Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Palubní počítač


jardacek

Recommended Posts

Mikrospínač jsem už vymyslel. Měl by se tam vejít reset z PC :D (takový malý kvádr). Teď mě trápí ty drátky.

Až budeš mít chu?, čas, atd. mohl by ses podívat, jaké je číslo toho drátku, jestli opravdu 7205, jak tvrdí Ferry. Já ho nemůžu najít ani ve schématech :(

:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu jsem se do toho pustil,cca 2hod práce vč.hledání.

Je to opravdu drát 7205 poz.6A (na konektoru je fialový) a spíná kostru (poz.4B) přesně tak jak psal Ferry.

Pro ty kteří nechtějí rozebírat páčku nebo kupovat novou(AUTO-KELLY 34.20.252 - 1200Kč) lze přilepit mikrospínač vedle displee do krytky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem zprovoznil přepínání mikrospínačem,všechno přeskakuje jak má,akorát to neukazuje čísla,ale jenom pomlčky.Byl jsem s tím v Peugeotovi a prostě to nerozchodili.Říkali něco že tento model nemá váhu vzduchu,protože si z toho bere ty údaje.Mám 406 2,0i 16V(8ERFR)

můžete mně někdo poradit jak dál jsem z Jihlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jardacek

Vyndal jsem páčku,rozebral jak je ta koncovka co se mačká jsem vyndal.Uvnitř je plastová zarážka nalepil jsem tam mikrospínač kablíky jsem protahl páčkou,a dole vyvedl bokem van tak aby nepřekážely pohybu a spojil z drátama na konektoru jsou tam 2 volné to jsou oni.zyčal se přepínat dysplej a hurá na aktivaci zajel jsem do Horoměřic tam mi to sku.......y tragedie.v Pažoutech všude 1500 kč . tak jsem shaněl a sehnal Autospol novostrašnická. tam to aktivovaly opravyly co Horoměřice skur..... a cena 467 kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ortík

Tak jsem zprovoznil přepínání mikrospínačem,všechno přeskakuje jak má,akorát to neukazuje čísla,ale jenom pomlčky.Byl jsem s tím v Peugeotovi a prostě to nerozchodili.Říkali něco že tento model nemá váhu vzduchu,protože si z toho bere ty údaje.Mám 406 2,0i 16V(8ERFR)

můžete mně někdo poradit jak dál jsem z Jihlavy.

Cože říkali???? Že 2.0 16V nemá váhu vzduchu??? A nebyl si náhodou se lvem u BMW??? Jinak to teda nechápu, navíc váha vzduchu je důležitá jen pro jeden údaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono by to v první řadě chtělo vědět, jestli si to údaje bere z BSI, nebo z ECU a to bud nějakou oklikou, nebo přímo z K-line a přepočet si dělá už modul ovládání a logiky displaye. Ono by možná šlo vyšpekulovat, jak tohle celý dodělat i do Peginy, která display nemá a kam napojit sběrné údaje, jenže.... uměl by někdo zjistit, kam vede od displaye ten zpropadený svazek? Je toreticky možné, že by tahle vychytávka šla nabastlit v podstatě na všechny peginy s ECU BOSCH EDC15C - tedy HDI modely a nejspíš i benzináky, ale chtělo by to vědět víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně,ze jsem byl Peugeotovi.Jak jsem koupil tak prodávám,proto jsem jsem sem dával typ motoru(8ERFR)nejsem profík.

Byl jsem i u známého v Citronu,ale dostali novej softík a už mě nenapíchnul.BSI byla vidět kolonka palubní počítač,ale hlásilo to po aktivaci chybná konfigurace.Měl jsem tam taky originální autorádio.To jsme odhlásili ani to nepomohlo.Zkoušeli jsme deaktivovat teploměr.Okamžitě zmizel a znovu aktivovali bez problému.Jo ten mikrospínač jsem si přidělal na ovládací páčku autorádia.Odpájel jsem ty drátky co jdou dovnitř do páčky.(bílej,fialovej)No a displej po vypnutí klíčku svítí ještě 5 až 15s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Váha vzduchu s tím nemá co dělat:

Ještě jednou: Pal. poč. lze sprovoznit na

D8 stará 406:

3,0 B ES9J4 Ano

2,0 B XU10J4 všechny (podmínka velký display)

1,8 B Xu7JP4 vyjímky- určitě ne s ECU Sagem (-\"-)

1,9 D XUD9TE ne

2,1 D XUD11BTE ano ( -\"-)

data z ECU , ve většině případů se musí tahat drát + uprava páčky.

D9 nová 406:

z malým displayem ne, nevím jestli jde vyměnit

pokud je velký dispaly -

do DAM 9000 bez multiplexu , uprava-výměna páčky přihlášení

od DAM 9001 multiplex (velké placaté páčky) mají z výroby

Doufám, že si to ještě pamatuji :D

Podobně se dodělává i tempomat.

2x spinač (spojka, brzda, musí být 2x)

Dodání páčky + hlavního vypinače, uprava plastu pod volantem. Natažení kabelu, přihlášení v ECU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me zajima jestli kdyz sezenu displej palubniho PC na stary model a zapojim to do konektoru (ktery tam mam a vedou z nej nejake dratky dal) jestli se to rozchodi,mate to nekdo odzkousene?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...