Jump to content
Sign in to follow this  
Driver

Otáčkoměr

Recommended Posts

Nevíte někdo jak je zapojený otáčkoměr u 306 diesel? Mám na palubce hodiny, ale radši bych otáčkoměr. Případně jestli jde připojit ten klasický třídrátový, který se připojoval např. ve Škodovce na civku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co to je, starší model (mechanický), nebo HDI? Tohle už tu řešil Jopa, na 309D, vyhledej si to, už to má zapojené a funguje mu to. Na nějaký \"klasický třídrátový ke škodovce na cívku\" zapomeň, nemáš, kam bys ho připojil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na otáčkomět je potřeba namontovat snímač otáček na blok převodovky nad setrvačník. Je to magnetický indukční snímač a má tři vývody. Dva jsou napájecí a jeden signálový. Pak pochopitelně budík do přístrojovky. Celkem v poho se to dá sehnat na vrakáčích. Pokud trochu rozumíš elektrice, tak to není problém. Je možný, že už máš v autě el. svazek, kde jsou příslušné konektory nacvaknuté, takže nebudeš muset tahat dráty. Největší mrkev je namontovat senzor, páč se tam může jak k penězům. Nech si raději ukázat u autorizovaného prodejce nebo servisu na mikrofiších, kde to místo přesně je.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D Kde je ten snímač na převodovce, ti klidně ukážu na svém autě, a dokonce jeden snímač mám i doma - předpokládám, že se od 309-ky změnit nestačil... Ale to zapojení nevim, pokud tam nemáš ten svazek, možná je ve schématech, a nebo se poptej Jopy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nojó. Oddie aby nevěděl. El. zapojení je pohoda. Můžu se ti mrknout na zapojení pinů na snímači. Pak to bude už v klídku. Pokud nemáš na svazku konektory, tak natáhnout od pojistek + - napájení ke snímači a pokud není v přístrojovce vyvedený, tak i k otáčkoměru a signálovej přímo na vstup otáčloměru. Rozhodně doporučuju do prostoru přístrojovky nějakej konektor. Občas se sundavá, tak aby se nemuselo letovat nebo zamotávat dráty :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×