Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ťaha doprava


robčo

Recommended Posts

Zadná náprava mieri doľava a na predku nastavili pravé koleso viac von.

Tak to vyzerá, ale ťažko povedať, či je to tá pravá príčina.

Čo by sa ešte mohlo urobiť: zafixovať volant rovno (to mali urobiť) a nastaviť predné kolesá rovnako, takže -1,4 na oboch stranách a nie -1,2 vľavo a -1,6 vpravo (mínus znamená, že kolesá sa rozbiehajú). Tieto hodnoty sú zrejme predpísané, ale ja by som po skúsenostiach nastavil na predku 0,0 na každej strane, alebo +0,5 mm na každej strane (teda zbiehavosť).

Na zadnej náprave sa nedá robiť nič, iba ak ju vymeniť za inú.

Možno bude príčina v nerovnako zjazdených kolesách - na predku dokážu nerovnako zjazdené kolesá zapríčiniť značné ťahanie do boku.

Ťahalo to vždy, alebo predtým nie?

Bolo auto búrané?

[upravil dne 28.10.2012 21:49 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokial viem burane nebolo, tahalo to vzdy do prava, toto je uz asi 3tia geometria ktora nepomohla (robila sa kvoli vymene capov riadenia, preto aj tie divoke vychodzie hodnoty). Gumy nemaju ziadne znamky nerovnakeho zjazdenia, krasne rovnomerne opotrebovane (R17) Vcera som prezul na zimne 15ky...uvidime ako sa to bude chovat, dakujem aj tak ze si s tym lamete hlavy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este jedna zaujimavost...auto opustilo servis s tymi zelenymi hodnotami, tj. akoze so spravne nastavenou geometriou so zafixovanym volantom tak ako sa to ma robit, vybehol som na rovnu cestu, drzim volant rovno a auto si islo do prava ako s vytocenym volantom, tak som rozmyslal ze mu to tam zanesiem naspat ale asi by na tom prd nastavil zase tak som doma lahol pod auto a stiahol stvrt otáčky na tych zavitoch a ide krasne rovno s volantom presne na stred...akurat ma tendenciu tahat do prava po pusteni volantu co sa vlastne snazime zistit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trocha teórie:

ťahanie može robiť:

- zadná náprava ak ide trochu bokom - Tvoj prípad

- predná náprava - odklony - tiež Tvoj prípad. U teba sú odklony zle v tom zmysle, že jeden je do mínusu a druhý do plusu. Mali by byť rovnaké, ale neviem, či sa to dá na 307 nastavovať

Z ostatných vecí može ťahanie robiť aj pribrzďovanie jednej strany alebo snáď vadný posilovač (to neviem, to som si vymyslel).

[upravil dne 29.10.2012 08:56 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odklony: Hore na tlmiči sa asi nastavovať nedá, takže je otázka dolného čapu na ramene vs. tehlica (otoč). Alebo či sú správne silentbloky na ramene - či nie je rameno v nesprávnej polohe. Alebo po búračke posunuté všetko...

Správne by som mal hovoriť o \"Príklone rejdového čapu\". To je prvotné, zatiľ čo odklon kolesa je odvodený od neho.

[upravil dne 29.10.2012 09:21 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...