Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

při jízdě chcípá motor


kubaporekk

Recommended Posts

Zdravím Vás

Mám docela prekerní problém. Vlastním peugeota 306 1.4i rv99. Při jízd mi zničeho nic chcípá motor. Stihl jsem vypozorovat že to není závislé na rychlosti, tahu, teplotě. Zkrátka dělá to za každých okolností. Na diagnostice mi borec zjistil že by to mohl být senzor tlaku sacího potrubí ale mě se to nezdá. Můj názor je kolísavé napětí ale jist si nejsem. Vypozoroval jsem to na rádiu. Rádio mám v režimu kdy není závislé na na sepnuté spínačce. Párkrát se mi právě stalo že rádio při chcípnutí motoru také vypnulo. A zároveň ve dvou případech se vymazaly i uložené stanice. Někdy když to chcípne tak motor sice natočím ale jakmile přidám plyn tak okamžité chcípá. V jízdě můžu pokračovat až třeba po třetím pokusu o start. Ještě jsem vypozoroval že když cítím že motor je na přelomu zdechnutí a v ten moment stihnu zamáčknout spojku tak motor běží na volnoběh ale jen do doby než při neutrálu zmáčknu po plynu. Okamžitě chcípne. Prosím Vás nebyl by tu někdo kdo by mi poradil jak tento problém řešit. Nechci kupovat senzor tlaku abych pak přišel nato že on to nebyl. Děkuji za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prvom rade prekontroluj základné veci, ako čistota konektorov baterky a dobré doriahnutie konektorov baterky...

To musel byť fakt borec, keď pri takýchto symptómoch poukázal na senzor tlaku v sacom potrubí :myslim

[upravil dne 4.8.2012 09:54 od ferrari]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobné věci mi to dělalo, když mi uvolnil kabel z baterky na kostru - vyvlékl se z nalisovaného oka.

Takže rozhodně doporučuju rozebrat, vyčistit, opravit a poctivě utáhnout všechny svorky od baterky, jak plus, tak mínus a všechna ukostření na kastli a k převodovce. U mě stačilo připájet oko a bylo po problému....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...