Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejde nastartovat


Guest Neutronek

Recommended Posts

Guest Neutronek

Tak jsem si peugeota moc dlouho neužil. Dnes ráno sednu, chci nastartovat a nic. Neporadí někdo čím to, případně co zkontrolovat?

Na palubce svítí jen ikonka baterie a diagnostiky motoru (dle manuálu to zhasne až po nastartování).

Zařazeno mám na N, držím brzdu, otáčím klíčke až na startovací pozici, udělá to jen takovej vrzavej zvuk jako když se samo přeřazuje, ale mnohem kratší a toje vše.

Nemůže být špatná baterka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Neutronek

Tak auto je už doma, bylo to startérem. Akorát se jim při odtahování, podařilo ulomit krytku otvoru pro tažné oko. Nevíte jestli se dá běžně koupit, nebo pasuje z jiného modelu? Na netu jsem nepochodil :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto je už doma, bylo to startérem. Akorát se jim při odtahování, podařilo ulomit krytku otvoru pro tažné oko. Nevíte jestli se dá běžně koupit, nebo pasuje z jiného modelu? Na netu jsem nepochodil :(

To je přední, že? Prodává se samostatně v Pežo kód: 7414 HG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Neutronek

Dík kluci, sekunďákem jsem to polepil, ale při nandávání, kdy je největší tlak na ten přetrhlý spoj, se to znovu odlomilo, tka na to prdím a budu muset koupit origoš :(

Jinak na začátek září jsem objednanej na LPG :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Servicebox uvádí pro moje auto (1,4 benzín) Startovací akumulátor 12 V ozn. L2-400-640A-60AH

Nepíšeš, jaký máš motor, ani ročník, musím ťa vyhrešiť.:D:D Protože diesel všeobecně vyžaduje větší akumulátor, než benzín.

Všeobecně je dobré koupit akumulátor největší, jaký tam vejde. S nabíjením, zda to \"utáhne\", si nedělej starosti, utáhne to. Značkový je lepší, ale dražší (např. Banner). Na druhé straně, je otázka, zda to auto budeš mít ještě za 5 let, kdy tento akumulátor odejde. Varuji před levnými, např. Perion mě zklamal.

Nekupuj na pumpě, tam jsou drahé.

Je to široká otázka, doporučuji, abys ho nechal vyměnit ve tvém osvědčeném servise. Jednak mají rabaty na nákupní ceny a jednak, kdyby se po výměně něco \"zaseklo\", tak je to jejich problém. A ze svého regálu ti vyberou ten nejvhodnější (velikost), nemusíš se trápit s metrem.

Po výměně prý se má nějak počkat se zapnutým klíčkem před startováním, asi minutu, až si motor \"načte\" čidla. Ale toto nevím přesně.

[upravil dne 28.11.2013 09:53 od P607Olda]

[upravil dne 28.11.2013 09:54 od P607Olda]

[upravil dne 28.11.2013 09:55 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veď si mi doporučil batériu, ktorá by mi mala robiť najmenšie starosti :bacha

Neboj, ja myslím, 10,- € nehrá rolu.

Veď nebyť peugeot clubu, tak ma servis pripraví o tisíc EUR, keď mi skapala 2tronic prevodovka. Vďaka pomoci clubu ma to stálo 100,- (viď prevodovka - to som tiež ja)

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...