Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysoká spotreba, nižší výkon


grage

Recommended Posts

Zdravíčko,

chcem sa odborníkov informatívne popýtať aké môžu byť príčiny vyššej spotreby a subjektívne nižšieho výkonu. Viem že príčin môže byť veľa len chcem vedieť na ktoré veci na to môžu mať vplyv (technické, nie štýl jazdy a pod.) napr. vstrekovače, fap, egr, turbo prípadne iné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

příčin muže byt hodně.Mi se teď stalo:Rozsvitila se mi rezerva a jelikož se mi nechtělo do města na Shellku,nabral jsem u nas na vesnici,o par koru levnější a nikoho jsem neslyšel si stěžovat na špatnou naftu,naštěstí jsem nabral jen za 500,-. Rano jsem vyjel do prace a za chvili to začlo,brutalní smrd,šedý dým,vubec to nejelo,musel sem to točit do hodně vyších otaček a spotřeba z 6,6 byla na 9,8l.Hrozně mi to snižilo vykon a navyšilo spotřebu.i slušnou jizdou s normalním točením a předpisovýi rychlostmi.

Tak jsem pak dobral za 1700,- na shellce FullSave Diesel,nalil čistici aditivum a krásně jezdim ještě s nišími hodnoty,motor klidný,dobře tahne a to co jsem jezdil za 6,6 jezdím za 6,2l.

toť moje zkušenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

příčin muže byt hodně.Mi se teď stalo:Rozsvitila se mi rezerva a jelikož se mi nechtělo do města na Shellku,nabral jsem u nas na vesnici,o par koru levnější a nikoho jsem neslyšel si stěžovat na špatnou naftu,naštěstí jsem nabral jen za 500,-. Rano jsem vyjel do prace a za chvili to začlo,brutalní smrd,šedý dým,vubec to nejelo,musel sem to točit do hodně vyších otaček a spotřeba z 6,6 byla na 9,8l.Hrozně mi to snižilo vykon a navyšilo spotřebu.i slušnou jizdou s normalním točením a předpisovýi rychlostmi.

Tak jsem pak dobral za 1700,- na shellce FullSave Diesel,nalil čistici aditivum a krásně jezdim ještě s nišími hodnoty,motor klidný,dobře tahne a to co jsem jezdil za 6,6 jezdím za 6,2l.

toť moje zkušenost

Jsi mel zrovna prekerku ze ti pustilo regeneraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, bol som na DIA, napísalo mi že je niečo s hadicou do turba...je to vada mechanická, takže nikde ti na palubnom nevyskočí kontrolka. Ja budem mať tú hadicu niekde popraskanú takže bude brať \"falošný\" vzduch, preto to má nižší výkon. Spotrebu máš automatický vyššiu, pretože na auto tlačíš, je to logické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, z mojich skusenosti to je tak ze ak niekde je nejaka zavada ci podtlak alebo pretlak tak je to vzdy citelne, ci uz na vykone alebo spotrebe, najhorsie je to ze to moze byt sposobene vela vecami.

Napr ked mas vadny vstrek a nevie udrzat tlak tak tomu sa prisposobia ostatne suciatky auta ako napr turbo a auto ide slapsie a logicky aj vacsi vykon ked to chces mat na 100% tak treba vsetko kontrolovat tlaky, podtlaky vstreky, egr a tak... Drzim palce ja som si tymto presiel.

2.0Hdi 100kw/136hp

[upravil dne 23/8/12 07:40 od Cult981]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim mne vdaka takym nasim suprovym palivam na sk odisli vstreky...fakt auto ostalo stat na mieste vyplo to komplet motor startovat startovalo no nenaskocilo odtiahol som to do servisu a vraj mi zacala byt nafta z pod vstrekov po nastartovani v nudzovom rezime ,,,tie nase uzastne benzinky us niekedy nevieda fakt co nalievat do tych nadrzi ,,,vraj mi som mal zmiesany benzin s naftou ,,,odpalilo mi to vstreky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím vás, nemá niekto skusenosť? mam 100kw a zdá sa mi že nema tah ako 100kw bol som s tým v servise a žiadne chyby nenašli, skratka spotreba ja stale rovnaka okolo 6 litra no vykon slaby neviete v čom može byť chyba? Ďakujem vám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pytal som sa na radu tych co tomu rozumeju nie cvokoch ako väčšina čo odpovedali, pandu si možeš vopchať do vieš kde a nadalej sa napchavaj kobliškami, dalej Judes povol si ručnu v hlave alebo na klavesnici! peter h22 diky za radu jeden pežotak čo vie o čo tu ide zbytok LOL. čital som si forka co ste tu pisali a ziadali o radu nik vam taku hlupost nenapisal ale aj tak dik nech vam slapu mašinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klídek sem tam sa treba aj odreagovať, ak ťa môj príspevok rozladil tak sa ospravedlňujem.

A teraz k veci.

Ak si bol na diagnostike a tá nič neukázala tak s tými vztrekmi to pravdepodobne nebude, skús natankovať na inej pumpe a uvidíš či bude rozdiel, je rozdiel medzi naftou a naftou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eurosl, sežeň si někoho s diagnostikou, ať si sedne vedle tebe a měří dynamické parametry sání vzduchu (prostě plnící tlak turba). Samozřejmě za normální jízdy. Pokud budou hodnoty požadované a měřené rozdílné (většinou na dia chyba P0299), tak prozkoumat podtlaky, pokud vše OK, tak může mít turbo to nejlepší za sebou. Jinak na ty veselé poznámky od kolegů si budeš muset zvyknout, pokud chceš tady na fóru fungovat. Je to takové špičkování, které je tu mezi námi běžné. Nemůže být pořád jenom strohá teorie nebo praxe.

[upravil dne 25/8/12 00:10 od HonzaZ]

[upravil dne 25/8/12 00:15 od HonzaZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eurosl, trochu silné slová, áno chlapci si trochu zažartovali, ale uvedom si , že nie si na nejakom bulvárnom fóre, kde sa pisatelia navzájom urážajú a používajú neslušné slová.

Tu na fóre sme ako jedna rodina, aj keď sa osobne poznáme len niektorí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

grage uplne v pohode to mozu byt nizsie davky vstrekov sposobene opotrebenim a s tym nenarobis uz nic, tym padom je samozrejme vyssia spotreba kedze podvedome slapes autu viac na krk a tym je i vyssia spotreba... mal som uplne rovnaky problem...

dalsou vecou ktora prispieva k vyssej spotrebe moze byt zaneseny FAP filter, vdaka zlym vstrekom, co vsetko vedie zase len k vysse spotrebe.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...