Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

primrznuta rucna brzda..co pomaha???


freew

Recommended Posts

No som si myslel aj ja ze dam nove a bude pokoj. Vydrzalo jednu zimu a uz je to tu zas. Rozmyslal so napustit bovden brzdovkou. Co myslite to by mohlo pomoct? Len ci ten keramicky sprej nieje velmi husty aby to zatieklo do celeho bovdenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a) v zimě ručku NEZATAHOVAT

b) když už přimrzne, odtáhnout do teplé garáže a nechat rozmrznout

Snažím se parkovat \"na kvaltu\" nebo s koly stočenými k obrubníku, v případě parkování na opravdu krpálovitém kopci bych pod kolo vrazil nějaký kámen nebo cihlu - zatahovat v zimě ručku je podle mně školácká chyba, která zaslouží odpovídající trest (ne, že by se mi takového ponaučení nikdy nedostalo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruční brzda má fungovat i v zimě, proto jsou také bovdeny uzavřeny. Nesmí se do nich dostat voda, určitě je u nich nějaká vazelína, aby to nevyschlo. Většinou je problémem, že bovden praskne a dostane se tam voda. Jedině do vysušit, dát tam asi vazelínu a nějak utěsnit (dát do hadice, nebo já nevím).

Já lanovody mám na autě druhou nebo třetí zimu a vždy jsem ji zatahoval a nebyl problém. Ač je pravdou, že mám občas strach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a) v zimě ručku NEZATAHOVAT

b) když už přimrzne, odtáhnout do teplé garáže a nechat rozmrznout

Snažím se parkovat \"na kvaltu\" nebo s koly stočenými k obrubníku, v případě parkování na opravdu krpálovitém kopci bych pod kolo vrazil nějaký kámen nebo cihlu - zatahovat v zimě ručku je podle mně školácká chyba, která zaslouží odpovídající trest (ne, že by se mi takového ponaučení nikdy nedostalo).

No ja nastastie vozim v kufri svoj oblubeni nastroj kladivo takze za min bolo po probleme. Na starom 12rocnom focuse som problem s rucnou v zime nemaval ked fachala na forde tak musi aj na peugeote.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsou lanovody v pořádku a ručka funguje tak se má v zimě používat aby byli lanovody v pohybu a nezatuhly, ale nesmí se použít při parkování, to totiž přimrzne obložení a seš v pr....

Použít ručku při rozjezdu do kopce v křižovatce - proč ne? Klidně i v zimě

ale zatáhnout jí na několik hodin, když jsem projel desítkami louží a venku je -5 C = koledovat si o prů*er

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute

Ja použivam grafitovú vazelínu rozmiešanú z trochou oleja zavesím lanovody a injekčnou striekačkou po kvapkách dávam k lanku až kým neprejde na druhú stranu, možeš aj pohybovať lankom ,rýchlejšie to prejde na druhú stranu

[upravil dne 4/12/12 19:24 od martinmz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...