Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zatváranie dverí kufra


Dado240

Recommended Posts

Servus. Ja som mal podobný problém. Tiež sa mi po zabuchnutí kufra sám občas otvoril. A musel som viac krát zabuchnúť, väčšinou pomohlo silnejšie zabuchnutie. Proste to urobilo dva krát buch buch s odstupov asi pol sekundy. Ako keby som tú otváraciu páčku stále držal stlačenú. Niekedy až toľko krát, že som sa bál že to nezavrem. A to by bol problém, lebo potom ani nejde auto zamknúť :)

Tiež som to vystriekaval aj vodou, aj WDčkom, ale nepomohlo. Teda vždy iba na chvíľu. Vačšinou do jazdy po mokrej resp. špinavej ceste. A to ma naviedlo na riešenie, že problém bude asi v spínači, lebo po daždi pri otváraní kufra bolo vždy cítiť taký ťažší a zadrhávanejší chod tej páčky. Aby som to skrátil, musel som to rozobrať a zistiť čo je vo veci. No z vnútornej strany kufrových dverí treba dať dole ten plastový kryt. Myslím že sú tam dva šroby a ostatné je len nacvaknuté po obvode. Celý ten mechanizmus zámku je na dvoch matkách, tuším 13 orech na golu, ale to už neviem presne. Odpojiť konektor a potom to celé ide vytiahnuť von zvonku. Je tam mikrospínač, ten je dobre utesnený, fungoval dobre. Ale tá páčka sa zasekávala a nevracala, preto ostával mikrospínač zopnutý a až pri silnejšom buchnutí sa to vrátilo naspäť. Pointa je v tom, že na tej páčke zvnútra je taký plastový výbežok, čo funguje ako pružina a odtláča tú pačku aby vypol ten mikrospínač. A táto akože pružinka bola vyťahaná, vymačkaná, stvrdnutá a mne sa ju aj podarilo odlomiť. Proste staroba plastu. Ja som ju nahradil s takým pružným plieškom, ktorý som zatavil do toho plastu, vyčistil kĺbiky v ktorých je zasunutá tá pačka, premazal a aj to tesnenie okolo toho madla a odvtedy pokoj. Aj keď je blato, tak neni problém. Inak keď dáš hlavu blízko toho mechanizmu, tak je počuť ako ten mikrospínač lúska. Podľa toho vieš, či lúska dva krát alebo iba raz, čiže to nedostatočne pruží a ostáva zopnuté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servus. Ja som mal podobný problém. Tiež sa mi po zabuchnutí kufra sám občas otvoril. A musel som viac krát zabuchnúť, väčšinou pomohlo silnejšie zabuchnutie. Proste to urobilo dva krát buch buch s odstupov asi pol sekundy. Ako keby som tú otváraciu páčku stále držal stlačenú. Niekedy až toľko krát, že som sa bál že to nezavrem. A to by bol problém, lebo potom ani nejde auto zamknúť :)

Tiež som to vystriekaval aj vodou, aj WDčkom, ale nepomohlo. Teda vždy iba na chvíľu. Vačšinou do jazdy po mokrej resp. špinavej ceste. A to ma naviedlo na riešenie, že problém bude asi v spínači, lebo po daždi pri otváraní kufra bolo vždy cítiť taký ťažší a zadrhávanejší chod tej páčky. Aby som to skrátil, musel som to rozobrať a zistiť čo je vo veci. No z vnútornej strany kufrových dverí treba dať dole ten plastový kryt. Myslím že sú tam dva šroby a ostatné je len nacvaknuté po obvode. Celý ten mechanizmus zámku je na dvoch matkách, tuším 13 orech na golu, ale to už neviem presne. Odpojiť konektor a potom to celé ide vytiahnuť von zvonku. Je tam mikrospínač, ten je dobre utesnený, fungoval dobre. Ale tá páčka sa zasekávala a nevracala, preto ostával mikrospínač zopnutý a až pri silnejšom buchnutí sa to vrátilo naspäť. Pointa je v tom, že na tej páčke zvnútra je taký plastový výbežok, čo funguje ako pružina a odtláča tú pačku aby vypol ten mikrospínač. A táto akože pružinka bola vyťahaná, vymačkaná, stvrdnutá a mne sa ju aj podarilo odlomiť. Proste staroba plastu. Ja som ju nahradil s takým pružným plieškom, ktorý som zatavil do toho plastu, vyčistil kĺbiky v ktorých je zasunutá tá pačka, premazal a aj to tesnenie okolo toho madla a odvtedy pokoj. Aj keď je blato, tak neni problém. Inak keď dáš hlavu blízko toho mechanizmu, tak je počuť ako ten mikrospínač lúska. Podľa toho vieš, či lúska dva krát alebo iba raz, čiže to nedostatočne pruží a ostáva zopnuté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servus. Ja som mal podobný problém. Tiež sa mi po zabuchnutí kufra sám občas otvoril. A musel som viac krát zabuchnúť, väčšinou pomohlo silnejšie zabuchnutie. Proste to urobilo dva krát buch buch s odstupov asi pol sekundy. Ako keby som tú otváraciu páčku stále držal stlačenú. Niekedy až toľko krát, že som sa bál že to nezavrem. A to by bol problém, lebo potom ani nejde auto zamknúť :)

Tiež som to vystriekaval aj vodou, aj WDčkom, ale nepomohlo. Teda vždy iba na chvíľu. Vačšinou do jazdy po mokrej resp. špinavej ceste. A to ma naviedlo na riešenie, že problém bude asi v spínači, lebo po daždi pri otváraní kufra bolo vždy cítiť taký ťažší a zadrhávanejší chod tej páčky. Aby som to skrátil, musel som to rozobrať a zistiť čo je vo veci. No z vnútornej strany kufrových dverí treba dať dole ten plastový kryt. Myslím že sú tam dva šroby a ostatné je len nacvaknuté po obvode. Celý ten mechanizmus zámku je na dvoch matkách, tuším 13 orech na golu, ale to už neviem presne. Odpojiť konektor a potom to celé ide vytiahnuť von zvonku. Je tam mikrospínač, ten je dobre utesnený, fungoval dobre. Ale tá páčka sa zasekávala a nevracala, preto ostával mikrospínač zopnutý a až pri silnejšom buchnutí sa to vrátilo naspäť. Pointa je v tom, že na tej páčke zvnútra je taký plastový výbežok, čo funguje ako pružina a odtláča tú pačku aby vypol ten mikrospínač. A táto akože pružinka bola vyťahaná, vymačkaná, stvrdnutá a mne sa ju aj podarilo odlomiť. Proste staroba plastu. Ja som ju nahradil s takým pružným plieškom, ktorý som zatavil do toho plastu, vyčistil kĺbiky v ktorých je zasunutá tá pačka, premazal a aj to tesnenie okolo toho madla a odvtedy pokoj. Aj keď je blato, tak neni problém. Inak keď dáš hlavu blízko toho mechanizmu, tak je počuť ako ten mikrospínač lúska. Podľa toho vieš, či lúska dva krát alebo iba raz, čiže to nedostatočne pruží a ostáva zopnuté.

Máš pravdu, keď som počúval cvakanie spínača, tak cvakol len 1 x , takže zostal zopnutý na otváranie, zatiaľ som tam nastriekal wd a vyzerá to lepšie, nemusím s dverami búchať a dvere sa zatvoria, díky moc poprípade to rozoberiem a poriadne vyčistím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Spinac ve dverich...

Ted jsem to delal.

Otevri kufr, nejak.

Krizovym sroubovakem vytlac prichtky plastu patych dverich. Jsou 2 u zamku. Od boku vycvakej plastovej tapec a kdyz bude navolno tak ho vytahni smerem k oknu. Je zasunutej do dveri. Potom zevnitr odpoj konektor od spinace dveri, pote povol 4 matky co drzi celou tu listu nad spz. Sundej ji a vytahnes z toho cele madlo i se spinacem. Ze spinace na tebe budou koukat 2 kontakty, pri stisknuti spinace se kontakty propoji, zmeris ohmmetrem.  Pokud se nepropoji, zkus ty kontakty ocistit, ja na nich mel takovy povlak z vlhkosti. Po ocisteni mi to uz fungovalo. Pokud to nepujde ani ted, mas vadny primo ten spinac. Bud ho koupis, nebo nejak nahradis jak je zde uvedeno. Muzes jeste zkusit ten spinac nejak profouknout, nebo prostriknout. Jeste zkus jestli nemas zlomeny kabely. Zavri kufr a nech tou dirou po liste koukat ven konektor od spinace a propoj oba kontakty na tom konektoru co ti visi ze dveri. Strc do obou direk ohnuty dratek a propoj to, kdyz se dvere otevrou, je to ok, pokud ne,muzes mit treba zlomeny kabely. Ale na 99% to mas ve spinaci, nebo na tech kontaktech co koukaj ze spinace.

Po sprovozneni skladame zpet v opacnem poradi...

Upraveno uživatelem Lukas.407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono dávať dole tú plastovú lištu nad EČ býva celkom pakáreň, kvôli prihrdzaveným šrubám, tak najprv odporúčam mať 100% istotu, že ten spínač je fakt vadný - premerať spínač, vedenie, kontakty. Tiež môže byť problém v zámku, v ktorom je elektrické servo, ktoré šnekom pohne tiahlom, lenže to je plastové a môže sa zlomiť, čo zvonka nie je vidieť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre, tak at propoji dratkem konektor driv nez sunda listu. To bude muset asi z kufru... mam pocit ze zamek musi byt "zabouchnuty" aby cvaknul.

Pokud po propojeni konektoru ti zamek funguje, je to spinac.

Ono i ty kontakty primo na spinaci kufru muze ocistit na aute, bez sundani te listy... 

A kdyz ani tohle nepomuze, tak musi lista dolu...

Me sla lista dolu v pohode, tak jsem to neresil...

Upraveno uživatelem Lukas.407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...