to sám dohledal a co se poradil s nějakými svými kolegya dohledali to ve smlouvach té pojišťovny. Takže buď se mýlí oni všichni a nebo je to vážně tak.

Mě osobně by to bylo jedno, já bych klidně ty bonusy oželel, protože to je zanedbatelná částka proti tomu co teď může platit nový majitel. Ale ani kdybych chtěl moje pojišťovna to prostě nezaplatí.

Nabouraný superb je model 2018 v plný palbě a ještě navíc na leasing. Takže i když snad měl rozbitý jen zadní nárazník, částka za opravu může být dosti vysoká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem taky zvědav jak to dopadne. Provozovatel nemusí být shodný s pojistníkem to je úřadům buřt. Podle mě dokud pojistku nezrušíš tak stále platí. Jestli má v podmínkách pojišťovna takovou klauzuli, že s přepisem pojistka okamžitě končí slyším poprvé. :myslim

Mimochodem o jakou pojišťovnu jde? Už vidím. Allianz. ČKP ji zatím tak vede.

P.S. Teď jsem přečetl tento 5 let starý článek a asi má kupec opravdu smolíka, že se na pojistku vy....

Upraveno uživatelem Dave_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud smlouvu nezruší pojistník, pak je stále platná a pojišťovnu nezajímá že vlastník už byl třeba jiný... při podpisu smlouvy souhlasíš se všeobecnými podmínkami a tam je i mimo jiné psáno, že každou změnu ve smlouvě (adresa,vlastníci, držitelé atd.) máš pojišťovně neprodleně ohlásit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Dave_k napsal:

Jen tak pro zajímavost. Jel na těch 16"? Byly zapsány ve VTP?

Už jsem to tu někde psal,kola si fotil,tedy vzorek,když mi likvidoval škodu,ale nemá to vliv,velikost kola je nezajímaj.Přímo jsem se ho ptal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku všeobecně... 

Ano praktiky s převodem vozidla a přejetí na kartu je běžný. Pokud se něco stane je otázka... Protože pokud by nový majitel naboural ale na oko byl jen jako osoba který to auto bylo svěřeny tak v tom problém není, minulý majitel přijde o bonusy...

Jinak pojišťovna nemá šanci zjistit že se změnil majitel, to se musí oznámit. Jediné co musí souhlasit v pojistce s VTP je provozovatel a vlastnik

Upraveno uživatelem skuci
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...