Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

antipollution faulty 1,4 VTi


Mojo2

Recommended Posts

vcera se mi objevila tato hlaska + svitila kontrolka motoru, auto normalne jelo. Nepomohlo ani vypnuti a znovu nastartovani a to ani po jizde kdy to bylo zahrate. Noc to stalo venku a rano nic, a ted taky nic. Netusi nekdo co by to mohlo byt? Nevim zda to s tim souvisi, ale mam pocit ze se mi pred nedavnem stisilo radio (mysleno tak, ze na stejnou uroven hlasitosti jako drive hraje potiseji a to ruzne stanice). Zkousel jsem zmerit baterku pri startovani a to spadne na 10,5V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to bych cekal, ze po tom co to cca pul hodiny jelo a motor byl ohrati, ze to zmizi. O tom cidle jsem taky nekde neco cetl ale tady vetrak nebezel, vse se chovalo uplne normalne. Stejne potrebuju vymenit svicky a vduchovy filtr, tak je to necham udelat o mesic driv a uvidim co mi reknou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Mně se objevilo antipollution na začátku prosince (motor 1,4 VTi). Zpočátku to na jízdě nebylo znát. Po čase jsem cítil za studena cukání. V servisu mi navrhli, abych prvně vyjezdil plnou nádrž s doporučeným aditivem (viz svolávací dopis). To jsem provedl, hláška nezmizela. V úterý jsem byl na diagnostice v P servisu - mám vadnou vstupní lambda sondu. Cenu nové mi prozradili - 5800Kč + 690Kš práce. V e-shopech jsem našel za 1000 Kč.

[upravil dne 10/1/13 14:34 od vojtakmin]

post-47264-14109628859004_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mno mě se stala jen ta druhá část - z ničeho nic (asi před měsícem) hraje radio při stejném nastavení hlasitosti potišeji (a to na různých stanicích) :myslim

Hádám, že souvislost s tím, že mi o pár týdnů později prasklo čelní sklo, a po jeho výměně vykoukla ještě hláška, že mám málo oleje (dolito, bezproblémů - Pe.Tře díky za vyhraný litránek oleje z Kokořína;) moc se teď hodil) to mít asi nebude...

Nějaký nápad někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ČRo sice moc neposlouchám, ale hádám, že to bude více méně platit asi pro všechny stanice. Alespoň už nebudu muset tolik štelovat hlasitost při přepínání mezi rádiem a CD/MP3 :aut

Jsme si částečně :xvul ale informace to byla jistě užitečná, díky za ni! :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
po vymene lambdy kontrolka zhasne, u vti motoru uni lambady nikdy nfachaly a museli se pouzivat oem

Tak jsem vstupní lambda sondu vyměnil, ovšem kontrolka sama nezhasla. Závadu je potřeba vynulovat přes diagnostiku. Nepomůže ani odpojení baterie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak byl chvli klid, ale uz se mi to rozsvitilo znovu, nevim jestli to s tim muze mit souvislost, ale kdyz to bylo minule, tak to bylo po tom, co jsem natankoval shell nitro racing a vyjel cca 1/2 nadrze. Ale to to samo zmizelo po par startech. Ted tam mam opet nitro racing a 3/4 nadrze pryc a znovu ta chyba a zatim nezmizela. Auto jede naprosto v pohode a za studena se chova ba naopak lepe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Ahoj, tankuj trvale aditivovaný benzín, např. optimal u Čepra nebo přidávej dle návodu VIF pro benzínové motory. Do oleje nepřidávat nic a používat předepsanou specifikaci. Já osobně měním olej po deseti tisících. V žádném případě se nevyplatí na oleji šetřit, má to za následek většinu pozdějších problémů motorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...