Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jemne posunute rozvody


krtek 2

Recommended Posts

nie remenica nema nic spolocne s rozvodami ta ti len pohana prostrednictvom remena alternator klimakompres servocerpadlo atd a vyuzivas ju este ako pomocku pri vymene rozvodov aby si vedel podla nej kde sa nachadza kluka(piesty) ak remenica je pretocena musis pouzit iny sposob zistenia polohy kluky, jazdit mozes veselo dalej na rozvody to nema ziaden vplyv, pokial ti tu remenicu nedal novu tak mas stale tu staru pretocenu a jazdis dalej nie?

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, zjišťuju že mám mezery ve vzdělání :mad: . Jestli jsem to dobře pochopil, tak odpružená část pohání alternátor a pod., kdežto řemen co pohání vačky je natvrdo z kliky (což je asi logické, ta guma by tam dělala neplechu, měl jsem si dřív najít alespoň obrázek řemenice :( ). 

Mohla by, pokud se opravdu ta řemenice tolik protočila, v tom pokračovat? To by asi nebylo moc dobré, spíš nebezpečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za remenicou(za rozvodovym krytom) je ozubene kolecko napevno spriahnute s klukou a to pohana rozvodovy remen a nasledne kolesa vacky ,s tou remenicou neni problem plni svoju funkciu(pohon) aj nadalej a to dost dlho aj po pretoceni cize neobaval by som sa pokial nou evidentne nehadze nevydava pazvuky netrasie sa je vsetko ok je to choroba tych motorov asi ani niet 1.8 co by ju nemala pretocenu,ale nic sa nedeje keby ta kluka mala inu aretaciu napr na zotrvacniku a nie na remenici tak by ani nikto nevedel ze sa tam nejaka remenica pretaca preto potom neskor vyrobca tu aretaciu urobil cez zotrvacnik napr HDi pretoze im asi doslo ze je to hovadina aretovat cez remenicu lebo skor ci neskor sa pretoci

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...
V 28. 9. 2012 at 18:33, krtek 2 napsal:

z manualu som si zistil v akej polohe je motor casovany (vycital som ze 90 stupnov pred hornov uvratov,laicky na pochopenie vsetky piesty su v jednej rovine) tak som pomocov spejle cez otvor sviecky prveho valca nasiel hornu uvrat a potom bolo treba remenicov pootocit o stvrtinu otacky do lava alebo ak chcete 90 stupnov do lava (spominanych 90 stupnov pred uvratov) ale kedze v manuali strasia ,netocit motorom do lava tak som ho tocil do prava ale uz o 270 stupnov aby som sa dostal na to presne miesto

Nevíte někdo, jestli tento postup funguje i na 2.0 RFV? Mám auto po výměně těsnění pod hlavou a auto je teď takové "polomrtvé", musím teď jezdit "o rychlost níž". Tak hledám nějaké řešení a protože mechanik měl problém z nastavením motoru, tak mě napadlo, jestli tady není nemůže být problém.

Našel jsem i vlákno od @Pe.Tr z roku 07, kde je odkaz na xantiaklub, kde je dobře popsaná výměna (a dokonce na 2.0RFV), ale není tam popsané nastavení motoru....

http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2004091501

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...