Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

olej do motoru 1.6HDi 80kw


kamil1981

Recommended Posts

Zdravím, budu měnit olej ve svém autíku... chtěl bych vědět, kolik se ho tam vleze, jedná se o Peugeot 307 1.6 HDi, 80kw, r.v. 2006. Dále bych potřeboval vymazat servis, jde to ručně, nebo musím na diagnostiku? ve vozidle mám ten velkej display, nahoře na palubovce, tak snad by to mohlo jít v tom palubním PC. Děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jeden dotaz, obědnal jsem si olej, ale dnes mi přišel email, že ho nemají skladem, a já mám 200km do ujetí intervalu, určitě to překročím než to stihnu vyměnit! nevíe jestli se mi nic nestane? jestli se náhodou nespustí nějaký nouzový režim... a ještě jedna otázka, koupil jsem 5W30 Total ineo ecs, kolik se má naněj najet km? Díky moc za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jazdim 90% mesto a menim kazdych 12.000km...

ak par km presvihnes nic sa nestane... hlavne klidek :)

tu si mozes stiahnut manual kde sa dozvies ako vymazat servisny interval.

mimochodom je mozne ho diagnostikou zmenit na tebou pozadovany udaj. ja som mal interval vymeny nastaveny na 30.000km, ale to je sialene vela tak som si to zmenil na 12.000km. Toto sa meni diagnostikou.

Vyresetovanie teda vynulovanie na ktore sa pytas si uzivatel moze vykonat sam, viac v manuali k vozidlu, pripadne stihni z linku...

http://manualy.autooo.eu/sk/peugeot-manualy/119-peugeot-307-manualy-prirucky

[upravil dne 21/8/12 22:59 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja čo som čítal tak 5w30 neodporúčaju na prevažne mestskú prevádzku nakolko je to olej vysokej vyskozity (hustejši) a tažšie a dopravuje pri vysokej zátaži (mestská prevádzka) na miesta mazania.

Odporúčam si prečítať http://www.oleje.cz/clanek/517 ja po prečítaní tohto článku som sa rozhodol že ostanem na oleji Total 5W-40.

Výmenný interval je u mna 15 000 KM pripadne max 20 000 KM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja čo som čítal tak 5w30 neodporúčaju na prevažne mestskú prevádzku nakolko je to olej vysokej vyskozity (hustejši) a tažšie a dopravuje pri vysokej zátaži (mestská prevádzka) na miesta mazania.

Odporúčam si prečítať http://www.oleje.cz/clanek/517 ja po prečítaní tohto článku som sa rozhodol že ostanem na oleji Total 5W-40.

Výmenný interval je u mna 15 000 KM pripadne max 20 000 KM.

Skús si to po sebe ešte raz prečítať.

Nespoliehaj sa na info z článku ktorý je všeobecný a nerieši problematiku konkrétnej konštrukcie v konkrétnom type zaťaženia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady, snad se mi to podaří stáhnout!!! Pokud b to ale někdo měl už stažené, nebo věděl jak nato at mi dá prosím ještě vědět!!!!!!! na Toledu co jsem měl to bylo jednoduchý... párkrát jsem prom8čkl nastvení hodin pootočil klíčkem a servis byl vymazán

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamil: Tady je přesný postup nulování z manuálu

postup vynulování ukazatele:

[*]Vypněte zapalování.

[*]Stiskněte tlačítko nulování denního

počitadla ujetých km a držte

jej stisknuté.

[*]Zapněte zapalování.

Ukazatel ujetých kilometrů začne

odpočítávat.

Když ukazatel udává \"=0\" , uvolněte

tlačítko, symbol klíče zmizí.

Důležité: jestliže byste chtěli odpojit

baterii po provedení této operace,

musíte nejprve zamknout vozidlo

a vyčkat nejméně pět minut, jinak

nebude vynulování vzato v úvahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...