Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

AMWAR


shwaara

Recommended Posts

Zdravím, podělím se o zkušenosti s nástavenim podvozku. Základní věc, všechny držáky snímačů očistit od koroze, já ji tam měl hodně a ta způsobila vyklonění snímače. Táhla ke snímačům nesmí mít vůli. To je problém, já to vyřešil vis foto, protože nové táhla jsou opravdu drahé a stará táhla jsou často vyrezlé. Snímače musí barevně odpovídat. V předu v pravo žlutá, v levo červená. V zadu v pravo modrá, v levo zelená. Strany se berou po směru jízdy. Při montáži na auto všechny táhla snímačů směřují od spodu dovnitř. Základní nastavení snímačů se provádí v nulové poloze. Každý snímač má aretaci nulové polohy. Já jsem nastavil nulu a podle toho nastavil táhlo snímače. Protože rozměry plechů, co vodí táhla vzhledem ke stáří určitě nejsou správně. Takto namontovaný snímač bude ukazovat necelé tři volty na každém kole. Pak už stačí jen zadat výšky podle postupu v diagnostice a hotovo. Pokud je referenční (nulová) výška nastavená špatně, nepůjdou zadat výšky do diagnostiky. No a je z toho nový vůz 😁 úplně jinak funguje tlumení. Z toho plyne, pokud snímače ukazují při stání na rovině rozdílné hodnoty napětí, myslím tím třeba v zadu v pravo tři volty, v levo jeden volt, nebo třeba mínusové hodnoty v mm, něco je určitě špatně a pérování nebude správně fungovat. Snad to někomu pomůže. Hezký den.. 

20200219_172811.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dát auto do referenční výšky je bez zdviháku těžký a zdvihák musí být nájezdový. Auto se totiž stahuje k zemi kurtama. (Odměřuje se přední, zadní práh v místě určeném pro hever. Přední H1, tedy u motoru je 153 mm a zadní H2 je 143mm. Pozor, musí sedět gumy.) Ale o moc to není, je to jako kdyby v autě seděli čtyři lidi, asi tak. V domácích podmínkách to jde taky, třeba vyheverovat auto na nějaká kola z auta, lehnout pod něj a nastavovat nulovou polohu snímače takto. Sice to úplně není referenční výška, ale zase tak moc to nevadí, nula na snímači nastavit jde. (nulová poloha snímače vis foto, není to snímač z Peugeota, ale z Citroena, vypadá stejně.) Každý snímač má aretační, nulovou polohu, na 607 je to vždy směrem dovnitř vozu, nejde to přehlédnout. Když takto budou nastavený všechny čtyři snímače, bude to fungovat i bez kalibrace, protože takto to nastavovali ve výrobě. Jinak kalibrace se prování v  diabox oprava podvozku, programování výšek, postupovat podle obrázků.

20200221_192100.jpg

SNÍMAČ POLOHY.docx Kód závady.docx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veľmi pekne ďakujem za cenné informácie. Už teraz viem že to čo sme skúšali robiť bolo zrejmé nedostatočné. Každopádne ja som menil snímače a niesom si istý či mám práve správne predné a zadné a ich farebné označenie. Je možné že ak mám predný snímač vzadu je to úplne nereálne nastaviť?

Je tu nejaký človek čo by mi to vedel v rámci SR urobiť, alebo to zaviesť do Peugeot servisu?

 

Ďakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli dotaz chápu dobře, tak máš v úmyslu snímače mechanicky odpojit od náprav. Tím ale přijdeš o funkci tlumičů, to by teoreticky znamenalo, že bude nastaven komfort a auto bude hodně měkké. Asi by to při jízdě vadilo. A za druhé, pokud jsi neměnil snímač, kalibraci v nulové poloze nemusíš nastavovat v dia. Když nastavíš správně snímače, bude to fungovat i bez toho. Je to nstavené z továrny.A ty výšky, které píšeš jsou tovární míry, jak se má auto nastavit do referenční výšky. Takže ty se do dia nepíší. Do dia se píšou průměry kol a nejnižší bod náprav. Diabox si je spočítá sám a pp2000 si je musíš vypočítat sám. Je na to vzorec vis příloha, kterou jsem sem dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodatek, jestli je vše nastavené správně a auto stojí na rovině, mělo by napětí všech snímačů být okolo 2,5 V a aktuální dynamická výška, když v autě nikdo nesedí, se pohybuje okolo plus mínus nuly mm. A načtená výsledná výška by se právě měla pohybovat o něco výš, než je referenční výška. Tohle se týká diaboxu. Nevím jak je to v PP2000, ale bude to podobný. Snad to pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To len na nastavenie cez dia ,počas jazdy jasné že pripojené snímače . Odpojiť tiahla snímačov a zaistit ich do nulovej výšky ,tak by si auto oklamal s tou referenčnou výškou . Čiže do dia zásad teda rozdiel medzi výškou stredu kolesá - zem a spodok karoserie-zem . Mám diabox 

Upraveno uživatelem Peugeot 508 SW
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nedává smysl. Snímače musí být připojeny táhly a snímat aktuální výšku karosérie. Kdyby bylo nutné ustavit auto do referenční výšky, kdy fyzické výšky všech měřených pozic by byla "0" tzn.referenční, pak by stačilo ,aby v diagnostice bylo tlačítko pro potvrzení, že výšky jsou referenční. Nemusely by se pak zadávat žádné naměřené - vypočítané hodnoty.

Vyšky jsem několikrát nastavoval a nebyl s tím nikdy problém (PP2000).

Co byl vždy problém, tak zarezlé táhla snímačů v pouzdrech tak, že se to celé kroutilo. Osobně 1x ročně mažu s výměnou oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 2. 2020 at 9:37, rantirak napsal:

á jsem nastavil nulu a podle toho nastavil táhlo snímače

Konečně mi došlo, proč si nastavoval referenční výšku auta. Jak máš zajištěné ty závity? po nastavení. Ty osičky se ti nějak otáčejí, nebo je to plast/kov. Nějaké foto z auta? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Závity mám zajištěné kontra matkou. Plast jsem bohužel nesehnal. A nebo byl moc měkký. Silon by se vlivem soli asi brzo rozpadl. Nevím. Nejlepší je asi mosaz, nebo měď. Já jsem sehnal dural s povrchovou úpravou. A ty úhlové klouby je dobré koupit napůl s pravým a levým závitem, pozink. Pak to jde dobře nastavit. Původně jsem chtěl nerez, ale ty jsou tak drahé, že by pak nemělo cenu tyčky vyrábět, ale rovnou je koupit nové. Možná existují i plastové klouby, já je ale nenašel. Ještě existuje varianta úhlových kloubů s manžetkou, to mi došlo už pozdě. Uvidím, jak to dlouho vydrží bez manžetky...  

20200223_083152.jpg

20200223_083142.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj chalani viete mi niekto povedať aké sú rozdiely v podvozku, myslím silentbloky ramien ,predná aj zadná náprava , či je rovnaký silentblok  ramena  2.0hdi a či pasuje aj na  2.7hdi variantu . Či je rozdiel len v objednávacich  číslach  ,alebo je tam viac rozdielov ? Ďakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Přední náprava je stejná (2,7 HDI a 3.0 i přidány vzpěry motoru a jinak navařený zadní držák) s peugeot 605, 607 a Citroen XM motorizace nemá vliv na uložení ramen a čepů. Dílů je všude dost, akorát je problém sehnat zadní hliníkové lůžko ramene, to jsem jako repliku nesehnal, jedině origo. Zadní náprava opět stejná s 605 a 607, xm už je jiné. Inovace přišla až s Peugeot 407.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...