Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

řachtání od motoru


vendym

Recommended Posts

Na 406 HDI 2.0 80 kw mám "malý" problém - ozývá se od motoru nepříjemný kovový zvuk, nejlépe slyšitelný při startu a při doběhu po vypnutí, tuším o co jde, v servise P. mi tvrdili že to není nic vážného:myslim

má s tím někdo tady nějaké zkušenosti nebo poznatky? slyšel jsem stejný zvuk už u dvou 406, ale nepodařilo se mi "odchytit" majitele na konzultaci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vendym

Na 406 HDI 2.0 80 kw mám \"malý\" problém - ozývá se od motoru nepříjemný kovový zvuk, nejlépe slyšitelný při startu a při doběhu po vypnutí, tuším o co jde, v servise P. mi tvrdili že to není nic vážného:myslim

má s tím někdo tady nějaké zkušenosti nebo poznatky? slyšel jsem stejný zvuk už u dvou 406, ale nepodařilo se mi \"odchytit\" majitele na konzultaci

Tak to vím asi naprosto přesně, měl jsem to i u svého auto a musel jsem měnit kladky a pro jistotu i rovnou vodní pumpu a rozvoďák. Bylo to těma kladkami, protože ložiska měla už své nejlepší léta pryč a rovnou jsem pro jistotu vyměnil i tu pumpu ;) od té doby je to všechno v pohodě :) stejně bych to musel měnit za nějakých 5 tis km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to jsem píšu snad potřetí. SETRVACNIK , je dvouhmotnostní. Má v sobě vyvažovací mechanizmus.Začne popiskovat u všech 81 kW HDi kolem 50.000 km a tak to zůstane. Někomu víc někomu míň. Nepamatuji, že by se někomu na 406 ce rozlítl. S 307 HDi 81 kW je to horší ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samo jistý není nic, jen mně ještě napadlo, nemá někdo nějaký řez - výkres tím \"slavným\" dvouhmotnostním setrvákem, nebo nějaké foto - nechce se mi tahat převodovku z auta.:D

Dá se teda taky konstatovat že se borci z konstrukce docela sekli, je zajímavé že na tenhle problém nepřišli při zkouškách, asi to pěkně oje.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...