Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Křovinořez okolo 3 tis-5 tis.


sloters

Recommended Posts

No vidiš,kdyby jsi se nebál,tak ten bych včetně dopravy k Tobě uměl za necelých 3500kč.

Já se nebojím jen sem opatrný:)

Bohužel mám špatnou zkušenost s platbou předem.Bylo to bývalému kamarádovi záloha na krb 25 tis.Krb nedodal-peníze nevrátil.

Takže už nic předem neplatím.

Tady jsem to měl o 300,- dražší a to mě nepoloží.

Třeba až se někdy poznáme osobně,tak pak rozjedeme nějaké větší kšefty:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

po letech, kdy jsem kupoval takové, co se drží jen v rukách, jsem na radu kamarádů koupil totok https://www.mountfield.cz/krovinorez-oleo-mac-sparta-250-t-1krv2033

je s tím úplně jiná práce--hlavně mě potom nebolí záda--:super loni v akci za cca 5000, dali mi k tomu zdarma i tu soupravu se štítem a sluchátkama :D

prostě je s tím jiná práce, když to mám oblečené na sobě, než to držet jen v rukách--a to taky s tím nesekám lány, na zbytek mám od letoška traktor a musím říct super :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplním zkušenost s křovinořezem Homelite po 5 letech.

Pokud ho chceš jen na dosekávání zahrady např u plotu nebo u záhonů,na to ti stačí v pohodě.

Na sekání celé zahrady to ale moc není.Jednou jsem ho měl na brigádě na vysekávání mezí a luk a nedával to.Na to je potřeba stroj s větším výkonem.

Originál hvězdice je spíš taková hračka pro děti,ale opět na dosekávání stačí.

 

Co se týká servisu,nedělám s ním vůbec nic.Na podzim ho hodím do garáže i s benzínem.na jaře ho v pohodě nastartuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky doplním zkušenosti s křovinořezy (motorovými pilami). Hlavně na jaře vylít nádrž a použít nový benzín (+ olej). Tady je degradace paliva opravdu hodně znát a bývá hlavní příčinou zadření motoru. Je vhodné pořídit cca litrovou láhev s ryskami (také se vyrábí) a namíchat směs přímo před každým použitím. Vím o čem mluvím, měl jsem několik pracovníků s křovinořezy mimo jiné na starosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, sloters napsal:

Doplním zkušenost s křovinořezem Homelite po 5 letech.

Pokud ho chceš jen na dosekávání zahrady např u plotu nebo u záhonů,na to ti stačí v pohodě.

Na sekání celé zahrady to ale moc není.Jednou jsem ho měl na brigádě na vysekávání mezí a luk a nedával to.Na to je potřeba stroj s větším výkonem.

Originál hvězdice je spíš taková hračka pro děti,ale opět na dosekávání stačí.

 

Co se týká servisu,nedělám s ním vůbec nic.Na podzim ho hodím do garáže i s benzínem.na jaře ho v pohodě nastartuju.

Tak to bud rád,že jsi ho po zimě ještě nekousnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já mám zkušenost s benzínem do křovinořezu a pily opačnou--někdy v dubnu namíchám v 3 litrovém kanystru benzín s olejem 2T (oleje dávám o trochu více, než doporučuje výrobce) a pak jen nalívám do strojů, vydrží mi to do podzimu--už moc nesekám, a pilu jsem neměl dva roky v ruce (kupuju naštípané dřevo), na podzim vždycky vyjedu nádrž do prázdna, prostě až to zdechne..., na jaro naleju nový benzín a jede mi všechno bez problémů, dělám to tak i se sekačkama atd., kde jsou motory 4T :)

servis si dělám sám, myslím svíčky, filtry, oleje, řemeny atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Oživím téma. 

Potřebuju křoviňák. Půjčuju si nějakej od husquarny, je dobrej, ale chci vlastní. Koukal jsem na parametry a našel jsem tohle:

geko 3.0kW

v příslušenství k tomu je všechno, co bych mohl potřebovat. 

Tak kde je háček?

Křoviňák, co by měl 3 kW jsem nenašel ani u Stihlu ani u Husquarny. Ten Geko má 50ccm motor, prostě parametrama to na mě působí dost silně. Pročetl jsem dostupné recenze, kdy někdo popisoval, že musel seřídit karbec a jinej zas, že jsou k tomu blbý kšandy, ale nikdo nemluvil o strojních součástkách....? Tak nevim, je to podezřelý a lákavý, neznáte to někdo?

Anebo jinak...jakej křoviňák mi doporučíte?

Chci sekat pangejt asi 100m2 (hnusná tráva + sem tam nálet/křoví) a pak tak různě po zahradě, kde se dá dostat blbě se sekačkou(tam to ale zvládá i ta jednopduchá strunovka, co mám, tam to nebude teda s křoviňákem problém).

dík za tipy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomu rozumim, tenhle Geko má 7,8kg, to je pomalu jak když si na záda hodíš babetu :D ale tak mě je kus kluka kovářskýho, něco unesu, ale souhlas.

Stihl nebo husqvarna je jasná volba, ale přijde mi to na to moje sekání drahý. Třeba letos sem sekal zatím dvakrát tak po hodině a to to roste jak vzteklý. Nechci se tim živit, tak hledám ekonomickou variantu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tady mám nějaký křoviňák tehdy se kupoval v Mounfieldu stál dost kaček protože má tu hřídel rozebírací abys to mohl převážet v autě. Značka je to Sparta nebo tak něco ale problém je že nikdo to nechce seřídit v Mounfieldu tvrdí že to byl jejich jakýsi omyl že to měli jen jednu nebo dvě sezony a že na to neumí sehnat ND tudíž že to nemůžou servisovat tady vedel člověk co dělá Husqvarny a Stihlky tak ten dělá i věci od Mountfilda ale tohle taky nechce dělat.  Dneska bych křoviňák teda asi už nekupoval to bych si ho raději jednou nebo dvakrát za sezonu půjčil v půjčovně když to máš na hoďku sekání tak by se to dalo někde půjčit cestou ze šichty hned na to vlítnout a ještě do zavíračky to vrátit taky to takhle s některýma věcma dělám např. u vibr. desky chce za celý den 1200 a za tři hodiny 500 tak si ji půjčuju jen na ty tři hodiny naco platit za mašinu když nevrčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...