Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

umytie motora áno? alebo nie?


rondob

Recommended Posts

Prosím Vás dá sa bez ujmy nejako poumývať motor 2.0 hdi? Nemyslím tým doma ale normálne tam kde to vykonávajú. Ide o to že som mal prasknuté tesnenie ventilov a celý motor je strašne zas..tý. A to ešte nevravím že boli zlé nejaké podložky pod vstrekmi a tak mi to mechanik pri výmene ešte riadne okorenil takým niečým ako kryštáliky smoly alebo čo. Tak sa chem opýtať či si to už niekto dal poumývať a či sa nič nemôže stať elektronike. Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Pastorek motor by měl mít z elektrického hlediska krytí proti stříkající vodě. Nicméně realita našich aut a neudržovaných kontaktů je taková, že dost často neplatí. Navíc voda sama o sobě není vodivá, ale motor je od soli takže zvlášť VN část u benziňáků začne někde probíjet. Naposledy jsem to udělal před cca 15-ti lety u Favoritu, dopadlo to špatně od tý doby bych VAPku nepoužil. Dobrý způsob je třeba čištění párou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no v Košickom dopravnom podniku umývajú motory wapkou a horúcou vodou, preto sa pýtam či nejako nemôžem poškodiť elektroniku motora. Vadí mi že je špinavý ale nechcem niečo pokaziť.:(

dopravny podnik a s nim spojene umyvanie autobusov je troska rozdiel oproti osobnemu autu naprataneho elektronikou.

umyvat motor samozrejme mozes, wapku podla moznosti vynechaj radsej hadica, ak ju (wapku) predsa len pouzijes, v ziadnom pripade s nou nestriekaj na elektornicke komponenty ako su riadiace jednotky a podobne. Samotne teleso motora predsa v pohode mozes umyt.

Hlavne sa teda vyhybaj alternatoru, a riadiacim jednotkam, tam nemlat zytocne vodou, chces predsa umyt motor a niek RJ :D. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

motor své bývalé HDi jsem myl wapkou cca co jednen rok, samozřejmě netlačit trysku wapky 3 centimetry od motoru...,motor mi nikde netekl olejem, takže to bylo spíše takové ,,opláchnutí\'\', sundal jsem jen horní dekl motoru a myl, elektronika je je většinou v plast. krabicích a altík nebývá špinavý...,motor jsem myl vždy nastartovaný a nikdy nebyl problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v Kelly prodávají http://autokosmetika.heureka.cz/starline-cistic-motoru/ tento přípravek neředil sem ho dal do rozprašovače postříkal nechal 20 min a opláchl jen vodou a hliníkové díly byly jak nové po oleji ani památka jen dávej pozor na ruce dost to žere :D já je měl uplně hlaďounké ani otisk bych nenechal ale super přípravek 100% leší než arva a jiné srajdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem nechal před 2-ma lety umít motor manželčina opla a odešlo čidlo polohy škrtící klapky a tak můj dobrý úmysl byl oceněn 2500 Kč za škodu kterou to způsobilo. Takže za mě max. štěteček a ruční práce a opatrně opláchnout žádná wapka !!!!!Stojí to moc peněz ty opravy potom.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 6 měsíců později...

Pridavam moju skusenost z dneska, umyval som motor, bol spinavy ze az, odpojil som baterku, vybral RJ motora aj rele, lebo som potreboval to umyt aj pod tym kastlikom, pouzil arvu a stetec, oplachol som to vapkov ale z dialky nie z blizka, nech to len stecie. nechal stat asi dve hodinky potom nahodil vsetko spat a....... a ked so otocil klucikom tak engine immobilizer fault...bude nieco zatecene? odpojil som baterku a necham stat to zajtra... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl důrazně upozorněn mechanikem co dělá 406ky ,už před pár lety že pokaždé, když umyli motor nastal nějaký problém. Na podzim když mi opravoval vstřik (netěsnil) ,tak ten napálený bordel vzal vapkou- mně polilo horko, nic méně se nic nestalo a jezdím bez problému.Brácha to udělal na Puntu a týden ho fénoval ::bojim Ale za mně radši Néééé pokad to není nezbytně nutné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 406 RHZ jsem motor opláchnul vodou z hadice, pošplíchal to carlanem nechal pár minut působit a pak opláchnul opět hadicí s vodou, nechal jsem to pár minut okapat a pak to normálně nastartoval, trošku dýl to točilo ale nic abnormálního, a opakuji nic sem neodpojoval;) nesmíte to brát vapkou a prát to do altíku, pojistkovky atd:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...