Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Předstih 2.


Vopičí

Recommended Posts

Zdravím,

tak už jsem tu závadu s předstihem a skoro neustále svítící žlutou kontrolkou na palubce odstranil. :D:mrk:super

Čím to bylo?:myslim

No samozřejmě že naštěstí jenom trošku posunutým předstihem, kterým jsem asi sám pohnul, když jsem měnil hadici, která je pod baterkou, rozdělovačem a ješ?e tou kupou drátů co tam vede od lambdy atd. Ty šrouby totiž minulej vlastník neměl moc dobře dotažený.

Jak jsem to odstranil ?

Motor (řídící jednotka) je tak chytrej, že když mu svítí ta žlutá diagnostika motoru a počítač dostává špatný hodnoty z lambdy, spustí se test, kdy si "děla co chce". Přesněji řečeno, sám si vytočí otáčky na 4000 a chvíli tam drží, když diagnostika zhasne, začne snižovat otáčky. Pokud je vše OK, klesne až na 1000/min a je opraveno. Pokud se diagnostika při klesáni znovu rozsvítí,třeba při 2000/min, viletí zase na 4000, chvíli tam drží a pak se zase pokouší klesnout, v tu chvíli je třeba hnout předstihem na jednu stranu(zlepšení) nebo druhou (zhoršení), postupně tak otáčky dostanete na 1000 a diagnostika bude zhaslá.

Jenom ještě přesně nevím,kdy nebo jak se ten test spouští.:myslimTo dělal motor buď "sám", nebo jsem mu nějak pomohl a nevím o tom.

Přeji hodně zdaru při opravách. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...