Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Parkovací karty - dotaz


Agia

Recommended Posts

Mám auto, které je psané na mě, ale užívá ho dlouhodobě teta. Na \"její\" Praze budou pravděpodobně zavedeny modrý zóny. Je nějakej způsob, jak by mohla dostat kartu na to auto bez změny majitele? V metodice je pamatováno na cizince, na služební auta, na leasingy a půjčovny, ale na tyhle případy ne. Na autě je 10k eko daň, takže proto je přepis problém. Pokud bysme uzavřely smlouvu o dlouhodobym užívání vozidla, bralo by se to jako právní vztah k automobilu? Pokud o tom někdo něco víte, prosím o vyjádření. Je to jen pokus, jinak holt auto půjde pa...Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhodobý pronájem by projít mohl nicméně pozor na příjem z pronájmu, ten by měla teta uvést v daňovém přiznání. Pokud to ovšem bude za 1,- bude to přespříliš okaté ( i vzhledem k tomu kde to budeš uplatňovat ) Jelikož teta neodepisuje tak bych se dohodnul na nějaké částce typu 500,- měsíčně s klauzulí, že tuto částku se nájemce zavazuje investovat do oprav automobilu. Předpokládám, že lístečky ( ať už svoje nebo darované ) za 11 tis. nebud eproblém shromáždit a budeš mít klid.

Do žádosti o kartu bych pak uvedl, že Vaše finanční situace neumožňuje koupi vlastního vozu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teta mi posílá na pojištění, to by mohlo stačit a s tim se vejdu do náhodnýho příjmu do 20k za rok, kterej se nedaní.:P S tou finanční situací to bude horší, protože maj v rodině další auta.:D No, zeptat sem se musela zkusit, co kdyby.:) Nechci dávat dobrý auto, se kterym je spokojená, sešrotovat kvůli tomu, že stát chce tahat z lidí další a další prachy...:/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teta mi posílá na pojištění, to by mohlo stačit a s tim se vejdu do náhodnýho příjmu do 20k za rok, kterej se nedaní.:P S tou finanční situací to bude horší, protože maj v rodině další auta.:D No, zeptat sem se musela zkusit, co kdyby.:) Nechci dávat dobrý auto, se kterym je spokojená, sešrotovat kvůli tomu, že stát chce tahat z lidí další a další prachy...:/

Neřeš reálnou finanční situaci, papír snese všechno a úředník je lenoch ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by možná chtělo se zeptat přímo na inspektorátu. V tom zákoně je řečeno: ...Pokud je již vozidlo v České republice registrováno, platí se poplatek při první přeregistraci vozidla.

Já osobně si nemyslím, že zapsání provozovatele je přeregistrace, ale pouze změna údajů. Stejně jako kdyby jsi chtěla zapsat změnu barvy apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nedělá tam někdo odsud? Mam dojem, že někdo jo.:myslim Eště zkusim net.:) A pak si tam zkusim zavolat, i když teď toho maj nad hlavu, tak budou asi moc příjemný.:D

EDIT: Dle dost lidí na netu je to to samý, jako přeregistrace majitele. Takže na houby.:(

[upravil dne 1/8/12 02:46 od Agia]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...