Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

umytie motora áno? alebo nie?


rondob

Recommended Posts

No tak povídej srando :mrk

....Nic? Tak budu povídat já - voda - H2O jako taková vodivá není. Obsahuje velmi malé množství iontů které by mohly vést el. proud. Jinými slovy třeba destilovaná voda je dokonale nevodivá (úměrně její čistotě). Hodně tvrdá voda je do určité míry vodivější. Proto taky píšu že slaná voda která by vznikla smícháním běžné vody se solí od silnice která tam všude je.

V praxi, při napětích a proudech v autě lze považovat čistou vodu jako nevodivou, slanou jako mírně vodivou. Nicméně u VN části je s ohledem na velikost napetí situace jiná a voda i ( a na určité vzdálenosti i vzduch a pod ) jsou dostatečně vodivé na přeskok.

Já jsem se v řadě aplikací setkal s vodou jako médiem, ve kterém byly přistroje pod napětím ponořené. Samozřejmě tady neřešíme otázku koroze (oxidace) a pod. to je jiná pohádka :papa

[upravil dne 16/4/13 09:48 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Frantic :

tiez som to pocul prvy krat :-)

Ja som zato, ze motor neumyvat. Radsej rucne. Tiez ked som robil Altik, tak som to trochu posuchal, co bolo vidiet.

Nechcem riskovat ze nenaskoci.

Jasne ze by mal byt chraneny proti vode, ale to je asi tak ako ze voda z vodovodu je cista, bez chloru a pod.

Naco by tam boli kryty, kapoty, dekle podobne zariadenia ????

Ale rucnym suchanim, nemas co pokazit. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Di Steffano ano s immo som mal ale to ked primrzlo tak mi vyhodilo hlasku immo, to som vyriesil, bolo zatecene rele co je pri riadiacej jednotke motora s nejakym bordelom,a ked prmrzlo tak nezoplo, nechal som ho v teple vykvapkat a odvtedy ok. Teraz bolo rele aj riadiaca odpojena a vonku, takze isto nieje zatecene...a nemrzne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som to neriskoval mal som tiez diesela 2l dtl od oplu a nedopadlo to dobre:myslim

.Rozhodne nie vapkou skôr ako tu jeden pán spomenul rozprašovačom s nejakou čistiacou zmesou napr. Arva je dobrá ale opatrne a len tam naniesť kde je treba. Ja keď som si čistil motor zhodil som kryty demontoval káblovanie kde šlo a všetko ručne .Na miesta z horším prístupom pokojne použi nejakú zubnú kefku .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este jedna poznamka. Ked otvorim dvere a zopne elektronika tak od palubovky je pocut divne zvuky take cvakanie a skvrcanie ako keby sa tocila stara cd mechanika, po chvilke to prestane. Tie zvuky sa mi zda iduz casti poistiek a budikov...nahodou sa s tym nikto nestretol?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...