Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

"STOP" a permanentně jedou sahary


Mopař

Recommended Posts

Ahoj všichni,

začalo to po čtvrtečním vydatném dešti, celkem nevinně - začaly občas, zcela random, spínat sahary. Pak, když běžely furt, začala problikávat kontrolka \"STOP\", a když sahary vypnuly, kontrolka zhasla. Dneska to dospělo do stádia kdy sahary jely od cca 10s po startu furt a kontrolka nezhasla za celou dobu. Má někdo podobnou zkušenost, případně tip, čim by to mohlo bejt a jestli reálně něco hrozí? :myslim Vody je dost, oleje lehce přebejvá, ale nijak drasticky, lambda hlásí chybu, ale svítila akorát kontrolka motoru občas a na chodu to nebylo nijak znát...

P.S. včera sem s ní jel třikrát a jednou z těch jízd byla úplně v klidu, sahary stály a STOPka nesvítila.

Díky předem za každou reakci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sahary dostavaji povel na spusteni od RJ a ta je spousti bud v pripade vyssi teploty chladici kapaliny (cidlo na bloku motoru + kablik do RJ) nebo v pripade aktivace klimatizace ridicem ... To by mohlo okruh moznych mist hledani lehce snizit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to mě taky napadlo. Klima na to vliv nemá. Ale spíš by mě zajímalo proč to souvisí s tou stopkou?:myslim Za jakejch okolností se rozsvěcí, neví někdo pls?

Muze to byt zkrat od cidla na teplotu motoru diky zzkratu to hlasi prehrati a tudiz se rozblika stopka a zacnou spinat sahary

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to mě taky napadlo. Klima na to vliv nemá. Ale spíš by mě zajímalo proč to souvisí s tou stopkou?:myslim Za jakejch okolností se rozsvěcí, neví někdo pls?

Kontrolka STOP je v princípe univerzálna ako výstraha a temer vždy sa zároveň s ňou rozsvieti ešte kontrolka ktorá konkretizuje problém. Takže v tomto prípade by mala svietiť STOPka a zároveň s ňou i kontrolka prehriatia motora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj staci spatnej kontakt v konektoru na cidle, jakmile se prerusi obvod nebo zvysi hodnota odporu nad urcitou mez, RJ sahar (tzv. Bitron) spusti ventilatory a rozsviti Stopku. Konektor a cidlo maji hnedou barvu, jak uz tu psali vyse, je to umisteny na domecku temostatu, pri pohledu do motoru na prave strane hlavy motoru, tam odkud jde tlusta hadice k chladici

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Zdravím vsechny

Prosím o pomoc mam stejny problem STOPKA obcas blika obcas ne ale sahary jedou porad...

Plus cvaka bud rele bitron nebo rele u sahary mezi vrtulema obcas prestane obcas to dela porad...

zrejme po vydatnem desti mi nekam natekla voda prostrikal sem kontaktolem ty tri konektory u chladice plus jsem vymontoval neco

jako zlabek ve kterem vedou kabely nad levym kolem a sundal vsechny husi krky a sundal izolaci sice tam bylo bahno mokry ale nikde zadnej nacatej drat nebo tak.

Uz se mi to stavalo driv ale vzdy druhej den prestalo ted to dela porad cidlo je vymneneno tak to bych vyloucil.

o vikendu budu patrat dal ale uz nevim... za kazdou radu nebo nejaky tip predem moc dekuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...