Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Krádež Peugeot 307 SW (Praha)


JT007

Recommended Posts

ahoj i mě ukradli auto v Praze,ale měl jsem to štěstí že jsem si ho po dvou letech našel tak že jsem alespon něco dostal zpátky. Na policii vůbec nespoléhej jen sepíše protokol a toť bohužel vše(pomáhat a chránit).

Pokud budeš chtít vědět jak jsem postupoval poradím i když to třeba nebude k nalezení auta,ale každá snaha je lepší než čekat až ti od policie do tří měsíců přijde že se případ odkládá a pachatel neznámý. klidně mi můžeš volat na 777 551 684 Dan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním další poznávací znamení:

- vzadu nálepka \"Z\" (začátečník)

- střešní nosiče a kliky u dveří ve stříbrné barvě

- na předním skle česká roční dálniční známka

- na předním skle slovenská dálniční známka (prošlá) na srpen

- v interiéru - bílé budíky, vzadu dělená sedadla se sklopnými stolky (na zadní straně předních sedadel)

Děkuji za dosavadní reakce (a soustrast) a pokud podobné auto uvidíte, volejte prosím na 607 655 106.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.

To je mi vazne lito co se stalo. Kdyz sem to rikal manzelce, tak hned letela k oknu zkontrolovat ty nase mazliky.

A nemohlo se stat, ze ho jen odtahli? Za spatny parkovani, blokovy cisteni nebo tak neco? :myslim

V kazdym pripade drzim palce at se co nejdriv najde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, možnost odtáhnutí je prověřena a mimo hru. Zrovna v úterý, když jsem mluvil s vyšetřovatelem, prý na Chodově ukradli další 307 (!). Doporučuji proto investovat co nejvíce do zabezpečení auta, i do pojištění proti krádeži, dokud máte tu možnost...

Mějte prosím oči otevřené, je zde ještě minimální šance že se auto pohybuje po Praze...

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co takhle investovat do nejakeho gps/gsm lokatoru za par tisic? Samozrejme, nejspis kazdy lepsi zlodeji chodi z gsm rusickou, ale je porad nejaka sance, ze nez to najdou, na nejakou bts se to dostane. Navic lze pustit nejakou sluzbu na druhe strane v \"internetu\", ktera permanentne checkuje, jestli zarizeni na druhe strane odpovida...V pripade nedostupnosti druhe strany muze treba poslat sms s vystrahou. Zase tak moc planejch poplachu pri vypadku bts urcite nebude (sam mam za rok jeden) + muzes si zvolit odezvu jakou chce, muze to byt v podstate okamzite. Sam tohle provozuju...Pustis mi u auta rusicku a za 15s mam v mobilu sms, ze se neco deje. Neverim, ze by mi nekdo takhle ukradl auto, ikdyby to stihl, okamzite hlasim 158 a daleko s tim neujedou. Kor v Praze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JT007: no to mě nestraš že další? :-( asi si budu vyfukovat pneumatiky....

DAHL: Jak funguje takový lokalizátor? Co to stojí? A je k tomu potřeba nějaká další placená služba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, urcite existuje nejake hotove reseni...pro technicky zainteresovanejsi se da pouzit treba tohle reseni.

http://www.abclinuxu.cz/blog/linux/2009/10/howto-gps-tracker-tk102-a-gprs-prenosy

Obecne je to cele ze sekce \"uvar si sam\" a musis si k tomu napsat sam software a udelat to reseni kolem. U me to zjednodusene funguje tak, ze mi ten gsm tracker posila do socketu na vlastnim serveru v internetu gps souradnice v nejakem intervalu. Tim mam zajisteno lokalizaci v pripade, ze je gsm signal dostupny, zlodej nema rusicku a zarizeni neodstranil. Potom na to ze serverove strany poustim permanentni nejaky malinky ping v urcitem intervalu. Mam tam nejakou toleranci ztratovosti a ta kdyz se zvysi, coz znamena, ze je zarizeni nedostupne, coz nejspis znamena nedostupnost gsm signalu (ma dost casu preladit na jinou bts v pripade vypadku jedne bts - v Praze se dost prekryvaji, takze neni problem), coz v Praze nejspis znamena umysl...Potom si posilam vystrazne sms.

Cele je to v pripade odpojeni baterie napajeno ze zalozni o kapacite 2Ah. Cele to mam voperovane v motorove casti pod sklem, ktera jde otevrit jenom otevrenim haupny a sundanim steracu. Je to dost nepristupne a neni to ukon na pul minuty to rozebrat. Navic by to tam myslim nikdo moc necekal. Je to nejlepsi schovavacka v 207, co jsem nasel, lepsi uz asi jen nekam do palubky, ale tu sem nechtel rozebirat.

Kdyz nepocitam to, co si na tom musi udelat clovek sam, tak me jedno to zarizeni stalo cca 1500kc, nakupoval jsem je na ebayi z Ciny. Provoz me stoji na kazde zarizeni kolem 100kc za mobilni internet na ty simce - kdyz nepocitam nejaky serverik permanentne bezici pripojeny k netu. Pouzivam to na dvou autech a trech skutrech. Na skutrech mam jeste otresove cidlo. Uz jsem s tim zachranil brachovi jednoho skutra Peugeot Speedfighta...

Edit:

Abych doplnil, ja ty sms neposilam z toho gps lokatoru...Ja ten lokator hlidam z druhe strany a v pripade, ze je nedostupny posilam ze serveru v netu, ktery zjistil, ze je lokator nedostupny sms pres gsm branu...Je to proste neprustrelny...

[upravil dne 7/9/12 15:21 od dahl]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna by sis to mohl precist znovu. V momente, kdy mi nekdo pusti u auta rusicku a jakkoli prejede gsm signal, mam v mobilu okamzite sms a odchazim smerem k autu. Jsou k hovnu sledovace aut, ktere posilaji sms sami ze sebe. Ale ja to zarizeni hlidam z druhe strany a posilam sms ze serveru na netu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

marko306:

Ok, tak tohle by me opravdu zajimalo, jak by si to starym mobilem, kteremu drzi baterie chtel vyresit? Co by si tim jako chtel hlidat? Jak by to melo fungovat?

tak ako u nás jeden v Nitre. Dakde v aute mal schovaný mobil, auto mu ukradli, šiel k operátorovy nech mu lokalizujú jeho mobil alebo SIM (teraz už neviem ktoré) mobil bol o niekoľko ulíc ďalej a tam si našiel aj auto. Bolo to aj v správach.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

marko306: To je prave to, co ti auto v pripade kradeze poradnym slodejem nikdy nezachrani. Tohle byli nejaci amateri, ale lepsi zlodej si vzdycky vezme ssebou rusicku uplne vseho radia, co lita vzduchem. Vzdycky! A tam ti proste vubec zadny mobil nepomuze, ani operator nebude vedet, kde ten mobil je, protoze posledni zaznam o prihlaseni na bts podle imei bude mit v miste, kde se auto ukradlo, ale to uz bude davno uplne jinde. Kluci jestli si chcete ochranit auto, udelejte si neco takovyho, jak popisuju nahore. Mame to s kolegama v praci, je to cca 20 aut a nikdo zatim neprisel na to, jak to zlomit. A ono to nejspis zlomit nejde...jen to muze mit vetsi miru falesnych poplachu, ale jak rikam, za me zatim skoro zadny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...