Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ceny jídel v poslanecky kantýně...


davidekcz

Recommended Posts

Tak příští volební období kandiduj do PS :aut

Ještě tip, kdo se chce takhle levně nadlábnout, tak je to i na ministerstvech a jinejch státních institucí. Takže každej máme možnost jíst takhle za dotovaný ceny - dejte výpověď v práci a běžte dělat někam do státní správy... :aut:aut:D

PS: míst volnejch teda moc není, naopak, takže to spíš jístí ta sněmovna :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě tip, kdo se chce takhle levně nadlábnout, tak je to i na ministerstvech a jinejch státních institucí. Takže každej máme možnost jíst takhle za dotovaný ceny - dejte výpověď v práci a běžte dělat někam do státní správy... :aut:aut:D

Nemáš úplně pravdu. My dostáváme stravenky v hodnotě 60,--Kč a státní správa mi na ně nepřidá ani korunu. Naštěstí nám přispívá FKSP (kam odvádím 1% z příjmu) celých 15,--Kč, takže za stravenku zaplatím 45,--Kč.

Oběd v Náchodě stojí cca 80,--Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kto niekedy robil kalkulácie jedál tak vie že rozdiel medzi režijnou cenou a komerčnou je troj - štvor násobok a ak sa nemýlim tak štát sám sebe neplatí ani DPH. Ak je tam ešte nejaká dotácia na \"závodné stravovanie\" tak sú to celkom normálne ceny. Ak si všimnete tak položky pripravované v kuchyni sú lacnejšie ako hotové výrobky. Napríklad je to vidieť pri múčniku Marlenka i keď tam nie je uvedená hmotnosť.

Bežná marža v najlacnejších reštauráciach je cca 200% a stúpa podľa úrovne reštaurácie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peta: netvrdim, že všechny instituce jsou na tom takto. Ty máš konkrétní příklad z policie ... ale z prstu to taky necucám - táta dělá na MŽP, a já tam před lety byl na praxi, tak taky trošku vim, jak co chodí onehdá bylo jídlo za 14,- teď je asi za 30,- ale nechci kecat. Každopádně z mojí strany to byla primárně narážka na to remcání, jak tamten má to a tamten zase ono lepší, tak na to tvrdim to, že každý se může ve své podstatě rozhodnout, co dělat (samo, pakliže není nemocný, nebo postižený a jiný aspekty ...)

btw. když tu byla řeč o školce, tak my měsíčně platíme za školku stravné 700,- (sváča, oběd, sváča) což si myslim, že je taky neadekvátní a klidně bych i přitlačil, protože je to stejně dotovaný a kvalita dle vlastního ochutnání na dobrý úrovni, když Kryšťa marodil, tak to měl doma a najedli jsme se z toho oba :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Mám výběr ze tří za třicet a druhý za tu častku můžu vzít dom a nebo si ho nechat druhý den na svačinu,ale co pak s tou váhou,že?:D Už takhle jsem dvakrát atakoval stovku:(

Tak to není zase tak nic mimořadného.

Ukázka porce,není to jen kvůli foto.

Vaří se u nás cca 80-90 obědů.

[upravil dne 27/12/12 17:23 od Milan+]

post-30067-14109628704035_thumb.jpg

[upravil dne 27/12/12 17:25 od Milan+]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono to možná je v tom, že ta státní kantýna nesmí ze zákona vydělávat(toto jsem viděl v nějaký debatě na ČT), stejně to je i s tim jejich rekreačním střediskem, tam taky za pobyt platí prdlajs. Mě osobně je to fuk, klientelismus pěstujou jinde mnohem větší za naše prachy. Ale pro pobavení bych jim tam dal klasický UHO ala školní jídelna s kolínkama a nějakou flákotou tuhou...

Shwara: Kuřecí řízek s broskví.... Pohlreich zvrací, Babica tleská :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...