Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Zvýšení podvozku P205


Chajda

Recommended Posts

Zdravím, mám v plánu zvednout svoji 205ku. Našel jsem, že dopředu se dávají mezikusy mezi horní misku a pružinu a vzadu přesadím torzní tyč.

Ale chci se zeptat o kolik max to můžu zvednout ? Jak velké mohou být v předu ty mezikusy a o jaký kus mohu maximálně zvednout zadek ? A z jakého materiálu by ty mezikusy měly být.

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mitja: Jo to už mám pročtené, ale pokud se nepletu, tak tam řeší pouze přesazení torzní tyče na zadní nápravě.

Roman Bazi: No zvednout bych to právě chtěl na maximum co bude reálně možné. Auto je bez TP, tudíž s tím jezdím pouze do lesa a po polních cestách a sem tam přejedu po obci.

Takže potřebuji vědět o kolik to lze maximálně zvednout ? A s těma tlumičema mě to právě taky napadlo co s tím. Jak se vůbec dají prodloužit ? Normálně říznout a navařit ? Nebo jak ?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roman Bazi: Dík za radu. Mám tu staré tlumiče, tak si myslím že prodloužení bych mohl udělat z nich.

A to prodloužení bych měl asi udělat stejně vysoké jako ten mezikus ? Ale pravě nevím o kolik to mohu zvednout.

Všude se řeší jen snížení, a nebo zvednutí jen zadku a jen o 1 zub na torzce, ale nikde jsem nenašel o kolik to lze zvednout nejvýše.

Ale to prodloužení by nebylo až tak nutné ne ? Když bych nechal původní tlumič a dal mezi horní misku třeba 5cm mezikus tak bude jakoby tužší pružina. Ale už bych měl možná problém vůbec tu pružinu stáhnout a chytnout matku,:myslim takže asi prodloužení bude lepší varianta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodloužení bych udělal, aby nemlátily tlumiče. O kolik to zvednout Ti bohužel neporadím. Můžeš se pokusit o 10cm, a po čase to upravit. Myslím že o 10cm by to jít mělo :myslim. 205ku neznám, tak nevím.

Já tu Škůdku tenkrát zvedal asi o 5cm, ale už si to nepamatuji přesně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 4 týdny později...

Kdyby něco, měl bych mít doma ještě zadní nápravu z 309.

Nevím, v jakém je stavu, bral jsem ji pro svou 205 jako rezervu, kdyby mi ta moje (tehdy již dost unavená) klekla.

Ta mi neklekla, za 205 se již zavřela brána vysoké pece, nicméně ta náprava mi už nějaký rok leží ve stodole na písku a zbývá mi.

Kdyby ji někdo chtěl, a šla nějak rozumně dopravit, rád ji pošlu dále.

(Na poštu zapomeňte!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...