Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Alternativní svíčky a filtr


matii

Recommended Posts

eee blbý dotaz. Je nějaký zádrhel ve výměně svíček? Myslím tím odmontování půlky motoru atd. Běžné věci zvládám, svíčky jsem si měnil u škodovek vždy sám, ale po z zkušenostech s výměnou žárovky, poté co jsem shlédl jak se mění baterka atd. si nedělám iluze, že by to šlo snadno. Tedy mám se na to předem vyprdnout, nebo to průměrně zručný mechanik zvládne bez problémů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměněno ... filtr cca 5-10min potřebujete šroubovák s šestihranem (číslo si teď nepamatuju) a desítku klíč. Vyšroubujete, vyndáte, zandáte, zašroubujete. Za zmínku stojí, že šrouby jsou tak šikovně uchyceny, že drží v dírkách a i po vyšroubování nemusíte mít obavu, že vám zapadnou někam do motoru. Upozorňuji, že mám ten dlouhý filtr s gumovým uchem.

Svíčky ... až když jsem odšrouboval dekl a odpojil kabely, zjistil jsem, že bez speciálního klíče to nevyšroubuju. Vzal jsem svíčku a objel několik obchodů s autodíly. Všude říkali jediné ... \"to vidím poprvé v životě\". Nakonec jsem v Auto kelly sehnal úplnou náhodou nástavec na ráčnu, který na tu svíčku pasoval (190Kč).

Postup ... odšroubujete 2 šrouby opět šestihranem, tentokrát větším než v případě filtru. Sundáte víčko k oleji, stáhnete plastikový kryt motoru, našroubujete víčko ať vám nic nespadne do motoru. . Odcvaknete čtyři packy a vytáhnete ty nástavce na svíčky (nevím jak se to přesně jmenuje), je možné, že budete potřebovat je trochu zapáčit šroubovákem. Vyšroubujete svíčky. Našroubujete svíčky tím speciálem a dotáhnete momentem. Pak už postupujete v opačném pořadí. Čas při první výměně a potřebném vybavení max 20 minut.

P.S. pokud nebudete mít přímo ten speciální svíčkáč s gumičkou, připravte si nějaký magnetek na tyčce, ať ty svíčky vytahnete, jsou dost zapuštěné.

[upravil dne 26/9/12 17:32 od matii]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Znova oživuji toto téma, aneb je potřeba vyměnit svíčky. Ty NGK PLZKBR7A-G se osvědčily, ale jak jsem je teď hledal po netu zjistil jsem, že už ve výrobě údajně dobíhají. Neobjevili jste nějaké nové svíčky, které stojí za pozornost. Podotýkám mám 1.6VTi 88kW. Předem díky za reakce.

Co třeba tyhle?

http://www.autodily-cardo.cz/-5/zapalovaci-svicka-ngk-plzkbr7b8dg/

Upraveno uživatelem matii
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...

Cau lidi. CHtěl bych měnit svíčky. První rada mam 1.6 vti 88Kw 2008 viz.foto kde jsou svíčky umístěné? a za druhe které svíčky budou ty nejlepší? Nehcci moc kupovat nějake šunty. Třeba u Fordu je lepší koupit original svičku za 200kč než šmejda(ford je hodně nachilný na fake svíčky)

Peugeot  (1).JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundas kryt co je pres nalevaci hrdlo oleje,dva sroubky zvrchu a zepredu jsou plastove packy, pak odpojis konektory civek a ty pak vyskubnes smer nahoru. Svicky jsem daval origa a byly to bud bosch nebo ted nevim presne nazev ale zacinalo to na E. 

 

Dulezite je mit klic je tam spesl 14 dvanactihran pamatujili si to dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K výměně svíček ... bacha na dvě věci.

1) Potřebuješ speciální oříšek (nástavec). Dá se sehnat v Auto Kelly, ale nejmenuje se přímo "Klíč na svíčky Peugeot". Sundej kryt a koukni se jak vypadá.

2) Pořiď si magnet na tyčce nebo dlouhé úzké kleště. I když svíčku vyšroubuješ, je hluboko zapuštěná a je problém ji vytáhnout ven.

Jinak používám ty NGK svíčky a plná spokojenost ... viz starší příspěvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nejsem žádný servisák, takže nechci mystifikovat, ale můj klíč na svíčky má v sobě takový kus gumy, do který se vršek svíčky zapíchne a když je vyšroubovaná, tak zůstane díky tomu v něm :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, protože zanikl Peugeot ve Zlíně u Samohýla ( co tam bude - rozšíří se prodej Škoda a VW ) tak sem v rámci prodloužené záruky absolvoval čtyřletou garanční prohlídku u Lion car Kunovice. Výměna svíček s prací skoro 2 tisíce,takže mazec. Na svíčkách najeto 50 tisíc. Cena čtyřleté garančky 7600. Dotaz na cenu pozáruční výměny oleje, prej kolem 2500. No mám ještě rok záruku ale zřejmě má poslední návštěva těchto autorizovaných servisů.

20170427_154218.jpg

20170427_160909.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...