Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

klapot ventilu - benzín


Getík

Recommended Posts

tady maš ze ServisBoxu poznatek k tomu co ti klepe...obyčejně to jsou bud svody nebo poškozený/ vysypaný KAT

-----------------------------------------------------------------------------

INFO’FLASH

049W12K1 : Verze 0, 12/11/2001

PRO : 206 A VSTŘIKOVÁNÍ EW10J4

PŘÍZNAK POZOROVANÝ ZÁKAZNÍKEM : Klepání při akceleraci

PODMÍNKY VÝSKYTU : Od polovičního zatížení, zahřátý motor, mezi 2000 a 3000 ot/min, od přibližně 10000 km

1. PUVOD

Dotyk stěn trubek kolektoru výfuku.

2. OPRAVA V ZÁRUČNÍ DOBĚ

Vyměnit kolektor výfuku.

Vyhotovit cri (hlášení o závadě) pro každý případ, se kterým se setkáte.

3. SÉRIOVÉ ŘEŠENÍ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolik máš najeto????? 5w40 je chodný pro nové motory....motor co má ěnco najeto je lepší 10w40....je hustší...i já jsem jezdil původně na 5w40 a přesel na \"desítku\"

Nicméně to neřeší prolém s GTI motorem a cvakáním

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1,4i 55kW, momentálně najeto 49k km a už od začátku co se to auto přivezlo ze salónu tak ten motor lehce cvakal. Že prý je to nešvar tohoto motoru.

Olej je také 5W-40 Total, to co dávají v P-servise.

Má hydroštely tato stará čtrnáctka??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolik máš najeto?? 5w40 je chodný pro nové motory....motor co má ěnco najeto je lepší 10w40....je hustší...i já jsem jezdil původně na 5w40 a přesel na \"desítku\"

Nicméně to neřeší prolém s GTI motorem a cvakáním

cca 118 000, len neviem či sú skutočné :nevim bol to dovoz...ako 70 000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 4 týdny později...

Já mám 1,4i a taky mi to klape, ale když je to studený, tak hlasitěji, než když se to zahřeje. V BestDrive mi řekli, že je to napínací kladkou v rozvodech, že je povyjetá. O víkendu rozvody měním, takže uvidím, zda to pomohlo. Je to dovoz, kupoval jsem při 64 tis km, teď to má 75 tis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to klapoce opačně. Když je studený tak nic a když se zahřeje tak začne klepat. Ale zjišťuju že klapot se postupem času zesiluje. Byl jsem v servise, kde mi řekli že oprava vyjde na 6000Kč ale neví jestli ta oprava pomůže...Tak váhám. Nechce se mi vyhodit jen tak 6000Kč:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Ahojte zacalo mi to tak isto klepat cez zimu myslel som ze sa to opravi ked sa otepli je to motor 1.6 16v 80kw 147 000 km. Menil som olej Total Quartz 9000 5W-40 ale stale to je stejne. Podozrievam este MAP-senzor dneska idem po novy uvidime ci to pomoze... Tie sviecky fakt niekomu pomohli uz alebo to bol len prvy pocit a potom sa to zase zopakovalo ? dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

SEWAS

mne ventili klepu za studena(1.6 80kw-83tis)to nejakych 3minutach to utychne,ked som to kupil(cca 7tis do zadu)tak to nerobil....tak neviem co prve skusit...sviecky,rozvod...nedaju sa tie ventili nejak nastavit?co ma este trosku irituje je nepravydelny chod slabej akleceracie za studena(za studena ho setrim)...semtam ako keby si plyn nerozumel s motorom....jeden mechanik mi tvrdil za tam treba napalit novy softwer...hm??:myslim..nema niekto stym skusenosti co to tak stoji:myslim myslim napalenie softveru...dik:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý kto mal tento motor NFU tak potvrdil klepanie ventilov, respektíve hydroštelov...tu pri tomto motore sa ventily nastavovať nedajú, má samonastavovací, automatický mechanizmus...klepe to furt, len u mna konkrétne za studena asi prvé 3 min. najviac, potom ked sa tam už dostatočne dostane olej tak to stíchne, ale niekedy to počujem aj za tepla keď idem popri stenách, domoch blízko, tak vtedy to najviac počuť to kovové cukanie ako keby :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

no presne trva to tak 3 minuty a potom sa to utisi....teraz je len otazne ci to ma clovek ignorovat,je tam riziko ze sa to nejak do..be ci sa to da nejak odstranit...da sa to tam vymenit?neviem...mne osobne to vadi,ale vidim ze je nas tu viac co mame(1.6 80kw)a mame s tym problem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...