Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pomalé ohřívání motoru


pcj1977

Recommended Posts

:roll Zdarec peugotáci. Mám dotaz ohledně ohřívání motoru. Jak rychle se vám ohřeje voda v motoru na 90 v těchto mrazech? Mě to dnes trvalo asi 8- 9 km venkovní teplota -11. Je to normální. Mám 1.6 benzín LPG. A ještě jedna věc. Dřív se mi plyn přepínal už při prvním pohybu ručičky teploměru a teď jak je větší mráz se te přepne až je ručička na prvním dílku. Díky za rady :myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na HDi, neviem presne na ktorých ročníkoch, je elektrická špirála. Ktorá pomáha zohrievať vzduch keď je motor studený. Takže aj keď sa ručička ani nepohne, tak už kúri. Šikovná vec. Pomáha napr odrosiť okná. Majú to iba diesle a neviem či všetky. A špirála je umiestnená dole v priestore pod popolníkom, z ľavej strany dole od šoféra pod bočným krytom sa dajú nájsť dva hrubé drôty čo idú do takého asi 10 cm vysokého obdĺžnika. Je vlastne zasunutá v tom boxe kúrenia. Ak tam máte tie drôty a máte HDi, tak máte pomocnú špirálu. Ale netuším aký má výkon.

Teda aspoň ja ju tam mám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky není moc moudré srovnávat benzin a naftu ... naftě to většinou trvá déle. A taky se domnívám, že hraje roli, zda auto stálo jednu noc na mrazu a nebo třeba 3 celé dny.

Já mám vlažné topení po 2-3 km, měřeno dneska při nějakých -6°C, ale mám ucpaný nasávací otvor ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som to otestoval.

Pri -4 prepne na LPG po 2 km - cca 30 - 35 stupňová voda. po 3 km teplota 70. Po 6 km teplota 90.

Pri -8 prepne na LPG po 2,3 km, 90 stupňovdosiahne po 8 km. Predtým v lete som mal po 16 km teplotu 70 a bol chytený termostat. Vymenil som ho a spotreba išla dole o neuveriteľných 1,8l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zakrývání nasávacího otvoru je před touto zimou na klubu boom. Na new model se dá koupit dokonce v Peugeotu, brzy jej bude mít Gabriel 307. Na 207čce to má Pe.Tr, na 5008 Ozzy1. Všichni originál, já jsem si dělal samo domo na 306tku a opravdu pociťuji, že se motor rychleji zahřeje a dříve to topí. Samozřejmostí je dobře fungující termostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...